Öğrenciler! Kodlama Haftası’na davetlisiniz!

Microsoft ve Code.org tarafından her yıl düzenlenen Global Kodlama Haftası’nda biz de her yıl olduğu gibi bu yıl da 7-12 yaş arası genç arkadaşlarımızı kodlama ile tanıştırıyoruz. 1 saatte eğlenerek kodlama öğrenmek isteyen tüm genç arkadaşlarımızı 10-11 Aralık’ta Microsoft Türkiye İstanbul ve Ankara ofislerinde düzenlediğimiz Hour of Code etkinliğine davet ediyoruz.

Tüm dünyada milyonlarca gence ulaşan Hour of Code etkinlikleri kapsamında, biz de bugüne kadar 10 binin üzerinde genç öğrenciye algoritmik düşünce yapısı ve neden-sonuç ilişkisini kurarak kodlama ile tanıştırdık. Geçen yılın etkinliklerinden derlediğimiz videomuzu mutlaka izleyin. Genç öğrencilerin kodlama ile ilk tanıştıkları an ve duydukları heyecan keyif veriyor.

Hour of Code etkinlikleri kapsamında, http://code.org/minecraft adresinde ücretsiz olarak sunulan yeni web tabanlı eğitimimiz başlangıç seviyesindeki öğrencilerin kendi basit “Minecraft” oyunlarını geliştirmelerini ve paylaşmalarını sağlıyor. Bu eğitim herkesin günümüzün teknolojiye dayalı dünyasında gereken problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini öğrenmeye başlama yetkinliğini kazanabilmesi için geliştirildi.

hour-of-code-1Dünyanın en popüler ve sevilen oyunu olan “Minecraft” üzerinde geliştirilen bu kodlama eğitimi sayesinde, genç öğrenciler severek oynadıkları bu ve benzeri oyunları kendilerinin de geliştirebileceklerini görecekler.

hour-of-code-2Microsoft CEO’su Satya Nadella, “Bir kez daha Code.org ile kurduğumuz ortaklıkla, dünyadaki milyonlarca gence ‘Minecraft’ ve ‘Hour of Code’ yoluyla bilgisayar bilimlerine erişim olanağı tanımak istiyoruz” diyor. “Kendini bir oyunun oyuncuları gibi değil, düşledikleri yeni dünyaların yaratıcıları olarak gören ‘Minecraft’ kuşağı bana coşku veriyor. Bu, geleceğimizi düşleyecek, kuracak, yaratacak olan kuşaktır. Birlikte, önlerindeki fırsatları yakalamalarını sağlayacak bilişimsel düşünme ve problem çözme becerilerini onlara kazandırabiliriz.

Sizlerde bu yıl bizlerle aynı heyecanı yaşamak ve çocuklarınızın sertifikalarını aldıklarında yüzlerindeki mutluluğu hep birlikte yaşamak için 10-11 Aralık tarihinde Microsoft Türkiye İstanbul ve Ankara ofislerimizde gerçekleştireceğimiz etkinliğimize kayıt olun!