Bulut teknolojisiyle gelirinizi artırmanın yolları

08_12_cloud_azure

Microsoft Türkiye KOBİ Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü, 3 temel soruyu yanıtlayarak bulut teknolojisinden faydalanan KOBİ’lerin gelirlerini nasıl %15’e kadar artırabileceğini anlatıyor.

Microsoft Azure’u ÜCRETSİZ denemek için hemen tıklayın!

KOBİ’ler teknolojik altyapı anlamında geleceğe nasıl hazırlanmalılar?

Bulutla beraber küçük esnaf da dahil her kapsamda şirket, yatırım masrafı yapmadan müşteri takip sistemi gibi kendileri için kritik operasyonları yapabiliyor. Önemli olan KOBİ’lerde teknolojik ihtiyaç farkındalığının olması. Bu noktadan sonra her şey çok rahat ulaşılabilir ve kullanılabilir oluyor.

Bulut teknolojisi KOBİ’lerin işlerini nasıl kolaylaştırıyor?

Microsoft’un bulut platformu Azure, KOBİ’lerin bilgilerini saklayabildiği, bir felaket durumunda işlerini o gün içinde devam ettirebildikleri bir alan. İşletmeler bu alanda tasarruf etmeye yönelik analiz, işlem, veritabanı, mobil, ağ, depolama ve web gibi tümleşik bulut hizmetlerinin giderek büyüyen bir koleksiyonuna ulaşabiliyor.

Bu model, işletmelerin iş yapma şeklini değiştirmesine neden oluyor mu?

Azure’un sunulan en iyi bulut bilgi işlem hizmetlerinden biri olmasının nedeni, karmaşa yaratmadan daha fazla BT seçeneği sunarak maliyet avantajı sağlamasıdır. Bazı bulut sağlayıcıları veri merkezi ile bulut arasında seçim yapılmasını ister. En büyük ve güvenli özel bağlantı ağı olan Azure; karma veritabanı ve depolama çözümleri ve veri dayanıklılığı ile şifreleme özellikleri aracılığıyla mevcut BT ortamınız ile kolayca tümleşir. Böylece varlıklarınız ihtiyaç duyduğunuz yerde kalırken Azure uygulama geliştirme ve dağıtım modelini veri merkezinize getirebilirsiniz.

Microsoft Azure’u ÜCRETSİZ denemek için hemen tıklayın!