DigiGirlz Day’de teknolojiye ilgi duyan genç kadınlarla buluşmaya hazırız!

digigilrz

Microsoft Türkiye ve kısa adı KAGİDER olan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ortaklığında, 17 Aralık’ta Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde gerçekleşecek DigiGirlz Day etkinliği için geri sayım yaparken teknoloji tutkunu genç kadınlarla bu sene de buluşacak olmanın heyecanı içindeyiz!

Ortak tutku: Teknoloji

Dünyanın farklı noktalarındaki Microsoft lokasyonlarında gerçekleştirilen bu tek günlük etkinlik, lise ve üniversite düzeyinde öğrenim gören genç kadınların bilişim ve teknoloji alanında kariyer gerçekleştirmek adına aklına gelen tüm soruları yanıtlamak üzere tasarlandı.

Etkinlik kapsamında neler var?

Etkinlik boyunca, öğrenciler Microsoft çalışanları ve yöneticileriyle yakın iletişim halinde olarak Microsoft’ta kariyer süreçlerine dair fikirler edinirken, teknoloji sektöründe rol model olan KAGİDER üyesi başarılı iş kadınlarıyla bilişim ve teknoloji alanında kariyer ve iş hayatına daha yakından bakma fırsatı buluyor.

DigiGirlz Day, katılmaya hakkı bulunan her öğrenci için ücretsiz olarak gerçekleştirilen bir etkinlik. DigiGirlz Day’e katılarak genç kadınlar yüksek teknoloji alanındaki çeşitli çalışma olanaklarını keşfedebilir ve kendi kariyerlerini planlayabilirler.

Hemen başvurmak için tıklayın!

17 Aralık 2016 tarihinde Microsoft Türkiye ofisinde, Microsoft ve KAGİDER ortaklığında gerçekleştirilecek etkinlik için 100 kişilik bir katılımcı kontenjanı bulunmaktadır.

Katılımcılar seçilirken:

  • 16-26 yaş arası lise ve üniversite düzeyinde öğrenim görmekte olan,
  • Teknoloji odaklı girişimciliğe ilgi duyan,
  • Daha önce bir iş fikri geliştirmiş ya da geliştirme aşamasında olan,
  • Bilişim sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen,
  • Bir lise veya üniversite kulübünde, sosyal sorumluluk projesinde gönüllü çalışma deneyimi edinmiş veya bir girişimin parçası olmuş genç kadın adaylara öncelik tanınacaktır.

ŞİMDİ KAYIT OLUN

Etkinliğe kabul edilen tüm katılımcıların yemek masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.
Unutmayın, son başvuru için tarih 12 Aralık 2016 23:59
Etkinlikle ilgili sorularınız için a-ayuzer@microsoft.com adresine mail atabilirsiniz.