Minecraft: Eğitim Sürümü yayınlandı!

mee-blog-post-nov-1-launch_minecraft1

Tam kapsamlı Minecraft: Eğitim Sürümü‘nün tüm dünyada 11 dilde ve 50 ülkede kullanıma sunulduğunu duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Minecraft: Education Edition web sitesini ziyaret ederek hemen şimdi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Minecraft: Eğitim Sürümü, geçen yıl içinde, erken erişim programımıza katılı, bu deneyimi çeşitli öğrenim ortamlarında detaylandırmamıza yardımcı olarak bize değerli geri bildirimlerde bulunan 50.000’i aşkın öğrenci ve eğitimcinin katkılarıyla geliştirildi.

Bu özelliklerin birçoğu haziran ayındaki erken erişim sürümüyle yayınlandı; tam kapsamlı Minecraft: Eğitim Sürümü ise merakla beklenen Derslik Modu eşlikçi uygulamasını da içeriyor. Eşlikçi uygulaması, eğitimcilerin dünya ayarlarını yönetebilecekleri, öğrencilerle iletişim kurabilecekleri, öğe verip, öğrencileri Minecraft dünyasına ışınlayabilecekleri yetenekleri sağlıyor. Minecraft dünyasının harita görünümünü, dünyadaki tüm öğrencilerin listesini, bir grup dünya yönetim ayarıyla bir de sohbet penceresi içeriyor. Dünyada günün hangi saati olduğunu gösteren bir Minecraft saati bile var. Derslik Modu, eğitimcilere öğrencilerle etkileşim ve merkezi bir kullanıcı arabiriminden ayarları yönetebilme yeteneğini de sağlıyor.

Minecraft’in diğer sürümlerinden yeni oyun özelliklerini de dâhil etmek için Minecraft: Eğitim Sürümü‘nü geliştirmeye devam ediyoruz. Şu anda kullanılabilen resmî sürümünde, Minecraft: Windows 10 beta sürümünün, kement ve atlar, ek oyuncu skinleri, pistonlar ve Redstone işlevselliğinin kalanı ile güncellenmiş kullanıcı arabirimi gibi son güncellemeleri de bulunacak.

mee-blog-post-nov-1-launch_minecraft2

Derslikte Minecraft kullanmaya yeni başlayanlar education.minecraft.net adresine de bakmalarını öneririz. Burada, öğreticiler ve ders planlarından, eğitimcilerin eğitimde Minecraft kullanma konusunda işbirliği yapabilecekleri yer olan başlama dünyalarından, eğitimcileri Minecraft ile öğretim konusunda deneyimli diğer eğitimcilerle bağlayan Minecraft Mentors programından yararlanacaksınız.

mee-blog-post-nov-1-launch_minecraft3

Eğitimciler tarafından hazırlanan, öykü anlatımı ve şiirden kent planlamaya, sürdürülebilir yaşam ve geometriye kadar birçok konunun işlendiği fikir ve ders planlarını keşfedeceksiniz.

Tam kapsamlı Minecraft: Eğitim Sürümü şu anda kullanıcı başına $5 yıllık ödemeyle ya da bölge çapında lisanslama modeliyle alınabilir. Bugün başlamak için:

mee-blog-post-nov-1-launch_minecraft4

Minecraft: Eğitim Sürümü hakkında daha fazla bilgi ve güncellemeleri almak, ilgili kaynakları görmek için lütfen yeni education.minecraft.net sitesini ziyaret edin. Bu yolculuğa birlikte devam etmek bize heyecan veriyor.

Minecraft: Eğitim Sürümü varlıklarına buradan erişebilirsiniz.