Windows 10 Creators Update ve Surface Studio ile yepyeni bir yaratıcılık gücü

Bugün, Windows 10 Creators Update ve yeni Surface Studio, Surface Dial ve Surface Book ile yeni bir yaratıcılık dalgasını yetkinleştirme arzumuzu sizlerle paylaşıyoruz.

Windows 10 ile amacımız, bilgi işlemin bu yeni neslinde Gutenberg matbaası etkisini sağlamak, 3B yaratıcılık, karma gerçeklik, eSpor ve oyun yayınlarını herkesin erişimine sunmak.

Özünde her birimizin bir yaratıcı olduğunu biliyoruz. Teknolojiyi, hepimiz için daha iyi bir dünya yaratmak amacıyla kullanan, toplumlar oluşturan, farklı tiplerdeki öğrencileri eğitmenin yeni, çığır açan yollarını geliştiren yaratıcılar bana heyecan veriyor. Neyi, nasıl yaratmak istiyorsanız, Windows 10’u her birinize göre geliştiriyoruz. Dünyada iz bırakmanıza yardımcı olmak, Windows’un yaratmayı, oynamayı sevdiğiniz bir ortam yapmak istiyoruz.

Yaratıcılar için Tasarlanan Yeni Surface Cihazları


Surface yolculuğumuzun en başından beri amacımız, insanların yeni yollarla çalışmalarını, yaratmalarını sağlamak oldu. Bu da bizi, Surface Pro ile gerçek anlamda dizüstü bilgisayarınızın yerine geçebilecek ilk tableti geliştirmeye ve Surface Book ile en ileri dizüstü bilgisayarı yeniden tanımlamaya yöneltti. Bir cihaz ile bir yazılım mükemmel eşlenerek yeni bir şey yarattığında ortaya özel bir kimyanın, yepyeni bir kategori yaratan derin bir deneyimin çıktığına inanıyoruz. Bugün, bundan sonraki yeni kategorimizi tanıtıyoruz: Yaratıcılar ve profesyoneller için tasarlanan yeni Surface cihazı.

4.5K ultra HD ekranıyla Surface Studio bugün var olan en gelişmiş 4K televizyonlardan %63 oranında daha fazla piksel sağlıyor.

Surface Studio ile masanız yaratıcı bir atölyeye dönüşüyor. Masaüstü PC’den güçlü bir dijital tuvale dönüşen bu yeni sınıf cihaz, bugüne kadar yapılan en ince ekranda daha doğal, daha etkileyici yaratıcılığın önünü açıyor. 4.5K ultra HD ekranıyla Surface Studio bugün var olan en gelişmiş 4K televizyonlardan %63 oranında daha fazla piksel sağlıyor.  Surface Studio, kalem, dokunma ve yeni Surface Dial ile birlikte mükemmel çalışıyor.

Surface Dial, yaratıcı süreçler için geliştirilen yeni bir cihaz; çalışırken iki elinizi de kullanabilirsiniz. Windows 10 ile tümleşik olarak, her Surface cihazında daha hızlı, daha sezgisel kaydırma, yakınlaştırma, gezinme özellikleriyle çalışır. Yanı sıra Surface Studio’ya özel bir dizi özgün deneyim de sağlar; kısayollara kolayca erişmenize, iş akışınızda akıcı bir biçimde dolaşmanıza olanak tanıyan, uygulamaya özel dijital araçlar gibi.

Performans Tabanlı Surface Book; bugüne kadarki en güçlü Surface Book. 16 saatlik pil gücüyle kullanıcıların sevdiği aynı zarif, çok yönlü tasarıma sahip. Orijinal Surface Book’un iki katı daha güçlü GPU işlem gücü sağlıyor. Başka hiçbir dizüstü bilgisayar böyle bir pil ömrü, performans ve piksel gücünü, böylesine hafif bir pakette bir araya getirmez.

Yeni Surface cihazları için bugünden itibaren ön sipariş verebilirsiniz.

Windows 10 Creators Update

Önümüzdeki yılın başlarında Windows 10 kullanan 400 milyonu aşkın cihaza ücretsiz güncelleme olarak gönderilecek olan Creators Update, Windows Insider üyelerine bu haftadan itibaren sunuluyor. Creators Update, herkese 3B ve karma gerçeklik sağlarken, her oyuncuya yayıncılık ve kullanıcılara değer verdiklerine daha hızlı bağlanma gibi birçok yetkinliği kazandırıyor.

Herkes için 3B

Creators Update ile siz ve milyonlarca diğer Windows 10 kullanıcısı dizüstü bilgisayarınızı açtığınızda 3B yakalama, 3B yazdırma, 3B yaratma, 3B paylaşma yeteneğine sahip olacak, karma gerçekliği deneyimleyebileceksiniz.

Ayda 100 milyonu aşkın kullanıcısıyla Paint bugün en popüler yaratma araçlarından biri. Şimdi Paint 3D ile herkes 3B çalışabilir, 3B nesneler yaratabilir. Yine bugün duyurduğumuz Remix 3D, tüm dünyada yaratıcıları, yaratıları buluşturan, kitlelere 3B içerikleri getiren bir çevrimiçi topluluk. Trimble’ın 3B modelleme programı SketchUp –ve 3D Warehouse’taki milyonlarca yaratıcı ile yaratıları– Remix3D.com‘un bir parçası olacak. Önümüzdeki yıldan itibaren Office’te 3B içeriklere yerel destek eklenecek. Herkes için 3B hakkında daha fazla bilgiyi Megan Saunders’den dinleyin.

empowering_a_new_wave

Microsoft HoloLens ile zengin 3B içerikler ekranınızın sınırlarından kurtulurken, 3B içerikleri eksiksiz kapsayan ilk tarayıcı Microsoft Edge 3B içerikleri tüm cihazlarınıza getiriyor. Böylesine kapsayıcı bir 3B düzeyinin potansiyelini göstermek için hazırladığımız prototip Houzz sitesinde mobilyanızı seçebilir, satın almadan önce evinizde nasıl duracağını görebilirsiniz.

Creators Update, güçlü ve ekonomik sanal gerçekliği herkesin parmaklarının ucuna getiriyor. HP, Dell, Lenovo, ASUS ve Acer, Windows 10 Creators Update ile birlikte karma gerçeklik yeteneğine sahip ilk sanal gerçeklik kulaklıkları piyasaya sunuyorlar. Bu aksesuarlar, içten dışa, altı derecelik özgürlük sağlayan ilk ve tek ürünler. Bugün piyasada sunulan tüm diğer sanal gerçeklik kulaklıklarından farklı olarak, bu ürünler ayrı bir odayı, karmaşık kurulumları gerektirmiyor. Daha az kapsayıcı diğer sanal gerçeklik aksesuarları şu anda en az 500 dolara alınabilirken ya da ayrıca pahalı cihazları gerektirirken, bunlar yalnızca 299 dolardan başlayan fiyatlarla sunuluyor, üstelik ekonomik dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla sorunsuz çalışıyor.

4K Oyun ve Oyun Yayıncılığında En İyi Deneyim

Creators Update, Xbox Live’da canlı oyun akışları ve özelleştirilmiş eSpor turnuvaları geliştirmenizi, deneyimlemenizi kolaylaştırıyor.

Oyun oynama, geçtiğimiz yıl içinde %500 oranında artış gösteren, Windows 10’da olağanüstü popüler olan bir etkinlik. Creators Update, Xbox Live’da canlı oyun akışları ve özelleştirilmiş eSpor turnuvaları geliştirmenizi, deneyimlemenizi kolaylaştırıyor. Işın aktarmalı sistem entegrasyonu, etkileşimli yayıncılık, oyunu Xbox Live üzerinde görüntüleme olanağını, bu sayede sevdiğiniz akış oyunlarını izlemenizi, gerçek zamanlı etkileşiminizi sağlıyor. Creators Update ile, Arena üzerinden Xbox Live’da kullanıcı tarafından oluşturulabilen turnuvalar da geliyor; düzenlediğiniz yarışın kurallarını tanımlayabilir, arkadaşlarınızı davet edebilir, turnuvanın akışını tüm cihazlarınızdan sorunsuz izleyebilirsiniz.

Ayrıca, Windows 10’lu oyun PC’siyle “Forza Horizon 3,” “Gears of War 4” gibi birçok oyunu, şu andaki en yüksek görsel uygunluk olan 4K ile oynayabilirsiniz. Bugün verdiğimiz bu haberlerin oyuncular için ne anlama geldiğini öğrenmek için Xbox Wire adresini ziyaret edin.

Sizin için Önemli Kişilerle Bağlanmanın, Paylaşmanın Daha Hızlı Yolu

En üretken, en eğlenceli anlarımız arasındaki bağ, kişilerimiz, bu anları paylaştığımız insanlardır. Ama şu anda farklı uygulamalar, sosyal ağ uygulamaları ve e-postalarla sınırlanıyoruz.

empowering_a_new_wave2

Creators Update ile kişilerinizi, olmaları gereken yere, Windows deneyiminizin merkezine getiriyoruz. Sizin için önemli olan arkadaşlarınız, aileniz, iş arkadaşlarınıza anlık erişebileceksiniz. Windows MyPeople ile sık görüştüğünüz kişilerinizi Windows görev çubuğuna sabitler, herhangi bir belge, fotoğraf ya da videoyu kişi simgesinin üzerine sürükleyip bırakarak kolayca paylaşabilirsiniz. Özgün bildirimler, Omuz Dürtme bildirimleri alır, e-posta, anlık ileti, paylaşılan belgeler ve daha birçoklarını, aynı yerden, kolayca görüntüler ve açarsınız. Windows MyPeople deneyimi, kolay paylaşım için evrensel Windows uygulamaları genelinde tümleşiktir.

Creators Update’i ve genişleyen Surface cihazlar ailemizi denemenizi, bunlarla neler yaratacağınızı görmeyi heyecanla bekliyoruz.