Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için daha fazla bulut gücü

Erişim kapsamı ve yetenekleri geliştikçe, bulut bilişimin dünyamız ve toplumların önündeki yaşamsal konuların çözümü için çalışan kişi ve kuruluşlara daha iyi hizmet verme potansiyeli de gelişiyor. Misyonlarını gerçekleştirmek için giderek daha fazla sayıda kâr amacı gütmeyen kuruluşun bulutun kapsamlı yeteneklerinden yararlandığını görüyoruz. Bugün paylaşmak istediğimiz örnekler ile bulutun, kâr amacı gütmeyen kuruluşların en çok ihtiyacı olanlara yardım edebilme yeteneklerini geliştiren kavrayış, çeviklik ve operasyonel verimlilik gibi avantajları nasıl kazandırdığını gösteriyor.

Bu gelişmelerle, Microsoft, bulutun toplum yararına hizmet etmesini sağlamak amacıyla verdiği 1 milyar dolar bedelindeki sözü tutma yolunda bir adım daha attı. Bugünden itibaren, Microsoft Philanthropies kanalıyla sağlanan Azure kredi sistemiyle Microsoft Azure uygun niteliklere sahip kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yaygın olarak sunulacak. Microsoft Azure’un bulut hizmetleri, kuruluşlara kavrayış ve karar verme yeteneklerini güçlendiren tümleşik zekâ ile yeniliklerini hızlandırmalarında yardımcı olmakta, çok çeşitli işletim sistemlerini desteklemekte, endüstri lideri güvenlik sağlamaktadır. Bu, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara, misyonlarına yönelik yetkinliklerini artırmak amacıyla sunulan kapsamlı Microsoft bulut hizmetleri paketini genişleten bir tekliftir.

bringing-more-cloud-power-to-serve-nonprofits1

Kâr amacı gütmeyen iş ortaklarımızdan CONIN, Arjantin’de çocukların yetersiz beslenmesine karşı mücadelesinde Microsoft Azure’u kullanırken.

Arjantin’in uzak bir bölgesi olan Salta’da çocuklar arasında beslenme yetersizliği sorununu ortadan kaldırmak için çalışan CONIN Microsoft Azure kullanarak çocukların gereksinimleriyle bölgeler bazında kaynakları ayrıntılı biçimde eşleştirebilmek için çalışmalar yaptı. Elde ettikleri bilgiler sayesinde CONIN, ihtiyacı olanları doğru belirleyerek risk altında olan daha fazla aileye gereksinimlerine uygun, daha iyi çözümler ulaştırdı.

Diğer bir örnek, dünyanın farklı bölgelerine yaşamsal sağlık hizmetleri gönderen Partners In Health (PIH). Hizmetlerini iyileştirmek için Azure ve diğer bulut çözümlerinden yararlanan PIH, sunucularını buluta taşıdı. Artık kendi sunucularını çalıştırma gereği olmadığı için BT maliyetlerinde 250.000 dolar tasarruf etti. BT’de tasarruf ederek geri kazandıkları her dolar, doğrudan ihtiyacı olanlara verdikleri hizmete ayırabildikleri bir dolardır.

Para tasarrufundan öte, Microsoft Bulut, PIH ekibinin karmaşık krizleri daha iyi yönetebilmelerine de yardımcı olmakta.

Örneğin, Batı Afrika’daki Ebola salgını sırasında, insanların hayatta kalmalarını sağlamak için PIH’in ağındaki uzman ve sağlık çalışanlarını hemen harekete geçirmesi gerekti. Ebola büyük bir hızla yayılıyordu, Sierra Leone ve Liberya’daki riskli nüfus hakkında da pek fazla bilgi yoktu. Bu tür durumlarda güvenilir bilgi, yaşamla ölüm arasındaki ince çizgi olabilir. Office 365 kullanması, PIH’in daha etkili iletişim ve işbirliği içinde çalışmalarını, ekiplerini krize yönelik koordine edebilmelerini sağladı.

SIERRALEONE_1215_PEFpmys_RRollins_36.JPG

Bulut teknolojisiyle, Partners In Health dünyanın uzak köşelerindeki çalışanlarıyla bile çok daha hızlı iletişim halinde.

CONIN ve PIH, Microsoft Bulut’un kâr amacı gütmeyen kuruluşlara misyonlarını daha güçlü kavrayış, yetenek ve verimlilikle yerine getirebilmelerine nasıl yardımcı olabildiğini betimleyen iki çarpıcı örnek. Bunlar, ailelere, çocuklara, dünyamıza kazandırılan daha iyi sonuçlar. Bu kâr amacı gütmeyen kuruluşlar hem Microsoft Philanthropies’i esinlendiriyor, hem de yaptıkları etkiyle bulut bilişimin yeteneklerini, dünyanın en ivedi sorunlarının çözümü için çalışan insan ve kuruluşların tutkularıyla birleştirme kararlılığına güç veriyor.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun Microsoft Azure’dan nasıl yararlanabileceğini görmek ve sunulan kredi teklifinden yararlanabilmek için microsoft.com/nonprofits adresini ziyaret edin.