Teknoloji Eğitim Fuarı için gerisayım başladı!

tef_blog_header

Microsoft olarak bizi heyecanlandıran, yepyeni bir etkinliğe hazırlanıyoruz. Eğitim Teknolojileri Derneği’nin 11-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlediği kısa adı TEF İstanbul olan Teknoloji Eğitim Fuarı’nın Platin Sponsoru olarak etkinlik süresince stand alanımız ve 100 kişilik demo sınıfımızla eğitime kattıklarımız ve katabileceklerimizi paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Fuar kapsamında neler var?

TEF İstanbul; eğitim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren uluslararası ve yerel firmaların eğitim çözümlerini, alanında uzman kişileri, sivil toplum örgütlerini ve eğitim kurumlarında gerçekleştirilen iyi örnekleri katılımcılarla buluşturuyor. Fuarın bir amacı da ziyaretçileri Türkiye ve dünyada eğitim alanında yapılan çalışmaları yerinde görmeleri ve deneyimlemeleri.

Fuar ile Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere, eğitim teknolojileri alanında çalışma yapmış birçok kurum, kuruluş ve kişilerin ürün ve projelerini sunmasına ortam oluşturuluyor. Ticari, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda, bu yapıdaki kişi veya kurumlar birbirlerini daha iyi tanıma, ilişki ve dayanışmalarını en üst seviyeye taşıma noktasında bir araya gelebilecek.

Eğitim alanında kapsamlı ve yapıcı bir bakışla yola koyulan fuara; okul kurucuları, liderleri, karar vericileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler, eğitim ve eğitim teknolojileriyle ilgilenen herkes davetli.

Microsoft olarak fuarda neler yapacağız?

Kapsamlı bir yelpazeyle TEF İstanbul’dayız. Programımız, Microsoft CTO Onur Koç’un “Eğitimde Girişimcilik Ruhunun Aşılanmasının Önemi ” başlıklı konuşmasıyla başlıyor. Bu sunumu, farklı paralel sunumlar takip edecek.

Üç gün boyunca Windows, Office, Bulut ve Kurumsal İşletmeler ile Microsoft Eğitim ekiplerinin yapacağı sunumlara ek olarak 100 kişilik demo sınıfımızla katılımcıların eğitim alanında Microsoft teknolojilerini kullanarak neler başarabileceğini, nasıl işbirliği yapabileceğini gösterecekleri gerçek bir Microsoft Sınıfı’na dönüşecek.

Kodlama, özel ihtiyacı olan çocuklar için eğitim dönüşümü, teknolojiyle fark yaratan öğrenci ve öğretmen hikâyeleri, Azure üzerine yaz okulu projeleri, eğitimde Office 365 ve OneNote, Microsoft sertifikalı eğitmenler, Minecraft köşesi ve buna özel seanslar, Nesnelerin İnterneti ve Büyük Veri, Imagine Academy ile öğrenci istihdamı ve teknoloji becerisi ele alacağımız başlıklardan bazıları.

Bu yıl “Eğitim ile Bağlan / Connect via Education” sloganıyla yola çıkan TEF İstanbul’a eğitimle ilgili ve ilgi sahibi herkesi bekliyoruz!

11-13 Kasım – İstanbul Kongre Merkezi

www.tef.istanbul

TEF İstanbul Microsoft Ajandası*

* Program akışında son an değişikliklerine karşın lütfen etkinlik web sitesine de göz atın.

ajanda