Xamarin Dev Days Ankara, Kayseri, İstanbul ve Elazığ Etkinlikleri

xamarin_dev_days

Xamarin, Microsoft bünyesine katıldığından bu yana Türkiye’den de çok sayıda kurum gerek kurum içi gerek son kullanıcı uygulamalarında Xamarin’i tercih etmeye başladı.

Yazılım geliştiricilerden gelen Türkçe teknik eğitim istekleri üzerine Açık Akademi üzerinden 7 haftalık Xamarin eğitim içeriği yayınlayarak pek çok yazılım geliştiricinin Xamarin’le tanışmasını sağladık.

Daha fazla geliştiricinin Xamarin’le tanışarak ilk uygulamalarını uzmanlarla birlikte geliştirebilmeleri ve sorularını anında sorabilmeleri için dünya genelinde 25 farklı ülkede Xamarin Dev Days adı altında çok büyük bir etkinlik serisinin Ankara ve İstanbul ayaklarını önümüzdeki haftalarla sizlerle buluşturmanın heyecanı içindeyiz.

15 Ekim – Ankara Microsoft Ofisi’ndeki etkinlik buraya tıklayarak,

30 Ekim – Kayseri’deki Erciyes Teknopark’taki etkinlik için buraya tıklayarak,

5 Kasım – İstanbul Microsoft Ofisi’ndeki etkinlik için buraya tıklayarak,

6 Kasım – Elazığ Fırat Üniversitesi’ndeki etkinlik için buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Etkinliklerin ilk kısmında teknik eğitimler alarak Xamarin ve Azure ile tanışırken, öğleden sonraki hackathon kısmında da geliştirme araçlarını deneyebilirsiniz.

Etkinliğe ne getirmeliyim?

  • Etkinliğin 2. kısmına aktif olarak katılabilmeniz için kendi kişisel PC veya Mac cihazınıza Xamarin’in kurulu olmasını özellikle tavsiye ediyoruz. Mac OS X ve Windows kurulumlarını ilgili linklerden takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Xamarin uzmanları sizlere destek verebilmek için sizlerle birlikte olacak. Bunun için cihazlarınızın Xamarin ile geliştirmeye hazır olduğundan emin olmalısınız.
  • Eğer iOS için uygulama geliştirmek istiyorsanız ve Mac cihazınız yoksa haftalık planla build etmek için kullanabileceğiniz MacInCloud (Europe Server, OS El Capitain) seçeneğiyle uzaktan remote build portu olarak kullanabilirsiniz.