FIFA 17 ve Forza Horizon 3 cephesinden haberler

xboxones_1tbconsole_fifa17_forza

Türkçe FIFA 17’yi ilk kez Xbox One S ve Xbox One sahipleri oynarken popüler otomobil yarış oyunu Forza Horizon 3 heyecanı ise Avusturalya’da devam ediyor. Oyun cephesinden heyecan verici haberler paylaşıyoruz.

FIFA 17’nin tam sürümüne hazır olun!

Dünyanın en popüler futbol oyunlarından biri olan FIFA 17’nin tam sürümü ilk kez Xbox One S ve Xbox One kullanıcıları tarafından oynanmaya başladı.

Oyunseverler sadece Xbox One S’e özel EA Access özelliğini kullanarak dünyanın en popüler futbol oyunu FIFA 17’yı herkesten önce deneme fırsatını yakalarken oyun 29 Eylül 2016 tarihinde raflardaki yerini de aldı.

fifa17

1 TB Xbox One S FIFA 17 paketi

Xbox One S, FIFA 17’ye özel bir paketle de alınabiliyor. Bu pakette, 3 adet Kiralık Legends, 1 adet Rare Player Paketi ve 1 aylık EA Access üyeliği yer alıyor. Frostbite ile güçlendirilmiş FIFA 17, oyuncuları yeni futbol dünyalarına götürürken, derinliğe sahip karakterlerle tanıştırıyor. Oyun, yeni sinematik hikaye modu The Journey ile gerçekçi bir futbol deneyimi sunuyor. Ayrıca EA Access ile EA oyunlarını piyasaya sürülmeden oynama fırsatı ve The Vault’taki oyunlara ücretsiz erişim imkanı veriliyor.

Yeni nesil oyun motoru Frostbite, oyuncuları yeni futbol dünyalarına götürüp derinliği ve duyguları olan karakterlerle tanıştırarak gerçeğe uygun, özgün bir deneyim sunarken; oyuna yeni eklenen aktif zeka sistemi ile sürekli mekansal analiz yaparak, topsuz alan aktivitesini artırılıyor. FIFA 17’de sahanın her noktasında oyuncuların fiziksel etkileşimlerinde de büyük değişiklikler yapıldı. Artık toplu ve topsuz mücadelelerde kontrol tamamen oyuncuda olacak. FIFA tarihinde bir ilk olan The Journey (Yolculuk) modu sayesinde, Premier League’in yeni yıldızlarından Alex Hunter ile saha içinde ve dışında kendi hikâyenizi yaşamanız da mümkün.

Forza Horizon 3, Windows 10 ile Xbox konsol ve bilgisayarlarda!

Popüler otomobil yarış oyunu Forza Horizon 3, heyecanı Avusturalya’da devam ediyor. Birbirinden farklı 350’den fazla otomobilin kullanılabildiği oyunda farklı ortamlarda farklı araçlarla yarışmanın heyecanı yaşanacak. Windows 10 ile Xbox konsol ve bilgisayarlarda oynanabilen oyun 27 Eylül’den itibaren raflardaki yerini aldı.

Forza Horizon 3 Dirt Road Mustang

Oyunun yeni sürümünde Avustralya’nın geniş çöllerinden kanyonlarına, vahşi yağmur ormanlarından kumsallarına ve hatta parıltılı gökdelenlerine kadar birçok farklı yerde yarış imkânı bulunuyor. Forza Horizon 3’te 350’yi aşkın otomobil arasında seçip yapılabiliyor. Oyunda yeniden tasarlanan tam kokpit görünümü ve yeni otomobil sınıflarıyla heyecan daha da artıyor.

Yeni yarış seçenekleri

Oyunun önceki sürümüne göre 2 kat daha büyük bir dünyada geçen Forza Horizon 3’te yeni eklenen oyun modları farklı deneyimlerin kapılarını açıyor. Kontrolün oyuncuya geçtiği bu yeni sürümde oyuncular arkadaşlarını işe alabiliyorlar. İşe alınan arkadaşlar hayran sayısını artırmayı ve festivali geliştirmeyi sağlıyor. Oyuncular arkadaşlarıyla konvoylar oluşturup dünyayı keşfedebiliyorlar. Üstelik bunları arkadaşları çevrimdışı iken bile yapabiliyorlar. Oyuncular kendi oyunlarını yaratabiliyor ve bunları paylaşabiliyor. Ayrıca Horizon Blueprint sistemi ile yarış etkinlikleri, şampiyonalar ve Bucket List meydan okumaları her açıdan kişiselleştirmeyi sağlıyor. Ve bu kişisel etkinlikler arkadaşlarla paylaşılabiliyor.

Çevrimiçi sürüş macerası başlıyor

Oyunda bulunan çevrimiçi 4-oyunculu co-op modu oyuncuları ve arkadaşlarını Horizon macerasındaki ödüller ile rekabeti beraber deneyimlemeye olanak sağlıyor. Oyuncular kendi Bucket List’ini oluşturabiliyor ve arkadaşlarıyla kendi oyununda meydan okuyabiliyor.

Xbox One S ile 4K ve HDR desteği geldi

Microsoft’un Ağustos ayında dünyayla aynı anda Türkiye’de de piyasaya sürdüğü yeni nesil oyun konsolu Xbox One S’te 4K ve HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme) desteği bulunuyor. Oyunculara kusursuz bir görüntü kalitesi sunan Xbox One S, Bluetooth özelliğine sahip yeni kumandasıyla kullanıcılara hem konsolda hem PC’de harika bir kablosuz deneyim fırsatı sağlıyor. Önceki model Xbox One’a kıyasla yüzde 40 daha küçük tasarlanan ve eski konsollardaki güç ünitesini de cihazın içinde bulunduran yeni konsol Microsoft robot beyazı rengiyle göz alıyor.