Eğitmenler, Hack the Classroom etkinliğini kaçırmayın!

hack-the-classroom_blog

Çevrimiçi olarak katılabileceğiniz dijital bir mesleki gelişim etkinliği olan Hack the Classroom ile 24 Eylül’de eğitim dünyasıyla buluşuyoruz.

Hack the Classroom ile eğitim dünyasındaki dijital dönüşüme öncülük eden saygın uzmanların ve yenilikçi vizyonlarıyla sınıflarını dönüştüren eğitmenlerin rehberliğinde en güncel eğitim teknolojileri uygulamalarını deneyimleme imkânı yakalayın.

İşte Hack the Classroom’un size kazandıracakları:

  • Dijital dönüşümün öncü öğretmenlerinin kullandıkları uygulamaları öğrenmek
  • Kapsamlı ve zengin mesleki gelişim içeriklerine erişerek bu içeriklerle sınıfınızı dönüştürmek ve pratik uygulamalar hakkında bilgi edinmek
  • Uzman eğitmen, akademisyen ve eğitim liderlerine danışma fırsatı
  • Eğitimde dijital dönüşümü tutkulu bir şekilde sürdüren binlerce meslektaşınızla beraber global bir eğitmen ağına dahil olmak
  • Hack the Classroom katılım sertifikası ve Microsoft Eğitmen Ağı’dan 500 puan değerinde ödül kazanma fırsatı!

Unutmayın; 1.000 puan topladığınız takdirde Microsoft Yenilikçi Eğitmen unvanı ve sertifikası kazanacaksınız!

Etkinliğe kaydolmak için hemen tıklayın!

Etkinlik programı

İnteraktif Maker alanı gezisi

Maker hareketinin öncü düşünce liderlerinden Jordan Shapiro, bizleri maker alanına canlı bir tura çıkarıyor! Akademik müfredat içeriklerini indirerek katılım sağlamayı unutmayın.

Düşünce liderimizden bir Keynote

Öğrencilerinize yenilikçi ve girişimci bir öğrenim ortamı oluşturmak için John Kao’nun ilham verici paylaşımlarına kulak verin!

Lauren Pittman’ın OneNote ile sınıfını nasıl dönüştürdüğüne göz atalım

Lauren Pittman ile üstün zekâlı öğrencilerin, okuma ve yazma becerilerini OneNote’un öğrenim aracı gücünü kullanarak nasıl geliştirdiğini hep birlikte inceleyelim.

Dyane Smokorowski’nin Skype ile bize açtığı sınıfını ziyaret ediyoruz

Yenilikçi Uzman Eğitmen (Microsoft Innovative Educator Expert – MIEE) ve Skype Uzman Öğretmeni (Skype Master Teacher) Dyane Smokorowski’nin öğrencilerine kıtalararası öğrenimin kapılarını nasıl açtığına birlikte göz atalım. Dyane’in sanal saha ziyaretinde bizleri nereye götüreceğini merak ediyorsanız, keşfetmek için kaydolun!

Yenilikçi Uzman Eğitmen Patricia Romero’nun Meksika’dan Minecraft uygulamaları

Yenilikçi Uzman Eğitmen Patricia Romero’nun, öğrencilerini sınıfında Minecraft oynarken seyreden bir öğretmenden, Minecraft Eğitim versiyonunun öğrenim aracı gücüyle öğrencilerine nasıl işbirliğine dayanan zengin öğrenim deneyimleri sunduğunu birlikte keşfedelim. Patricia öğretmenin kendi sınıfında başlayan bu hikâye, kendi okulundaki öğretmen ve idarecilerle sınırlı kalmayıp, bütün Latin Amerika okullarındaki eğitmen ve yöneticilere dokunan, kaçırılmaması gereken bir ilham kaynağı.

Maker alanı paneli

Öğretmen ve öğrencilerin Maker Space ilk defa bir şeyler “make” edip ürettiklerinde nasıl hissettiklerine kulak verin. Onların maker alanı deneyimlerini nasıl akademik müfredat ve içeriklerle bağdaştırdıklarını irdeleme fırsatı yakalayın!

Bu dijital mesleki gelişim etkinliğine sorularınla gelmeni dileriz. Dünya çapında isim yapmış, saygın uzman konuşmacılarımızın isimlerine göz atmak için lütfen buraya tıklayın.

@Microsoft_EDU Twitter hesabımızdan #HackTheClassroom! etiketiyle görüşlerini paylaşabilirsin.

Gün ve Saat: 24 Eylül 2016, Cumartesi 18.00 – 20.00

Yer: Çevrimiçi / dijital

Kayıt için: aka.ms/hacktheclassroom

Etkinliğe Kaydolun

Etkinliğe katılmadan önce inceleyebileceğiniz kaynaklar:

Hack The Classroom Website

Microsoft Eğitmen Ağı

Program Akışı & Konuşmacı Bilgileri

Tüm sorularınız için bize ulaşın