Windows 10 deneyimi, Microsoft iş ortaklarının yenilikçi cihazlarıyla canlanıyor

Son haftalar, OEM iş ortaklarımızın, Köln’deki gamescom, Berlin’deki IFA 2016, Seattle’daki PAX West 2016 gibi, endüstrinin güncel etkinliklerinde tanıttıkları yeni Windows’lu PC koleksiyonlarını izlediğimiz heyecanlı bir dönem oldu.İş ortaklarımızdan Acer, ASUS, Dell, HP ve Lenovo Windows 10 için en yeni ikisi bir arada ultra ince notebook’larını, benzersiz PC’lerini ve hepsi bir arada bilgisayarları ile oyun donanımlarını tanıttılar.

Windows 10, birey ve işletmelerin daha üretken ve güvenli olmalarına şimdi çok daha yardımcı olurken, iş ortaklarımız da Windows 10 deneyimlerini hayata geçiren yenilikçi cihazlarını sunmaya devam ediyorlar. Dünyanın en ince notebook’undan, ilk oyun amaçlı kavisli ekranlı notebook’a kadar, son zamanlarda tanıtımı yapılan cihazlar, yepyeni tasarım özellikleriyle Windows 10’un, Windows HelloCortana dâhil olmak üzere özelliklerinden bazılarını ve artırılmış oyun yeteneklerini vurguluyor.

Aşağıda, gamescom, IFA ve PAX’da tanıtılan onlarca yeni üründe sunulan özelliklerden birkaçını bulacaksınız.

İnce, çekici, özelliklerle dopdolu

Windows 10’lu Acer Swift 7

İncecik, zarif bir PC isteyenler için, Acer ultra-slim notebook modellerini geniş bir bütçe ve beğeni aralığına hitap eden ultra ince Windows 10’lu Swift Serisi ile genişletiyor.

acer-swift-7_02

Kalem inceliğindeki Swift 7 cihaz, yalnızca 0,39 inç (0,99 cm) yükseklik ve 2,48 pound (1,12 kg) ağırlığa sahip.

Windows 10’lu Acer Spin 7

Acer ayrıca Spin Serisinden 0,43 inç (1,092 cm) ve 2,6 pound (1,18 kg) dönüştürülebilir notebook bilgisayarını da tanıttı. Boyutları 11,6 inç (29,46 cm) ile 14 inç (35,56 cm) arasında değişen yeni Windows 10’lu dönüştürülebilir notebook’lar, 360 derece dönebilen yeni tip menteşeleri sayesinde, yer tasarruflu ekran konumuyla notebook veya tablet olarak ya da sunu paylaşmak, film izlemek için çadır konumunda kullanılabiliyor

Windows 10’lu Lenovo 910

Lenovo ise Yoga ailesini genişletiyor. Yüksekliği 0,56 inç (1,42 cm) olan yeni dönüştürülebilir dizüstü Yoga 910 modeli, 15,5 saatlik pil ömrü ve en yeni 7. nesil Intel Core i7 işlemciye kadar çıkan güce sahip.

lenovo-yoga-910-multimode-convertible-in-gold

Yoga 910, önceki nesil modellerine göre yüzde 10 daha fazla ekran alanı ve yüzde 14 artırılmış piksel yoğunluğuyla daha net resim kalitesi, yüzde 100 sRGB renk skalası, Dolby Audio Premium ile iyileştirilmiş müzik ve ses sunuyor; ayrıca 4K veya Full HD ekran seçeneği de var.

Windows 10’lu ASUS ZenBook 3

ASUS, ZenBook 3, Transformer 3 Pro, Transformer 3, ZenPad 3S 10 ve ZenScreen’in Avrupa’da sunumunu ve yeni fiyatlarını fiyatları duyurdu.

asus-zenbook-3_ux390_royal-blue_rose-gold_quartz-grey

Ultra ince, 0,47 inç (1,19 cm) yüksekliğe sahip ZenBook 3 dizüstü bilgisayarda Windows Hello desteği ve yerleşik parmak izi okuyucusu bulunuyor. Okuyucu, müşterilerin kolay ve güvenli biçimde oturum açabilmeleri için, parola veya PIN kodu girmelerini gerektirmeden tek dokunuşla anlık erişim sağlamakta. ZenBook 3 modeli, ayrıca, 3 mm’lik ultra ince termal sistem tasarımıyla yeni bir soğutma sistemine ve Intel’in i7 çekirdek performansına da sahip. Transformer 3 modeli, 0,275 inç (0,70 cm) yüksekliği, saf altın veya buzul grisi renk seçenekleriyle gelen incecik alüminyum gövdesiyle çekici bir ‘ikisi bir arada’ PC. Transformer 3 Pro ise müşterilere, 170 dereceye kadar herhangi bir açıda kullanılabilen, kademesiz menteşeli tümleşik bir metal destek ayağı sunuyor.

Üretkenlik ve eğlence bir arada

Windows 10’lu Lenovo Miix 510

Lenovo’nun son yeniliklerinden bir diğeri olan Miix 510, kullanıcılara hareket halindeyken yanlarında taşımama özgürlüğünü tanıyan, ayrılabilir bir tam boyutlu klavyeye sahip.

lenovo-miix-510-detachable-with-pen-in-black

Intel’in 6. Nesil Core i7 işlemcisine kadar çıkan güç seçenekleriyle gelen Miix 510, daha verimli kullanım için klavyesinden ayrılarak tek başına tablet olarak kullanılabiliyor; gezinme ve çevrimiçi eğlence için mükemmel. Tam boyutlu dokunma duyarlı ekranıyla birlikte, Windows 10 Yıldönümü sürümünde Windows Ink ile notlarınızı alabilir, eskiz, resim çizebilir, yaratıcılığınızı dilediğiniz yöntemle gösterebilirsiniz. Yedi buçuk saate varan pil ömrüyle Miix 510 aynı zamanda mükemmel bir sunu cihazı, e-okuyucu veya çalışma bilgisayarı.

Küçük pakette büyük eğlence

Acer, Revo Base ev eğlence merkezi ile Windows 10’u eğlence dünyasına getiriyor. Acer’ın ödüllü Revo mini PC serisi, alanın değerli olduğu evlerde multimedya merkezi olarak ideal kullanım sağlayan 1 litrelik kompakt bir gövdenin içinde güçlü bir performans sunuyor. Eğlence, gezinme, içerik temelli cihaz, Intel Core i7’ye varan işlemcisi ve 8 GB’a varan DDR3L sistem belleği sayesinde yüksek kaliteli multimedya içeriklerinin kodunu çözme gibi yoğun işlemlerde sorunsuz çalışıyor. Revo Base, ayrıca, video, müzik, resim gibi eğlence gereksinimleriniz için de bolca depolama alanı sağlıyor.

Kutusuna sığmayan güç

Windows 10’lu HP Pavilion Wave

Ev kullanıcılarına yönelik Windows 10’lu masaüstü bilgisayar HP Pavilion Wave‘in temelini, üçgen formundaki özgün, yenilikçi tasarımı oluşturuyor.

hp-pavilion-wave

HP’nin yeni masaüstü bilgisayarı geleneksel PC kasalarından yüzde 85 daha küçük, ancak tam boyutlu bir masaüstünün gücüne sahip. Masaüstü bilgisayarın tasarımı, merkezi ses sisteminin çevresinde geliştirilmiş, dolgun bir ses kalitesi için tasarlanan akustik çatı da dâhil olmak üzere, premium malzemeyle tamamlanmış. PC’nin üst tarafında yer alan parabol yansıtıcı, hoparlör ızgarasından gelen sesi tüm yönlere paralel olarak yansıtıyor, aynı zamanda cihazdaki sıcak hava için çıkış sağlıyor. Her frekansta canlı bir ses profiline sahip 360 Derecelik Çok Yönlü Yansıtıcı Ses sistemi, orta, yüksek ya da hafif olsun, her ses düzeyinde olağanüstü bir sonuç için B&O Play tarafından yapılandırılmış. HP Pavilion Wave, ayrıca, kullanıcıların bilgisayarlarıyla ellerini meşgul etmeden konuşarak, Cortana’nın bütün özelliklerini değerlendirebilecekleri ikili mikrofona sahip.

Windows 10’lu HP Elite Slice

HP, kablosuz bağlantısı olan ilk modüler ticari masaüstü bilgisayarı HP Elite Slice ile işyerinde işbirliği ve üretkenliğin sınırlarını da zorluyor.

hp-slice

Kablosuz tasarımı, her bileşenin çalışması için duvara ayrı ayrı kablo takılması gereğinin olmadığı temiz bir ortam sağlıyor. Parlak bakırla vurgulanmış göz alıcı mat siyah kavislerle detaylanan modüler yapısı işyerlerinde mükemmel bir görüntü oluşturuyor. Müşteriler, fabrika çıkışı kasayı ya da farklı işlevselliklerin eklenebileceği yığınlama seçeneklerini seçebilirler. Bu seçenekler arasında, Collaboration Cover, Kablosuz Şarj Kapağı (bu bileşenin 2017’nin birinci yarısında sunulması bekleniyor ve fabrika yapılandırılması gerektiriyor) ya da Ses Modülü veya ODD (Optik Disk Sürücüsü) Modülü gibi ek yığın modülleri de var. Bu seçeneklerle, her işletmeye ve çalışanlarına özel mükemmel bir bilgisayarın oluşturulması sağlanıyor. Son derece küçük, büyük güçlü form faktörü yalnızca 6,5 x 1,38 x 6,5 inç (16,51 x 3,50 x 16,51 cm) ve 2,31 pound (1,04 kg).

HP Elite Slice portföyü, tümleşik ses ve tam masaüstü işlevselliği ile canlı konferans ve işbirliği deneyimleri sağlayan mükemmel teknolojiyle kullanıcıların toplantılarını daha iyi değerlendirmelerine yardımcı olan yeni  Toplantı Odaları için HP Elite Slice çözümünü de kapsamakta. HP Elite Slice, HP Collaboration Cover, HP Ses Modülü ve Intel® Unite™ yazılımını bir araya getiren Toplantı Odaları için HP Elite Slice, Microsoft Skype Kurumsal konferans için sunduğu benzersiz çözümle toplantı odalarına kristal netliğinde ses, kullanımı kolay, verimli bir sistem kazandırıyor.

Gerçeğe daha yakın oyunlar

Windows 10’lu Acer Predator 21X

Acer ve Dell, Windows 10’lu yeni notebook’larıyla oyun dünyası deneyimini yeni bir düzeye çıkarıyor. Acer, mükemmel, kapsayıcı bir oyun deneyimi sağlayan dünyanın ilk kavisli ekranlı notebook’u Predator 21 X ile Predator serisini genişletiyor.

predator-21-x_01

Predator 21 X, akıcı, net bir oyun deneyimi için geniş açılı görüntü sağlayan kavisli 21 inç IPS ekrana sahip. Notebook’ta ayrıca Tobii göz takip teknolojisi de bulunuyor; sistem, göz hareketlerini takip ederek oyuncunun yalnızca ekrandaki nesnelere bakarak hasımlarını görmesine, hedeflemesine ve siper almasına olanak tanıyor.

Windows 10’lu Dell Alienware 17

Dell’in Windows 10’lu yeni Alienware oyun notebook’ları, şirketin en ince ve sanal gerçekliğe hazır ilk notebook serisi. 13, 15, 17 inç ekranlarla sunulan Alienware ailesi, NVIDIA GeForce GTX 10 serisine ait GPU gruplarına, masaüstü sınıfı grafik performansına sahip ve önceki sürümlerinden yüzde 25’e kadar daha ince. Ses dalga formlarını izleyerek hoparlörün termal sınırının tamamının değerlendirilmesini sağlayan bir dâhili akıllı yükseltici kullanan gelişmiş yeni hoparlör tasarımıyla mükemmel oyun sesine sahip. Tüm bu özellikler, hem ısı yönetimini hem dayanıklılığı geliştiren yeni malzemenin içinde bir araya getirilmiş. Alienware ayrıca bir seçenek olarak Tobii göz takip teknolojisi desteği ve oyuncuların hatalarından öğrenmelerine, rakiplerini ezmenin yeni yöntemlerini bulmalarına yardımcı olmak için bakış kalıplarını yeniden oynatmalarını sağlayan özel Overwolf uygulamasını da sunuyor.

ASUS, en yeni oyun inovasyonlarını tanıttı. Oyunculara yeni özelleştirme seçenekleri sağlayan yeni senkronize ASUS Aura RGB ışık teknoloji ve 3 boyutlu yazdırılmış aksesuarlar sunan ROG 3DMod PC de bunlar arasında. ROG 3DMod PC, sıvı soğutmalı sistem ve oyunculara özelleştirme özgürlüğü sağlamak amacıyla, ROG Rampage V Edition 10 anakartı, ROG Strix GTX 1080 grafik kartı, takılı RGB kablolarında senkronize edilebilen dokuz programlanabilir ışık efekti olan ASUS Aura aydınlatma kullanıyor. 

Oyun deneyimi yeni bir düzeye taşınıyor

Windows 10’lu HP OMEN X ailesi

Bunca yepyeni cihaz yetmezmiş gibi HP kısa bir süre önce bir de “egemenlik düzeyi oyun” için yeni  OMEN X ailesini duyurdu.

omen-17-notebook_front-left

OMEN 17.3 diyagonal dizüstü, OMEN X Masaüstü, OMEN X Kavisli Ekran ve OMEN SteelSeries aksesuarları içeren birinci sınıf ürün serisi, sıkı oyunculara agresif performans, özelleştirme ve esneklik sunuyor.

Windows 10’lu Lenovo IdeaCentre Y710 Cube

Lenovo, kısa bir süre önce duyurduğu IdeaCentre Y710 Cube ve IdeaCentre AIO Y910 masaüstü PC’lerle sanal oyun deneyimine girdi. Ciddi oyunculara taşınabilirlik sunan bu iki cihaz, yerden tasarruf sağlayan form faktörleriyle evde ve ev dışında herhangi bir yerde üstün performans sağlıyor.

lenovo-ideacentre-y710-cube

Kompakt boyutlu IdeaCentre Y710 Cube’da taşımayı kolaylaştıran yerleşik bir tutma sapı da bulunuyor. Zarif tasarımlı IdeaCentre AIO Y910 ise —hacim kaplamadan— hem yüksek oyun gücü sağlıyor hem de tüm ailenin kullanabileceği bir bilgisayar veya videolu eğlence sistemi ihtiyacını karşılıyor.

Bu yeni cihazlar, günümüz pazarında var olan en etkileyici PC ve Windows 10 deneyimleri arasında. İş ortaklarımızın modern cihaz ve çözümlerde sınırları zorlayarak süregelen çalışmaları benim için büyük bir kıvanç kaynağı. Evde, işte, oyunda olsun, bu cihazlar, Windows 10’un sağladığı deneyimleri mükemmel biçimde hayata geçiriyor.

Windows 10 üzerinde geliştirilen güçlü cihazlarda sunulan zengin seçenekler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Windows 10’lu cihazlar web sitemize bakın.