Arzum Ev Aletleri Windows 10’a geçerek kurumsal verilerini güvende tutarken, BT insan kaynağı maliyetinden de %20 tasarruf sağladı

arzum_win10_v2

Bu yıl 50. yaşını kutlayan ve her daim kusursuz hizmeti amaçlayan Arzum, güçlü ve üstün teknolojik altyapıya sahip olma amacıyla Microsoft’un en yeni işletim sistemi olan Windows 10’a geçme kararı aldı. Küçük ev aletleri sektöründe pazar lideri olan Arzum, Windows 10’a geçişini %100 oranında tamamladı.

Windows 10’u tercih etmelerinde hızı ve performansı kadar sağladığı güvenlik özelliklerinin de katkısı olduğunu belirten CIO Arif Emre Ünal, BitLocker özelliği sayesinde cihazların çalınması veya kaybolması durumunda dahi kurumsal verilerin koruma altında kalmasının kendilerine büyük rahatlık sağladığını belirtiyor.

BT’de ise Windows 10’un sağladığı en önemli faydalar arasında kolaylaşan geçiş süreci sayesinde insan kaynağından %20 oranında tasarruf sağlanması. Çünkü Windows 10’un yerinde yükseltme özelliği sayesinde bilgisayarların geçişinde daha önceki sürümlere kıyasla 6 katı zaman kazandılar. Aynı zamanda geçiş süreci boyunca Microsoft’un kurumun yanında olarak bu süreci sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesi için destek olması Arzum’a sağlanan faydalar arasında.

Windows 10’a geçtikten sonra çalışanlardan çok pozitif dönüşler alan Arzum’da Bölge Satış Uzmanı olarak görev yapan Uğur Meydan, başlat menüsünün geri dönmüş olması ve çoklu masaüstü özelliği sayesinde satış işlemlerinin daha hızlı ve daha kolay gerçekleştiğini söylüyor.

Güvenilir olmanın önemini vurgulayan Arzum, yeniliklere açılırken en güncel işletim sistemi Windows 10’u kullanmaktan ve Microsoft ile işbirliği içinde olmaktan çok memnun. Bu başarı hikayesini bir de Arzum’dan dinlemek için videomuza göz atın!