Açık Akademi Yaz Okulu canlı yayınımızı kaçırmayın!

acik_akademi

Her yıl Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 100 öğrencinin katılımıyla Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilen Açık Akademi Yaz Okulu’nun canlı yayınlarına da ilgi büyük. İlk haftada internet üzerinden 7000 kişinin izlediği Açık Akademi Yaz Okulu 26 Ağustos’a kadar devam ediyor.

Kapılarını 1 Ağustos’ta açan Açık Akademi Yaz Okulu, devam ettiği 26 Ağustos’a kadar öğrencilere uygulama geliştirme eğitimi veriyor. Ayrıca öğrencileri farklı sektörlerin liderleriyle tanıştırıyor ve iş dünyasının kapılarını aralıyor.

Yaz Okulu, ağırlıklı olarak üniversitelerin birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine eğitim vermekte. İnternetten acikakademi.com/canliyayin adresinde canlı olarak yayınlanan eğitimlere katılanlara bulut teknolojilerinden uygulama geliştirmeye kadar yoğun teknik eğitimler verilmekte. Bu arada gençler farklı sektörlerin liderleriyle tanışarak profesyonel hayatın kapılarını da aralamış oluyor.

Hedefimiz

Microsoft Türkiye olarak Açık Akdemi Yaz Okulu ile Türkiye’nin çok düşük bir paya sahip olduğu küresel bilişim pazarına katma değer sağlayacak, Türkiye’nin kalkınmasında anahtar rol üstlenecek genç yazılımcılar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Nasıl bir program?

Microsoft Türkiye Açık Akademi Yaz Okulu’nda öğrenciler, teknoloji sektörünün önde gelen eğitimcileri tarafından hazırlanan yoğun bir ders programını takip etmekte. Teknik eğitimin yanı sıra gelecekte başarılı işler kurabilmeleri amacıyla pazarlama, iş geliştirme, satış gibi konularda da dersler alıyorlar.

Bu senenin programından öne çıkanlar

Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu’nda bu yıl, temel uygulama geliştirme becerilerinin yanı sıra Xamarin, Unity, Microsoft Cognitive, VR/AR gibi teknolojiler, Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri ve Bulut Teknolojileri konuları sektörün önde gelen teknoloji liderleri tarafından aktarılıyor olacak. Microsoft Açık Akademi Yaz Okulu’na katılan her öğrenci 1 ayın sonunda büyük jüri önünde geliştirdiği projeyi sunma şansını da yakalayabilecek.

Microsoft Türkiye, Açık Akademi Yaz Okulu’nda bu yıl teknik eğitimleri aralarında İbrahim Kıvanç, Engin Polat, Emrah Uslu, Daron Yöndem, Koray Kocabaş, Mustafa Acungil, Yiğit Özaksüt gibi Microsoft teknoloji uzmanları yer alıyor.

İnternet üzerinden ücretsiz izleyin

Yaz Okulu eğitimleri acikakademi.com/canliyayin adresinden canlı olarak izlenebiliyor; üstelik canlı yayın sırasında sorularınızı da sormanız mümkün.