WPC 2016’dan Office 365 haberleri

header_Office-news-at-WPC-2016-1

Geçtiğimiz hafta Toronto’da gerçekleştirdiğimiz yıllık Dünya İş Ortakları Konferansı (WPC) gelişme gücü ve iş ortaklarımızla gelecek planlarımız açısından Office 365 cephesinden heyecan verici haberlerle doluydu. Piyasaya çıkışından beş yıl sonra, bugün, Office 365 iş ortaklarımızın yardımlarıyla her ay farklı ölçekli şirketlerde çalışan 70 milyonu aşkın insana yetkinlik kazandırıyor. Birlikte, Microsoft ve iş ortaklarımız olarak, dijital dönüşüm yoluyla çalışanlarına daha fazla yetkinlik kazandırmalarında müşterilerimize yardımcı olabiliriz.

Facebook Office 365’i sevdi

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un Office 365’i seçtiğini duyurduk. Facebook CIO’su Tim Campos WPC sahnesinde şirketin 13 bin çalışanının işlerini her gün mümkün olan en yüksek performansla başarmalarını sağlayan en iyi araç olarak Office 365’e duydukları güveni anlattı. Bu, Facebook’un bir milyarı aşkın kullanıcı tabanı için daha açık, daha bağlı bir dünya yaratma misyonunu desteklemekte. Facebook, Cushman and WakefieldAtkins gibi dijital işyeri oluşturmak amacıyla Office 365’e ve akıllı, güvenli hizmetlerine güvenen sayısız şirket arasına katıldı.

Bu güç, iş ortaklarımızın yardımları olmadan mümkün olmazdı; onlar, dünyanın her yerinde Office 365’in güncel kurumsal değerini sağlayarak şirketlere daha fazla yetkinlik kazandırmakta çok temel bir rolü üstleniyorlar. Bu, iş ortaklarımızın başarısına yatırım yapmayı, çekici teklifler geliştirmeyi sürdürmemizin nedenlerinden biridir.

Skype Kurumsal ile iş ortaklarının başarısı için daha fazla fırsat

Bir diğer heyecan verici haberse iş ortaklarımızın Office 365’in çevresindeki fırsatları ortaya çıkarmalarına yardımcı olacak bir grup yeni kaynak sunmuş olmamız oldu: Skype Kurumsal için bir uçtan uca planlama, kurulum ve operasyon metodolojisi olan Skype Operations Framework (SOF). İş ortaklarına, bulutta Skype ile güvenilir, ekonomik iletişim uygulama ve yönetmeye yönelik kapsamlı bir rehber ve araç takımı sunan SOF, operasyonlarında mükemmellik ve kurulumlarında yüksek kalite sağlamalarında yardımcı olabilir. Modality gibi iş ortaklarımız bu çerçeveyi kullanarak Skype Kurumsal tekliflerini şirket içi kurulumların ötesinde geçerek yönetimli hizmetlere genişletmek için kullanıyorlar.

Skype Kurumsal PSTN (ortak anahtarlı telefon ağı) hizmetlerinin küresel hizmet alanını genişletmeye de devam ediyoruz.  PSTN Konferans şu anda Venezuela, Uruguay, Vietnam, Kenya da dâhil olmak üzere, 92 ülkedeki müşterilerin kullanımına sunuldu. Ayrıca, çağrı yapma ve alma, sesli posta, telefon numaraları ve arama planları sunan PSTN Çağrı şu anda Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler için de kullanılabilir durumda.

Son olarak, 2016 yılı sonlarında Office 365 müşterilerine Skype Toplantı Yayını’nda otomatik çevriyazı ve çeviri özelliği önizlemesinin sunulacağını duyurmaktan kıvanç duyuyoruz. Skype Toplantı Yayını ile kalabalık çevrimiçi izleyici gruplarına yönelik toplantılarınızı hazırlayabilir, uygulayabilir ve yayınlayabilirsiniz. Bu yeni hizmetler, hem sunumlarda canlı kapalı açıklamalı altyazı kullanılmasını sağlayacak, hem de izleyicilere desteklenen diller listesinden tercih ettikleri dili seçerek çevirisini izleme olanağını tanıyacak.

Office-news-at-WPC-2016-2 AIG, Office’in güvenlik ve uyumluluk gücünü onayladı

Bu kadar çok müşterinin Office 365’i tercih etmesinin nedenlerinden biri, güven platformu üzerinde geliştirmiş olmamız. Endüstri lideri güvenlik ve uyumluluk yeteneklerimizin devamında, AIG’nin Microsoft Bulut kullanan CyberEdge müşterilerinin bundan böyle genişletilmiş iş kesintisi teminatına erişimleri olacağını duyurmaktan mutluyuz. Microsoft, AIG’den bu statüyü kazanan ilk bulut satıcısıdır. AIG, bu gelişmiş özelliği, yeni veya yenilenen ağ kesintisi teminatını da içeren CyberEdge poliçeleri için teklif verirken kısa bir soru formunun doldurduktan sonra belirlenen Microsoft Azure, Office 365 ve Dynamics 365 müşterilerine sunacak.

AIG’nin Siber Risk Sigortası birim müdürü Tracie Grella, “Microsoft Bulut’un güvenlik ve uyumluluk yeteneklerini anlamak amacıyla Microsoft ile yakın bir çalışma yürüttük. Microsoft ile ortak müşterilerimize bu benzersiz ek hizmeti sunmak bize kıvanç veriyor.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Office 365 Eğitim teklifleri bundan böyle CSP’de

Office 365 Eğitim planlarının bundan böyle Bulut Çözümü Sağlayıcısı Programı’nda (CSP) sunulduğunu duyurmaktan mutluyuz. Office 365 yeteneklerine eklenen bu hizmeti iş ortaklarımız, uçtan uca müşteri ilişkilerini sürdürmeye devam ederek kendi hizmetleriyle birleştirebilecekler.

Birlikte daha fazlasını başaralım!

Şimdi, iş ortaklarımızın Office 365 ile işlerini büyütebilecekleri en iyi dönemdeyiz. İş ortakları, yeni müşteriler kazanabilir, gelişmiş yeni hizmetlerimizin çevresinde iş modellerini geliştirerek, hizmetler ve birleşik çözümler sunarak değer katabilirler. Microsoft ile çalışan iş ortakları, son üç yılda 120 milyar dolar değerinde hizmet ve çözüm fırsatlarını yönettiler. Office 365 de üretkenliği yeniden oluşturma tutkumuzun özünü oluşturuyor. Bu, iş ortaklarımız ve onların platformumuza olan inancı olmadan mümkün olmazdı.

Office-news-at-WPC-2016-3