Windows 10 Yıldönümü Güncellemesini Nasıl Edineceksiniz?

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi bugünden itibaren tüm dünyadaki müşterilere gönderilmeye başlanıyor*. Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi, Windows Ink ve Cortana’yı** hayata geçiren; Microsoft Edge tarayıcıyı daha erişilebilir, daha enerji verimli hale getiren birçok özellik ve yenilikle, gelişmiş güvenlik özellikleri; yeni oyun deneyimleriyle dopdolu. Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi önümüzdeki haftalarda Windows 10’lu mobil telefonlara da gönderilmeye başlanacak.

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi, önce daha yeni makinelerden başlayarak tüm dünyadaki Windows 10’lu PC’lere aşamalar halinde gönderiliyor. Windows 10 Yıldönümü Güncellemesini edinmek için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok; güncellemelerin cihazınıza otomatik olarak kurulmasını seçtiyseniz Windows Update üzerinden otomatik olarak cihazınıza gelecektir. Bununla birlikte eğer size gönderilmesini beklemek istemiyorsanız, güncellemeyi kişisel PC’nize kendiniz manuel olarak kurabilirsiniz. İşyerinde Windows 10’lu PC kullanıyorsanız, şirketinize özgü güncelleme planlarına dair bilgiyi BT yöneticinizle görüşmeniz gerekir.

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesini manuel olarak edinebileceğiniz birkaç yol

Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update’e gidin

How_to_get_AU_MRH_1

  1. Windows Update penceresinde Güncelleştirmeleri denetle’ye tıklayın.

 

How_to_get_AU_MRH_2

  1. Yıldönümü Güncellemesi, Windows 10 için Özellik güncellemesi, sürüm 1607 olarak görünecektir. Güncelle’ye tıkladığınızda güncelleme indirme ve kurulum işlemi başlayacaktır.

How_to_get_AU_MRH_3

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesini edinmenin bir başka yolu için, Windows Update penceresinde “En son güncelleştirmeler hakkında daha fazla bilgi mi istiyorsunuz?” sorusunun hemen altındaki “Daha fazlasını öğrenin” bağlantısına tıklayın.

 

 

How_to_get_AU_MRH_4

Burada, ISO dosyasını PC’nize indirebileceğiniz Microsoft.com destek sayfasına yönlendirileceksiniz.

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesini beğeneceğinizi umuyoruz!

*Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi, Windows 10’un sunulduğu tüm ülkelerde sunulmaktadır.
**Cortana belli pazarlarda sunulmaktadır.