Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi için gerisayım

02_08_W10

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi 2 Ağustos’ta yayınlanmaya başlanacak. Yıldönümü Güncellemesi; kurumsal müşterilerimize, tüketicilere, iş ortaklarımıza ve geliştiricilere olağanüstü değer sunan yeni özelliklerle geliyor.

Pil ömrü işlevselliğinde 150’den fazla iyileştirmeyle Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi PC’nizin daha iyi çalışmasına, daha uzun ömürlü olmasına yardımcı önemli gelişmeler sağlıyor. Güncellemenin cihazınıza gönderilmesini beklemek istemiyor musunuz? Yeni güncellemeyle gelen özellik ve yeniliklerin genel bir özeti için bu yazıyı okuyun, Windows 10 Yıldönümü Güncellemesini nasıl edineceğinizi ise bu yazıdan adım adım takip edebilirsiniz.

Bu özellik ve yeniliklerden bazıları:

  • Windows Ink, Windows’un gücünü kaleminizin ucuna getirerek, kolay ve hızlı not almanıza, bir ekran alıntısı üzerinde ya da sıfırdan çizim yapmanıza olanak tanıyor.
  • Windows Defender ve Windows Hello’da uygulama ve web siteleri için yeni güvenlik özellikleri var.
  • Microsoft Edge ile gelen artırılmış güç verimliliği, PC’nizin pil ömrünü en iyi şekilde kullanmanızı sağlıyor; Pinterest Pin It Button, Amazon Assistant, AdBlock, Adblock Plus, LastPass gibi yeni uzantılar tarayıcı deneyiminizi daha fazla kişiselleştirmenize yardımcı oluyor.
  • Cihazınızı açmanıza gerek kalmadan soru sorabilmeniz, PC’nizden müzik çalabilmeniz veya anımsatıcı ayarlayabilmeniz için Cortana kilit ekranının üzerinde yer alacak. Cortana ayrıca ABD ve Birleşik Krallık’ta Xbox One’da da kullanılabilecek.
  • Yeni Windows Mağazası, Windows ve Xbox’ın en iyilerini bir araya getiriyor. Artık iş ve eğlence için aradığınız her şeyi aynı yerde bulacaksınız.
  • Modern dersliğe yönelik yenilikler, eğitimcilerin kısa sürede kullanmaya başlayabilecekleri yepyeni araçlar ile daha hızlı ve daha basit bir kurulum içeriyor.

Yıldönümü güncellemesiyle gelen özellik ve yeniliklerle birlikte, bugün, yeni bir haftalık video serisini yayına koymanın heyecanını yaşıyoruz. This Week on Windows (Windows’da Bu Hafta) adını taşıyan seride Windows ekibi size en yeni haber, uygulama ve ipuçlarını tanıtacak.