Microsoft ve Orange, Azure Express Route üzerinden güçlerini birleştirdi

orange_microsoft

Bugün sizlere Orange Group’un B2B servis birimi Orange Business Services’in Azure Express Route iş ortaklarımızdan biri olduğunu duyurmanın kıvancını yaşıyoruz.

Orange Business Services, 220’nin üzerinde ülke ve bölgeye yaygınlığıyla dünyanın en büyük MPLS tabanlı VPN hizmeti olan ‘Business VPN’ ana servisini temel alarak, 3000’den fazla çokuluslu kuruma ve Fransa’da farklı ölçeklerden 2 milyonun üzerinde firmaya B2B hizmetler sunuyor. Türkiye’deki Microsoft Azure ve Office 365 kullanıcıları; bundan böyle Orange Business Services’in sahip olduğu global ağ erişim imkanlarıyla bu platformlara daha hızlı, stabil ve güvenli şekilde bağlanabilecek.

Business VPN Galerie servis grubu, Orange Business Services’in ana hizmeti olan Business VPN müşterilerinin Orange veya bulut iş ortaklarının servis platformlarına, BVPN bağlantısı ile güvenli ve performans garantili erişimlerini sağlayan hizmetleri içermekte. Bu kapsamda, Microsoft ExpressRoute (Azure, Office365 ve Dynamics) erişim servisleri de Orange müşterilerine sunuluyor.

Orange MPLS ağı İstanbul, Ankara ve İzmir’deki 3 POPu ile Türkiye’deki Orange müşterilerine ulaşıyor. Ayrıca 2014 yılında Türk  Telekom ile gerçekleşen özel bağlantı anlaşması sayesinde, Türkiye’de TT VPN hizmeti alan müşterilerin Orange global MPLS ağı üzerinden bütün dünyadaki lokasyonlarına da tek MPLS VPN yapısında erişim opsiyonu bulunmakta. Müşterilerin global lokasyonlarına ve son teknoloji örneği IP hizmetlerine erişimine imkan sağlayan bu yapı, Turk Telekom’un sadece Orange’la yaptığı bu global MPLS işbirliği anlaşmasıyla mümkün oluyor.