Microsoft, Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde bu yıl da birinci sırada!

microsoft_tr_office_logo

Microsoft Türkiye, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en iyi işverenleri ödüllendiren Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde birinci sırada yer aldı. Microsoft aynı organizasyonda 50-500 çalışana sahip şirketler arasında En İyi İşyeri,  IT Sektörünün En İyi İşyeri ve Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü’nü kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarması için onlara güç katmayı misyon edinen Microsoft, Great Place to Work’un açıkladığı ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ listesinde yine zirveyi kaptırmadı. Çalışan odaklı yönetim anlayışıyla insani dokunuşu yüksek, kurum kültürüne sahip 25 şirketin bulunduğu listenin ilk sırasında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Microsoft yer aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Vlad Bog, “Microsoft Türkiye olarak çalışanlarımızı dinleyerek ve iyi uygulamaları araştırarak şirketimizi nasıl daha iyi bir yer haline getirebiliriz sorusunu her zaman kendimize soruyoruz. Üst üste iki senedir alıyor olduğumuz bu ödül, bu konuda iyi bir yolda olduğumuzun da bir kanıtı oldu bizler için. Microsoft olarak çalışanlarımızın kendilerini gerçekleştirdiği, yaptıkları işlerde her gün gerçek bir anlam bulabilecekleri bir işyeri oluşturma konusundaki çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi. Microsoft, aynı listede “IT Sektörünün En İyi İşyeri” ve “Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü”nü de kazanarak çalışanlarına verdiği önemin altını bir kez daha çizmiş oldu.

Great Place to Work hakkında

Great Place to Work Enstitüsü; dünyada 5 kıtada, 50 ülkede güven düzeyi yüksek işyeri kültürleri geliştirerek kuruluşlara mükemmel işyerlerini tanımlamalarına, yaratmalarına ve sürdürmelerine yardım eden global bir araştırma, danışma ve eğitim şirketi. Great Place to Work Enstitüsü aynı zamanda uluslararası, bölgesel ve ulusal en iyi işverenler listeleriyle en iyi işverenleri derecelendirip ödüllendirerek kamuoyuyla paylaşıyor.