Microsoft, Gartner’ın Kurumsal Mobilite Yönetim Çözümleri alanındaki Magic Quadrant raporunda Vizyoner olarak seçildi

EMS-Banner-2

Gartner’ın kapsamlı araştırmaları sonucunda yayınladığı Enterprise Mobility Management Suites (Kurumsal Mobilite Yönetim Çözümleri) alanındaki Magic Quadrant raporunda Vizyoner olarak konumlandırıldık.

Gartner, Microsoft’u kurumsal mobilite alandaki başarıları ve bütünlüklü vizyonuyla bu kategoriye konumlandırdı. Kurumsal mobilite yönetim çözümleri, kuruluşarın mobil cihazları güvenlik sistemlerine ve bilişim teknolojileri yaşam döngülerine entegre etmelerine yardımcı oluyor. Gartner’a göre kurumsal mobilite yönetimi alanında 4 farklı teknik kategori yer alıyor – kuruluşlar ihtiyaçları doğrultusunda bu özellikler arasında seçim yapabilirler: mobil cihaz yönetimi (MDM), mobil uygulama yönetimi (MAM), mobil kimlik, mobil içerik yönetimi (MCM).

Raporu okumak için tıklayın.

Microsoft’un kurumsal mobilite yönetim çözümü Enterprise Mobility Suite (EMS) içinde Microsoft Intune, Azure Active Directory Premium ve Azure Rights Management bulunuyor. (Not: EMS şu anda Gartner raporunun yayınlanmasından sonra çıkan Advanced Threat Analytics çözümünü de içeriyor.)

Kurumsl mobilite yönetim yeteneklerinin çekirdeği diyebileceğimiz MDM ve MAM’a sahip olan Microsoft Intune; mobil cihaz, mobil uygulama ve bilgisayarlar için bulut üzerinden yönetim olanakları sağlar. Intune kullanarak kurumlar; çalışanlarına, şirket bilgilerini güvende tutarak kurumsal uygulamalara, verilere ve kaynaklara her yerden ve her cihazdan erişme imkânı sunabilir. Gartner raporuna göre Intune’un en güçlü yönü Office 365 desteği ve System Center Configuration Manager (ConfigMgr) ile entegrasyonu. Mobil Office uygulamalarını yönetmek için eşsiz teknik becerilere sahip olan Intune, iOS ve Android cihazlarla da harika uyum yakalamakta.

Buluttan kimlik ve erişim yönetimi hizmeti sunan Azure Active Directory Premium; tek bir kimlikle binlerce bulut uygulamasında oturum açma imkânı ve şirket içi çalıştırdığınız web uygulamalarına erişim sağlar.

Azure Rights Management ise hassas bilgilerin kuruluşunuzun hem içinde hem de dışında güvenle paylaşılmasını sağlayarak kurumsal verilerinizi korur.

Gartner’a göre bu üç çözümün (Azure Active Directory Premium, Azure Rights Management ve Intune) kombinasyonu; mobil bir cihazdan Active Directory şifresini değiştirmek gibi pek çok kullanışlı mobil senaryoya çözüm sunabilmemizi sağlıyor.

Raporun detaylarını okumak için tıklayın.