YouthSpark programı yeni işbirlikleriyle etkisini artırmaya devam ediyor

about-youthspark

Microsoft olarak 20 Nisan 2016’da 55 farklı ülkedeki 100’den fazla kâr amacı gütmeyen kurumla YouthSpark programı kapsamında başlattığımız yeni işbirlikleri, teknolojiyi gençlere ulaştırma vizyonu yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın; Microsoft Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerindeki yenilenme hareketiyle birlikte YouthSpark programına yapılacak 75 milyon dolarlık yatırım kârarını duyurmasından yaklaşık 6 ay sonra gelen bu önemli adım, YouthSpark programının global vizyonunu genişleterek, dünya üzerinde daha fazla gence ulaşılmasını sağlıyor.

Özellikle teknolojiye erişimi kısıtlı olan gençler için yazılım geliştirme konusunda, onlara ihtiyaç duydukları her an destek olabilme motivasyonu taşıyan Microsoft, hem global hem de yerel bölgelerde etki alanını daha da genişletmek için kâr amacı gütmeyen kurumlarla birçok işbirliğine imza atıyor.

Microsoft Türkiye ise sürdürülebilir toplumsal kalkınma alanında çalışan Habitat Derneği işbirliğiyle Geleceğini Tasarla, YouthSpark Live, Tech For Good ve benzeri birçok projeyle yıl içerisinde binlerce gence teknoloji dünyasının kapılarını aralıyor. Eğitim, girişimcilik ve istihdam temaları üzerinde temellendirilmiş projelerle sadece geçtiğimiz ay Türkiye’nin pek çok farklı bölgesinden gençler, kadınlar, çocuklar ve engelliler olmak üzere yaklaşık 2000 kişiye sosyal medya okuryazarlığı, kodlama, internet güvenliği gibi çeşitli eğitimler verildi. Yıl içerisinde birçok farklı etkinlik kapsamında teknolojiye ilgi duyan herkese ulaşmaya çalışan ve böylece binlerce kişiyi teknolojiyle buluşturan Habitat, Microsoft işbirliğiyle daha kapsamlı ve kurumsal bir ölçekte, hedef kitlesine ulaşmaya devam ediyor olacak.

Siz de kâr amacı gütmeyen tüzel niteliğe sahip bir gençlik kuruluşu iseniz ve gençlere yönelik bir sosyal sorumluluk proje fikriniz varsa, YouthSpark programından bizim desteğimizle faydalanabilirsiniz. YouthSpark ile ilgili daha detaylı bilgi için YouthSpark web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Microsoft, ayrıca uygun kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için geniş bir dizi yazılım ve hizmetler bağışlıyor. Ayrıca, bu program için uygunluk ve başvuruların nasıl yapılacağı konusunda daha fazla bilgi için yazılım bağışı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Facebook: facebook/MicrosoftTurkiye

Twitter: @MicrosoftTR