Microsoft, bu yıl da Gartner’ın “İstemci Yönetim Araçları” Magic Quadrant raporunda lider

client_management_tools

Microsoft, Gartner’ın Client Management Tools (İstemci Yönetim Araçları) alanındaki Magic Quadrant raporunda lider olarak tanımlandı.  Gartner, eksiksiz vizyon ve uygulanabilirlik ölçütlerini temel aldığı “Client Management Tools” Magic Quadrant raporunda Microsoft’u 11 yıldır üst üste lider olarak konumlandırıyor.

Raporu okumak için tıklayın.

Bu yıl 13 ismin değerlendirildiği raporda bu kategori, diğer analiz alanlarına kıyasla daha oturmuş bir teknoloji olarak nitelendiriliyor. Yine de yeni ürün becerileri ve değişken satış stratejileriyle, istemci yönetim araçları (CMT) arasında seçim yapmak, her zamankinden daha zor bir hal almakta.

Pazara bakış

BT içerisindeki son kullanıcı ve destek birimlerinin kullandığı istemci yönetim araçları, aksi halde manuel olarak yürütülen sistem yönetimi ve destek ihtiyaçlarını otomatize ediyor. İstemci sistemlerinin görüntüsünü almak, envanterleri izlemek, konfigürasyon değişikliklerini uygulamak, konfigürasyon standartlarını sürdürülebilir kılmak ve çözüm senaryolarında yardımcı olmak gibi görevleri olan bu araçlar; başta PC’leri yönetmek için kullanılsa da, ortamdaki Mac’lerin ve sunucuların yönetimi için de kullanılabiliyor.

Microsoft özelinde

Gartner’ın Magic Quadrant raporunda analistler CMT pazarında Microsoft’un System Center Configuration Manager ile büyük bir farkla en büyük pazar payına sahip olduğunu gördü. Konunun uzmanları, özellikle çoğunlukta Microsoft programları kullanan kuruluşlar için, yüksek istemci yönetimi becerilerine sahip olan Configuration Manager’ı iyi bir seçenek olarak konumlandırıyor.

Configuration Manager’ın pek çok büyük müşterimizin faydalandığı ölçeklenebilme yetenekleri ve desteklediği geniş ekosistem, Microsoft olarak bu alanda sağladığımız artılardan bazıları.

Raporun detaylarını okumak için tıklayın.