Ori and the Blind Forest: Definitive Edition Xbox One ve Windows 10’da

ori

Her geçen gün büyüyen oyun sektörü, yeni dünya ve maceralarla oyuncuların ilgisini çekmeye devam ediyor. 80’li yılların fenomen oyunu Tetris’ten Quantum Break gibi büyük bütçeli yapımlara gelene kadar epey yol kat edildi. Bu yolculukta oyunların sadece bir eğlence aracı olmadığını, sanatsal öğeler taşıyan etkileyici yaratımlara dönüşebildiğini gördük. Geçtiğimiz sene çıkan Ori and the Blind Forest bunun en güzel örneklerinden biri oldu. Yakaladığı görsellik ve müzikleriyle birçok ödül alan Ori and the Blind Forest, yeni oyunu Definitive Edition ile çıtayı bir üst kademeye çıkarıyor.

Ori and the Blind Forest: Definitive Edition, keşfetmeye açık oyun stili ve yürek burkan hikâye anlatımıyla ustaca hazırlanmış aksiyon ve macera platform oyunu Ori and the Blind Forest’in devamı. Birçok prestijli ödül kazanan “Ori and the Blind Forest”in unutulmaz deneyiminin üzerine birçok yeni özellik ve içerik ekliyor. Müzik şöleni özelliği taşıyan oyunu Windows Store ya da Steam’den indirip keyfini çıkarabilirsiniz.

Yeni hikâyede neler var?

Nibel Ormanı ölmektedir. Yıkım getiren çok güçlü bir fırtınadan sonra Ori, Nibel Ormanı’nı kurtarmak adına cesareti bulacağı ve ezeli düşmanıyla yüzleşeceği bir yolculuğa çıkar. Genç bir yetim olan Ori’nin destansı yolculuğunu anlatan bu oyun, aksiyon ve platform oyunu yapımcısı Moon Studios tarafından yapıldı.

ori1

Definitive Edition’ın içerisinde; bizzat elle boyanmış çizimler, titizlikle canlandırılmış karakterler ve daha onlarca yeni özellik var. Ori and the Blind Forest: Definitive Edition ile sevgiyi, fedakârlığı ve hepimizin içinde aslında var olan umudu keşfedin.

Yeni özellikler

Oyuna birçok yeni içerik geldi; yeni bölgeler, yeni yetenekler ve daha fazla hikâye anlatımı, farklı zorluk seviyeleri, bölgeler arası hızlı seyahat ve daha fazlası!

Ori’nin dostu olan Naru’nun geçmişini iki yeni bölgede keşfetmek mümkün.

İki adet de yeni yetenek var: Dash ve Light Burst.

Yeni gizli bölgeleri arayın ve Nibel Ormanı’nda Spirit Well’ler arası hızlıca seyahat edin.

Ori and the Blind Forest’a daha önceden sahip değilseniz, Definitive Edition ile birlikte iki oyuna da sahip olacaksanız. İlk oyuna sahip kullanıcılar indirimli fiyatla oyunu alabilecek. Windows 10 ve Xbox One’a çıkan Ori and the Blind Forest: Definitive Edition Steam, Windows Store ve Xbox Store’da.

Ayrıca platform oyunlarının vazgeçilmez dostu olan Xbox kablosuz kumandasını, Windows 10 cihazınızda kablosuz deneyimlemek için Xbox Kablosuz Kumanda Adaptör’üne göz atmayı unutmayın.