Vakıf Emeklilik, Santral Çözümü için Skype for Business’ı tercih etti

vakif_emeklilik_skype_for_business

Vakıf Emeklilik de santral altyapısı için Skype for Business’ı tercih etti. Böylece hem maliyetlerini düşürdü hem de mevcut santral altyapısına entegrasyon ile dünyadaki bütün Skype kullanıcılarıyla iletişim sağladı.

Vakıf Emeklilik, mevcut IP telefon santrali ve mesajlaşma, toplantı altyapıları gibi diğer IT altyapılarıyla entegre çalışabilen birleşik iletişim çözümü olarak Skype for Business’ı seçti. Böylece çalışanlar cihazlardan bağımsız olarak, her an ve her yerden şirketin iletişim ağına erişebiliyor; daha hızlı ve üretken çalışıyorlar.

Skype for Business ile Vakıf Emeklilik’in elde ettiği diğer avantajlar;

  • Mail trafiği ve iletişim maliyetlerini düşürdü.
  • Farklı lokasyonlardaki çalışanların tek bir platform üzerinden görüntülü görüşmeler kanalıyla toplantılar yapmaya başlamasıyla seyahat masraflarında tasarruf sağladı.

Skype for Business’a geçiş

Genel Müdürlük ve Türkiye geneline yayılmış 13 bölge olmak üzere toplam 1000 çalışanı olan Vakıf Emeklilik, 3 yıldan bu yana IP telefon santrali kullanmaktaydı. Ancak şirketin telefon altyapısı ve mesajlaşma ile toplantı altyapıları birbirinden tamamen ayrı yapılar halindeydi. Çalışanlar dışarıdan şirketin iletişim ağına erişemiyordu ve bu da çalışanların üretkenliklerinde ciddi bir düşüşe sebep oluyordu. Dect cihazları olmayan çalışanlar masa başında olmadıklarında veya şirket dışında oldukları zamanlarda kendilerine gelen çağrıları cevaplayamıyordu.

Özetle tüm çalışanlar masa telefonlarına bağımlı durumdaydı ve bu da çalışanlarda memnuniyetsizliğe sebep oluyordu. Birleşik bir iletişim altyapısına geçilmesi ve mobil cihazlarla kişisel bilgisayarların da iletişim ağının bir parçası olması hedefleniyordu.

Skype for Business ile Vakıf Emeklik birleşik bir iletişim altyapısına kavuştu. Üstelik Vakıf Emeklilik, Skype for Business’ın kurulumunu kendisi gerçekleştirdi. Kurulum ve konfigürasyonlar bir iki gün gibi kısa bir sürede hızlıca tamamlandı. Ürünün kurulumunun oldukça basit olması ve birçok Microsoft ürünüyle entegre çalışması projenin hızlıca hayata geçirilmesinde çok önemli rol oynadı.

Böylece şirket çalışanlarının cihaz bağımsız her an ve her yerden şirketin iletişim ağına erişimi sağlandı. Çalışanlar Skype for Business sayesinde daha hızlı ve daha üretken oldular. Mail trafiğinde ve iletişim maliyetlerinde düşüş sağlandı. Farklı lokasyonlardaki çalışanları tek bir platform üzerinden görüntülü görüşmeler ile toplantılar yapmaya başladı ve dolayısıyla seyahat masraflarından da tasarruf edildi.

Sürece dair detaylar ve Skype for Business’ın entegre çalıştığı diğer ürünlerle Vakıf Emeklilik’in avantajlarla dolu geçiş deneyimine dair her şeyi buradan okuyabilirsiniz.