Xbox One ve Windows 10’da Zaman Senin Gücün!

Quantum Break Blog1

Geçtiğimiz haftalarda Windows 10 ve Xbox’ın ortak ev sahipliğinde Quantum Break oyun lansmanını gerçekleştirdik.

Öncellikle, biraz Quantum Break’ten ve Quantum Break’le gelişen PC oyun dünyasından bahsedelim.

Max Payne ve Alan Wake gibi efsane oyunların yaratıcısı Remedy Entertainment bu kez de Microsoft Stüdyoları’yla bir araya gelerek oyunculara “Zaman Senin Gücün” konseptiyle sinematik bir oyun tecrübesi sunuyor. Oyunun baş kahramanı Jack Joyce’un anlık kararlarına göre değişen ve ünlü dizilerden tanıdığımız simaları bir araya getiren sürpriz bir de online seri de mevcut!

Quantum Break Blog2

6 Nisan’da Kanyon Dot Tiyatrosu’nda gerçekleşen büyülü lansmanda Quantum Break; 45 basın mensubu, 10 oyuncu sosyal medya fenomeni, 13 farklı perakende ve OEM iş ortağından 40 misafiri “Zaman Senin Gücün” teması altında bir araya getirdi. Oyunun sinematik film gösterimin ardından ufak bir Quantum Break demo gösterisi gerçekleştirdik; ardından Windows Bireysel Ürün Pazarlama Müdürü Levent Can Windows 10’un PC ve Xbox için tek platform stratejisinden bahsetti.

Quantum Break Blog3

Sunumlar sonrasında katılımcılar oyunu Xbox ve PC’lerde deneyimlemeye devam etti. Sosyal medyada oyuncular #zamanseningücün etiketiyle bir araya geldiler.

Bütün dünyada heyecanla beklenen Quantum Break, oyunculardan tam puan alarak geçtiğimiz hafta en çok satan Xbox oyunu oldu. Aynı zamanda dünya çapında en çok oynanan Xbox oyunu olma özelliğini de elinde tutuğunu belirtelim.

Sizler de Quantum Break’i Xbox One’da ya da Windows 10’da deneyimlemek için en yakın teknoloji perakende zincirine ya da PC’niz üzerinden Windows Store’a uğrayın.

Bu arada oyunseverler için küçük ama fark yaratan bir haberimiz de var; Xbox kumandasıyla bilgisayarınızda oyun keyfine devam etmek istiyorsanız Windows için kablosuz adaptör tam size göre.