Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmen ağına siz de katılın

uzman_egitmen

Her yıl düzenlediğimiz E2 Global Educator Exchange, dünyada eğitmenlere yönelik en büyük etkinliklerden biri. Bu sene Mart ayının ikinci haftasında, kısaca MIE Uzmanı dediğimiz 240 Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitimci’nin katıldığı konferansın teması “Hack The Classroom” adı altındaki hackthondu. Bu heyecan verici etkinlikten Türkiye de ödüllerle döndü.

240 öğretmenin 3 günlük hackthon kapsamında 5 dalda (Gamify, Personalize, Minimize, Delocalize, Strategize) teknopedogojik bütünleştirme projelerini hazırladığı konferanstan; Arif Kazancı ve Burcu Aybat Gamify alanında kendi gruplarıyla 1. ve 2.’lik ödülü aldılar.

Sizler de Burcu ve Arif gibi Microsoft’un dünya çapında düzenlediği eğitmen etkinliklerine katılmak ve başarı kazanmak istiyorsanız Microsoft Eğitmen Ağımızı ziyaret edin ve Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmenimiz olun.

Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmen (MIE) nedir?

Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmen (MIE) programı, öğrencilere daha kaliteli ve çağdaş bir öğrenim sağlamayı hedefleyen bir girişim.

Teknolojiyle pedagoji etkin yollarla bütünleştiren eğitmenleri bir araya getiren bir topluluk.

Meslektaşları için, teknopedagojik bütünleştirme vizyonunun önderliğini yapacak eğitimciler yetiştiren bu program; aynı zamanda öğretmenleri küresel bir çatı etrafında toplamayı da amaç ediniyor ve eğitmenleri Microsoft ile yakın bir işbirliği içinde çalışmaya davet ediyor.

Eğitimde teknolojiyi etkin yollarla kullanan ve sosyal mecralarda aktif olarak vizyon öncülüğü yapan lider ruhlu eğitmenlerle büyüyen bir program.

Aynı zamanda eğitmenlerin Microsoft’un eğitim çözümleri özelinde çıkardığı yeni ürünler ve araçlar konusunda içgörü sağlamasına, öğretim ve öğrenimde yeniliği teşvik etmek için birlikte çalışarak aralarında örnek uygulamaları paylaşmalarına imkân tanıyor.

Bu yıl tüm dünyada 3.700’ün üzerinde Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitimci’ye ev sahipliği yapıyor. Yenilikçi Uzman Eğitmenlerimizin yaklaşık 800’ü, dünyanın dört bir köşesindeki 400 Microsoft Örnek Okulumuz bünyesinde görev yapıyor.

Nasıl Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmeni (MIE) olurum?

Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmeni olabilmek için tek yapmanız gereken aşağıdaki üç adımı tamamlamak ve MIE Expert Adaylık başvurunu formunu doldurmak.

Adım 1) Hemen Microsoft Eğitmen Ağı’na ücretsiz olarak kaydolun.

Adım 2) Microsoft Eğitmen Ağı’ndaki eğitimleri tamamlayın ve puanları toplayın.

Adım 3) Microsoft Eğitmen Ağı’na kendi oluşturduğunuz ders içeriklerini yükleyin.

Bu üç adımı tamamladıktan sonra geriye kalan Office Mix, Sway, video ya da tercih ettiğiniz alternatif bir çevrimiçi format kullanarak başvuru formundaki soruları cevaplayarak portalımıza yüklemek. İşte hepsi bu! Aramıza hoş geldiniz 🙂