Microsoft, İş Zekâsı ve Analitiğinde Lider

Microsoft_leader_inBIandAnalyticsPlatforms

Gartner, Microsoft’u İş Zekâsı ve Analitik Platformlarının lideri olarak konumladı.

Verilerinizi çözümlemek istiyorsanız yapmanız gereken seçim belli: Microsoft, iş zekâsı ve çözümleme platformlarında sektörünün liderlerindendir. Gartner’ın iş zekâsı ve analiz sektörüyle ilgili değerlendirmesini okuyarak Microsoft’un durumunu görün.

Rekabetin önünde olmak isteyen kuruluşlar, verilerinden kavrayış kazanmalarını sağlayan analitik ve görselleştirme araçlarına yatırım yapmanın öneminin farkındalar. Bu kuruluşların aradıkları, endüstri lideri olan modern, güçlü bir iş zekâsı (BI) platformu ve yarının gereklerini karşılayan bir vizyon.

Endüstri analistlerinin çabalarımızı dikkate aldığını ve Gartner’ın son sekiz yılın ardından bu yıl Microsoft’u dokuzuncu kez İş Zekâsı ve Analitik Platformları Magic Quadrant raporunda “lider” olarak konumlandırdığını sizlerle paylaşmaktan kıvanç duyuyoruz. Üstelik bu yıl ilk kez Microsoft Liderler dörtgeninde vizyon açısından açık arayla önde konumlandı.

Raporu okumak için tıklayın.

Bu yılın Magic Quadrant’ı için güncelleştirilmiş modern bir iş zekâsı ve analitik platformu tanımının oluşturulması, Liderler dörtgeninin yapısını önceki yıllara göre belirgin bir biçimde değiştirdi. Sürekli olarak piyasaya çıkarılan yeni buluşlarla hızlı bir gelişme içinde olan bir pazarda, İş Zekâsı pazarının liderlerinin yalnızca güncel uygulamalara odaklanmakla kalmayıp, geleceğin pazar lideri olarak konumlarını güçlendiren ve bugünün alıcılarının yatırımlarını koruyan sağlam bir yol haritalarının da olduğunu göstermeleri gerekiyor.

Microsoft’un böylesine sağlam bir biçimde konumlandırılması, ancak çok sayıdaki mühendis ve test uzmanlarımızın, yetenekleri geliştirmek ve yeni avantajları yönlendirmek amacıyla yıllar içinde Excel ve Power BI kullanıcılarına kulak vererek yürüttükleri yoğun çalışmalarıyla mümkün olabilirdi. Şu anda 185 ülkede Power BI kullanan 90 bini aşkın kuruluşa da teşekkür borçluyuz.

İşletmelerin sektörlerindeki rakipleri karşısında avantaj oluşturmak için çalıştığı gibi, Microsoft da farklı tiplerdeki kullanıcılara modern iş zekâsı ve analitik çözümleri sunarak rekabetçi İş Zekâsı platformu ortamında lider ve vizyoner konumunu koruma kararlılığıyla çalışmakta. Microsoft ve Power BI öne çıktığında, bunun avantajları kullanıcılara kazandırıyor.

Power BI’ın ardındaki teknolojiler, kullanıcılara kavrayışlarını gerçek zamanlı oluşturmaları ve paylaşmaları yeteneğini sağlıyor. Power BI ile herkes, verileri mükemmel biçimde görselleştiren zengin, etkileyici öyküler geliştirebilir. Power BI mühendisler, iş ortakları ve kullanıcılar topluluğumuz tarafından sürekli olarak yükseltildiği için sağladığı araçlar her gün daha gelişmekte.

Microsoft_leader_inBIandAnalyticsPlatforms1

Burada Gartner’ın 2016 raporunda Microsoft’u nasıl konumlandırdığının ayrıntılarını okuyabilir, işletmelerin rekabette nasıl fark yaratabileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca Gartner’ın “New Microsoft Power BI Is an Enhanced Offering at a Compelling License Price” başlıklı raporunu okumanızı da öneririz.

*Yukarıdaki grafik Gartner tarafından, kapsamlı bir araştırma raporunun bir parçası olarak yayınlanmıştır; raporun tamamı bağlamında değerlendirilmelidir. Gartner raporu istek üzerine sağlanmaktadır. Gartner araştırma yayınları, hiçbir satıcı, ürün veya hizmeti desteklememekte ve teknoloji kullanıcılarına sadece en yüksek puanlı satıcıları seçmesi konusunda tavsiye vermemektedir. Gartner araştırma yayınları, Gartner’ın araştırma şirketinin görüşlerinden oluşur ve gerçeklerin beyanı olduğu düşünülmemelidir. Gartner, ticarileştirilebilirlik veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dâhil olmak üzere, bu araştırmayla ilişkili açık veya örtülü hiçbir garanti sağlamamaktadır.