Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri’ne başvurular başladı

kadin_liderler

Microsoft ve KAGİDER’in işbirliğiyle hayata geçirilen ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını desteklemek amacıyla düzenlenen ‘’Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri’’ yarışmasına başvurular başladı. Yarışmaya katılacak olan kadın girişimcilerin 22 Nisan’a kadar projeleriyle birlikte başvuruda bulunmaları gerekiyor.

21. yüzyılın bilişim teknolojilerinin çığır açıcı gelişmelerinin yüzyılı olduğu kadar, cinsiyet eşitliği ve kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesinin de yüzyılı olduğuna inanan Microsoft, kadınların teknoloji alanındaki başarılarını ve liderliklerini ödüllendireceği bir yarışmayı hayata geçiriyor.

Kadın girişimciliğinin sembol kuruluşu KAGİDER’in de desteklediği yarışmada 8 ayrı kategoride yarışacak kadın girişimcilerin 22 Nisan’a kadar microsoft.com/turkiye/teknolojininkadinliderleri adresindeki formu doldurarak başvuru yapmaları gerekiyor.

Girişimci kadınlar 8 ayrı kategoride yarışacak

“Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı, Genç Teknoloji Yıldızı, Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider, Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi, Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi, Yılın Başarılı Kadın CIO’su, Engelleri Aşan Kadın, Yılın Bilim Kadını’’ kategorilerinin yer aldığı yarışmada ödüller, 17 Mayıs’ta gerçekleşecek olan tören ile sahiplerini bulacak.