#ONunlaharikasin!

Windows, kullanıcılarına harikalar yaratması için güç katıyor. Her biri kendi hayatında gerçek farklar yaratarak harikalar yaratan kahramanlarımızın hikâyesini daha önce bloğumuzda paylaşmıştık. Şimdi yepyeni bir hikâyeyle karşınızdayız.

#ONunlaharikasin kampanyamıza bir ay gibi kısa bir sürede 1000’e yakın başvuru oldu. Jürimiz ise ilham verici hikâyeler karşısında zorlu bir süreç yaşadı. Ödül olarak ilk 10’a giren katılımcılarımıza Casper 2si1 arada hediye ettiğimiz kampanyanın en genç katılımcılarından 11 yaşında yazarlığa adım atan Aysu ile tanışmaya ne dersiniz?

11 yaşında ilk kitabını yazan Aysu Altaş 10’unla harikalar yarattı ve Windows 10’un 4. hikâyesinin yıldızı oldu. Küçüklüğünden beri kitap okumayı çok seven Aysu, 3. sınıfta şiire duyduğu sevgiyle yazıya da ilgi duymaya başlamış. Teknolojinin hayal gücünü geliştirdiğini söyleyen Aysu, kitabını da Windows özelliklerinden faydalanarak tek başına oluşturmuş. Şu sıralar ikinci kitabını hazırlayan ve şimdilik sadece çocuklar için yazdığını söyleyen Aysu, yazdıklarıyla gelecekte tüm insanları kucaklamayı umuyor.