Nesnelerin İnterneti Merkezimiz hizmetinizde

iot_hub

Bugünden itibaren küresel çapta hayata geçirdiğimiz Azure IoT Geliştirici Merkezimiz ile Azure IoT Paketi ve IoT Hub’ı kullanmaya başlayın ve Nesnelerin İnterneti cihazlarınızı Microsoft bulutuna bağlamanın ne kadar kolay olduğunu deneyimleyin.

Azure IoT Hub; internet bağlantılı cihazları tanımlamak, yönetmek ve iletişime geçmek için hizmet veren bir bulut servisi. O halde siz de şimdi Nesnelerinizin İnternetini bağlamak için yeni IoT hizmetimiz olan Azure IoT Hub ile tanışın.

Son birkaç yıldır teknoloji dünyasında Nesnelerin İnterneti (IoT) üzerine en kapsamlı çalışmaları yürüten Microsoft ekibi olarak, müşterilerimizin geniş bir yelpazeye yayılan cihaz, servis, analiz ve arka plan teknolojilerinde endüstriyel çözümler inşa edebilecekleri bu platform üzerinden operasyonlar yürütecek olmalarının mutluluğunu yaşıyoruz. Esnek ve kapsama alanı alabildiğine geniş Nesnelerin İnterneti platformuyla, her boyuttan farklı iş fikirlerine güçlü servis ve çözümler kanalıyla güç katmaya hazırız.

Milyonlarca IoT cihazıyla çift yönlü iletişim kurun

Nesnelerin İnterneti varlıklarınızı, kolay ve güvenli bir biçimde bağlanmak için Microsoft Azure IoT Hub’ı kullanın. Bu servisle cihaz ve varlıkların durumu, cihazdan buluta telemetri verilerini kullanılarak edinilir. Böylece bir cihazla ilgilenmeniz gerektiğinde harekete geçebilirsiniz. Buluttan cihaza iletileriyle, bağlı cihazlarınıza güvenilir bir biçimde komut ve bildirimler gönderir; alındı bildirimleriyle iletinin teslim durumunu izleyebilirsiniz. Ayrıca cihaz iletileri, aralıklı olarak bağlanan cihazlarla uyum sağlaması için dayanıklı bir yöntemle gönderilir.

Bildiğiniz platform ve protokollerle çalışın

Linux, Windows ve gerçek zamanlı işletim sistemleri gibi birden çok platforma yönelik açık kaynak cihaz SDK’larını kullanarak yeni cihazlar eklemek ve mevcut cihazları bağlamak çok kolay. Bunlara ek olarak HTTP, Advanced Message Queuing Protocol (AMQP) ve MQ Telemetry Transport (MQTT) gibi standart ve özel protokolleri de kullanın.

Güvenliği artırılmış IoT çözümleri için cihaz başına kimlik doğrulaması yapın

Bağlı cihazlarınızın her biri için ayrı ayrı kimlikler ve kimlik bilgileri ayarlayarak hem buluttan cihaza, hem de cihazdan buluta iletilerinin gizliliğinin korunmasına yardımcı olun. Ayrıca, sisteminizin bütünlüğünü sağlamak için belirli cihazlara erişim haklarını seçime bağlı olarak iptal edin.

Daha fazla bilgi için IoT Hub sayfasını ziyaret edebilirsiniz.