Office 365, tüm dünyadaki ticari müşterilerine yepyeni bir kurumsal değer sunuyor!

office_365

Bir Skype for Business toplantısı sırasında masaüstü paylaşımı.

 

Bugün ses, video ve toplantı deneyimlerini modernize etmek için tasarlanmış ve aynı zamanda şirketlerin iletişim altyapılarına ilişkin harcamalardan önemli derecede tasarruf elde etmelerini sağlayan bazı yeni Office 365 iletişim hizmetlerinin kullanıma sunulduğunu bildirmekten dolayı heyecanlıyız.

Şirketler artık eski toplantı ve telefon sistemlerini, bilinen Skype for Business deneyimi içerisine yerleştirilmiş ve doğal olarak dünyanın en çok kullanılan birlikte çalışma ve üretkenlik platformu olan Office 365 içerisinde yer alan yenilikçi hizmetlerle değiştirebilir.

Aynı zamanda müşterilerinizin kendi şirketlerini koruma ve verilerden bilgi elde etme yeteneğini önemli ölçüde artırmak için geliştirilen güvenlik ve analiz yeteneklerini bildirmekten dolayı da mutluyuz.

Gücünü iletişimden alan üretkenlik

Bizler üretkenliğin kalbinde güçlü bir ekip çalışması bulunduğuna ve harika ekiplerin kalbinde ise harika bir iletişim olduğuna inanıyoruz. Bugün üretkenliğin merkezinde güçlü bir ekip iletişimi bulunur; bu bazen hızlı bir anlık mesaj veya çağrı; bazen de ses, video ve içerik paylaşımını içeren önceden planlanmış bir toplantıdır.

Birçok farklı iletişim yöntemi bulunduğundan insanlar birbirine bağlanma konusunda kendilerine esneklik sunan araçlara ihtiyaç duyar. Tüketiciler yıllarca yeni iletişim yöntemlerini kullanmıştır ve bununla ilişkili olarak “Skype” görüntülü aramalarla aynı anlama gelen bir kelimeye dönüşmüştür. Fakat kurumsal telefon hizmetleri (PBX sistemleri dahil olmak üzere) ile görüntülü ve sesli konferans sistemleri ilerlemelerin gerisinde kalmıştır – tabii şu ana kadar. Skype for Business’ı insanların Office içerisinde zaten yapmakta oldukları işin bir parçası haline getirmek gün içerisinde birlikte çalışıp ve iletişim kuracaklarından daha fazla süreklilik anlamına geliyor.

Bildiğiniz Skype kullanıcı arabirimi üzerinde oluşturulan Skype for Business, iş arkadaşlarıyla bağlantı kurmayı, Skype üzerinden arkadaş ve aile bireyleriyle olduğu gibi kolay ve daimi bir hale getiriyor.

Şirketler ve çalışanları için daha da iyi bir hale gelen Skype for Business’ın yeni hizmetlerine bakıyoruz:

  • PSTN Conferencing özelliği PC veya mobil cihazınızdan tek bir tıklama ile bir toplantıya katılma imkânının yanı sıra geleneksel bir telefonla bir toplantıyı arama esnekliği sağlıyor. Dünya’da 15 ülkede bugün itibariyle kullanıma alındı. Türkiye’nin de dâhil olduğu birtakım ülkeler için de çalışmalarımız devam ediyor.
  • Skype Meeting Broadcast ise neredeyse her türlü tarayıcı veya cihaz ile katılma imkânı elde edilebilen 10 bin toplantı katılımcısına kadar büyük sanal toplantılar düzenlemeyi her zamankinden daha kolay bir hale getiriyor (Nasıl olduğunu buradan görün). Bunu bir canlı yayın platformu olarak düşünebilirsiniz. Artık Skype for Business gerçekten de her türlü toplantı için tek platform haline geldi.
  • Cloud PBX ise şirketlerin ayrı PBX sistemlerini kaldırmasına ve kullanıcılarını iletişim alanında yönetmek için merkezi bir konum olarak kullanacakları Office 365 ile buluta geçiş yapmasına imkân vermektedir.
  • PSTN Calling özelliğiyle Office 365 müşterileri, şu an sadece ABD’de başlayacak ve ardından daha fazla pazarda sunulmaya başlanacak olan Microsoft tarafından yönetilen çağrı paketlerine ve telefon numaralarına abone olabilir.

Skype for Business’ın şirketinize sunabileceği imkânlar hakkında daha fazla bilgi almak için buradaki videoyu izleyebilirsiniz.

Altyapınızı sadeleştirin, masraflarınızı azaltın ve çalışanlarınızı daha güçlü hale getirin

Bu yetenekleri birbiriyle entegre çalışma konusunda en iyi hale getiren ve bunu eksiksiz bir üretkenlik ve birlikte çalışma paketinin ana parçası olarak mobil platformlarda ve küresel ölçekte Microsoft olarak sunmaktayız.

Bugün ticari müşterilerimizin yarısı birden çok konferans çözümüne para ödemekte ve birçoğu hâlâ daha eski PBX telefon sistemlerini kullanmaktadır. Artık toplantıları ve sesli iletişimler için kullanabilecekleri tek bir bulut platformu sayesinde altyapılarını sadeleştirebilecekler ve sonuç olarak masraflarını, karmaşıklığı ve eski telefon ve konferans sistemlerinin sürdürülmesine yönelik çabaları azaltabilecekler.

Fakat maliyet tasarrufundan çok daha fazlasını içeriyor. İnsanlar işyerindeki zamanlarının neredeyse üçte birini toplantılarda geçiriyor ve buna karşın bilgi çalışanlarının sadece %18’i video ve içerik paylaşımı gibi zengin deneyimleri oluşturan konferans araçlarını aktif bir şekilde kullanıyor. Kişiler arasındaki iletişim sırasında aldığımız mesajların neredeyse %90’ının sessiz işaretlerden oluştuğunu dikkate alırsanız, modern iletişim araçlarına geçişin üretkenlik ve işbirliği konusunda dramatik bir etki yaratabileceği açıktır.

Zengin bir iş ortağı ekosistemi

Office 365’in yeni özelliklerini yayınladıkça iş ortaklarımız yeni hizmetlerimizin değerini genişletmek konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Bunun en üstünde küresel sistem bütünleştiricisi iş ortaklarımız bulunmaktadır, bu ortaklarımız iletişim çözümlerini bir uçtan diğerine sunma konusunda en yüksek deneyime sahiptir.

Aynı zamanda müşterilerin yeni Skype for Business hizmetlerinden en yüksek deneyimi almalarına yardımcı olan güvenli, yüksek kaliteli ağ bağlantısı ve yönetilen hizmetler sunan telekomünikasyon operatörleriyle de iş ortaklığımız mevcuttur. Bu iş ortakları arasında BT Global Services, Orange Business Services, SoftBank, TATA Communications ve Telstra yer alır.

Polycom gibi anahtar öneme sahip ortaklarsa grup iletişimi için Polycom® RealPresence Trio™ ve Skype for Business içerisindeki yeni hizmetlere yönelik olarak sunulan ilk telefonlar olan Polycom® VVX® desktop telefonları dâhil olmak üzere sesli konferans alanında yeni ve yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Genesys gibi uygulama iş ortakları ise Skype for Business ve Office 365 ile çalışabilecek iletişim merkezi uygulaması çözümleri sunmak için platformumuz üzerinde çalışmaktadır.

Güvenlik ve analiz sayesinde daha yüksek değer

Skype for Business yeteneklerine ilave olarak Office 365 içerisinde aşağıdakiler de dâhil olmak üzere yeni güvenlik ve veri analizi yeteneklerini de yayınlıyoruz:

  • Delve Analytics: İnsanların zaman kazanmasına ve zamanını etkin bir şekilde harcamasına yardımcı olma amacıyla zaman ve ilişkiler konusunda bilgiler sağlayan zengin panolar sayesinde kişilere destek olmaktadır.
  • Power BI: Bilgi çalışanlarının verileri, canlı veri panoları, etkileşimli raporlar ve ikna edici görseller üzerinden daha yüksek hız ve verimlilik ile görselleştirmesine ve analiz etmesine imkân veren ticari bir analiz hizmetidir.
  • Customer Lockbox: Müşterilere bulut üzerindeki verileriyle ilişkili yeni onay hakları, şeffaflık ve denetim sunmaktadır.
  • Gelişmiş EKeşif: eKeşif amaçlarıyla çok büyük miktarlarda verilerin düzenlenmesiyle ilişkili olarak ortaya çıkan masraf ve zorlukları azaltmak amacıyla Equivio machine learning, öngörücü kodlama ve metin analizi yeteneklerini entegre etmektedir.
  • İleri Düzey Tehdit Koruma: Davranış analizlerini kullanarak bilinmeyen zararlı yazılım ve virüslerden korur.

Tüm yeni yetenekler artık kullanılabilir ve kurumsal müşterilere önemli bir yeni değer sunmaktadır. Sizin de kurumunuzda bu özellikleri bir paket altında birleştirdiğimiz Office 365 E5 paketiyle şirketiniz üzerindeki etkisini görmek için sabırsızlanıyoruz!

Office 365’in yeni yeteneklerini ve mümkün hale gelen senaryoları daha yakından incelemek için 1 Aralık saat 18:00’da gerçekleşecek Modern Workplace internet yayınında bize katılın. Buradan kayıt olabilirsiniz.