#ONunlaharikasin!

onunla_harikasin

Windows, kullanıcılarına harikalar yaratması için güç katıyor.

Gelin, her biri kendi hayatında gerçek farklar yaratarak harikalar yaratan üç sıradışı kahramanımızla tanışın.

ONların harikalarını okuyup izledikten sonra eminiz siz de kendi hikâyenizi paylaşmak isteyeceksiniz. Detaylar için buradan sayfayı ziyaret edin.

Hasan Özdemir, 35

Microsoft Türkiye’de 2008’den beri Yazılım Geliştirme Uzmanı olan Hasan Özdemir, sınır tanımayarak dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketinde geliştirici olarak çalışan görme engelli çalışma arkadaşlarımızdan. Gelin onun yarattığı harikaları kendisinden dinleyin.

Murat Ömür Tuncer, 23

Türkiye’nin en genç opera bestecilerinden Murat Ömür Tuncer, “Heykeli Parka Bale” isimli eserini henüz 17 yaşındayken besteledi. İşlerinin büyük çoğunluğunu Windows’la çalışan dizüstü bilgisayarıyla yapıyor. Genç sanatçının harika hikâyesini ondan dinleyin.

Sevinç Tuğ, 75

Hayallerin peşinden gitmek için hiçbir sınır yok. Üniversiteye 68 yaşında başlayıp sınıf birincisi olarak mezun olan Sevinç Tuğ, şimdi ikinci ana dalı üzerine eğitim görüyor. Windows 10 yükseltmesini bizzat kendi yapan Sevinç Tuğ, blog yazılarını takip ettiğiniz çalışma arkadaşımız Renin Canbolat’ın da büyükannesi. Gelin hikâyesini kendisinden dinleyin.

Sen de fark yaratan hikâyeni ONlara anlatmaya ne dersin?

Kahramanlarımızın hikâyelerini sosyal medyadan yayarken sizlere ilham vermeyi ve sıradışı hikâyenizi bizimle paylaşmanızı hedefliyoruz.

Bunun için tek yapmanız gereken kendi fark yaratan hikâyenizi 20 Aralık 2015’e kadar #ONunlaharikasin etiketiyle paylaşmak. Jurinin seçeceği ilk 10 hikâyenin sahibi Windows 10 ile çalışan Casper 2’si 1 arada bilgisayarın sahibi olacak. 1. olan hikâyenin sahibiyse çekeceğimiz bir filmle süper kahramanlarımız arasına katılacak.