Windows 10 Hands-On Lab’de geliştiricilerle buluşuyoruz

LETS_DEV_THIS_STYLE_GUIDE_FINAL

Tek bir uygulama ile milyonlarca kullanıcıya ulaşmaya hazır mısınız? Hep beraber kodlama yapmaya hazır geliştiricilerin aktif katılımıyla, Windows 10 Geliştirici Kampı kapsamında 25 Kasım’da Deniz Müzesi’ndeyiz.

Tek bir uygulamayı kodlayın ve uygulamanız dizüstü bilgisayarlardan tablet, telefon gibi mobil cihazlara, nesnelerin interneti cihazlarından Xbox’a pek çok platformda çalışsın ve milyonlarca kullanıcıya ulaşsın.

Sizi “Universal Windows Platform”u için kendiniz kod yazarak uygulama geliştireceğiniz “Windows 10 hands-on labs” etkinliğimize davet ediyoruz.

Geliştirdiğiniz uygulama Windows 10’la birlikte gelen merkezi Windows Store’da yerini alsın ve 100 milyondan fazla kullanıcıya aynı anda farklı ekranlardan ulaşsın.

Kodlamaya hazırsanız bu etkinlik boyunca:

–       Universal Windows Platform kullanarak uygulamalar geliştirecek ve “hands-on deneyim kazanacaksınız.

–       Farklı ekran boyutları ve oryantasyonlarda çalışırken nasıl uyarlanabilir arayüzler geliştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

–       Yeni Windows 10 özellikleriyle uygulamanızı nasıl daha fark edilebilir yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

–       Tüm kullanıcıların cihazlarında çalışabilen bir mobil deneyim yaratmak için bir mobil uygulamayı buluta bağlayacaksınız.

ŞİMDİ KAYIT OLUN

Ne Getirmeliyim?

Unutmayın: Bu etkinlik hands-on, yani aktif katılımlı; bu nedenle etkinliğe eliniz dolu gelmeniz gerekiyor. İşte sizden beklediklerimiz:

–       Bilgisayarlarınız yanınızda olması şart! Aşağıdaki uygulama geliştirme araçlarını kullanarak aktif olarak katılım sağlayacağınız bu etkinlik için olmazsa olmazlar:

–       4gb RAM içeren, 1GB boş disk alanı olan ya da Boot Camp ile konfigüre edilmiş ve Windows 10 yüklü bir PC ya da Apple Mac.

–       Windows 10 etkinlikten önce kurulmuş olmalıdır. Etkinlikte sizlere Windows 10 sürümü indirme yardımında bulunamayacağız.

–       Visual Studio 2015 Community (indir) veya Visual Studio 2015 Professional ya da Visual Studio 2015 Enterprise sürümünü indirebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Visual Studio indirirken, “custom install” bölümünü seçerek “Universal Windows App Development Tools” özelliğini indirmeniz gerekmektedir. Eğer Visual Studio’yu önceden indirdiyseniz, Windows Kontrol Panelinden programı Ekle/kaldır kısmından indirilmiş olduğundan emin olun.

30 günlük ücretsiz Azure deneme sürümü hesabını buradan indirin.

Telefon Emülasyonu için

Hands-on eğitimlerdeki bazı çalışmalarda mobil emulator veya Windows 10 çalışan bir gerçek bir mobil cihaz kullanımına ihtiyacınız olacaktır. Bu etkinliği başarıyla tamamlamanız için şart olan bir durum değildir; kendiniz hazırlanarak gelmeniz en iyisi olacaktır. Etkinlikte bilgisayar başında zamanınızı alacak kısımları paylaşıyoruz:

Eğer Windows 10 Pro x64 or Windows 10 Enterprise x64 varsa ve bilgisayarınız Client Hyper-V and Second Level Address Translation (SLAT)’I destekliyorsa, sisteminiz Visual Studio 2015 içeren  Windows 10 mobil emülatörlerini çalıştırmaya uygundur.

Eğer Windows 10 Mobile çalışan bir telefonunuz varsa, Visual Studio’da geliştirdiğiniz uygulamalarınızı test etmek için emülatörler yerine onu kullanabilirsiniz. Telefonunuz uygulamayı geliştirdiğiniz bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlanabilmelidir.

Eğer hiçbir emülatöre veya telefona ulaşımınız yoksa, eğitmen Windows 10 Mobile gerektiren çalışmalarda lab adımlarını tek tek işleyecektir.

Etkinlik programı

9:00-09:30    Açılış

09.30-11:00  Windows 10 Platform Tanıtımı

11:20- 12:20 Universal Windows Platformu ve Uygulamalı Lab

12:20-13:30  Öğle Arası

13:30-14:20  Farklı cihazlara uyumlanan arayüz tasarımı ve Uygulamalı Lab

14:30-15:20  Canlı Kutucuklar ve Bildirimler ve Uygulamalı Lab

15:30-16:20  Edge & Web Uygulamaları ve Uygulamalı Lab

16:30-17:20  Uygulamanın buluta taşınması ve Uygulamalı Lab

Yer: İstanbul Deniz Müzesi

Tarih: 25 Kasım 2015

Saat: 08.30-18.00

Konuşmacılar: Cavit Yantaç, Kadir Şener, İbrahim Kıvanç, Engin Polat, Emrah Uslu, Andy Wingley

Son bir kez daha hatırlatalım:

Aktif katılım beklenilen bu etkinliğe, önceden Windows 10 ve Visual Studio 2015 kurulmuş bilgisayarlarınızla gelmeniz gerekiyor.

Lütfen ziyaret edin: http://msdn.microsoft.com