Ve şimdi de Virtual CIO Summit zamanı

Virtual_CIOSummit_reg

Microsoft etkinliklerini canlı akışla takip etmeye 6 Ekim’de Redmond’daki Microsoft Campus’den canlı yayınlanacak olan Virtual CIO Summit başlıklı kapsamlı bir teknoloji zirvesiyle devam ediyoruz.

“Virtual CIO Summit: Empowering the Intelligent Enterprise” başlığıyla organize edilen etkinlik Türkiye saatiyle 18.00’den itibaren izlenebilir. Etkinliğe dair haberler, yeni eklenen konuşmacılar, duyurular için Twitter’da @MSFTEnterprise hesabını takip edin, konuşmalara katılmak ve etkileşim için #CIOSummit etiketini kullanın.

Sektörü takip etmenin en etkin yolu: CIO Summit

Microsoft’un kilit rollerdeki uzmanları, sektörün fikir liderleri, meslektaşlarınızdan ipuçları ve en yeni haberleri duymak için ajandalarınıza CIO Summit’i not etmeyi unutmayın. Dijital çağ ile BT liderlerinin siber suç tehditlerini anlamaya yönelik geliştirdikleri işler ve müşterilerin beklentilerindeki değişiklerle hayat bulan stratejik BT yatırımları ve iş ortaklıkları zirvenin yoğunlaştığı ana başlıklar.

Dediğimiz gibi saatlerinizi bu zihin açıcı zirve için ayarlayarak trendler ve yeni teknolojiler kanalıyla kendinizi ve işinizi nasıl güçlendireceğinize dair pek çok şey öğrenin.

Canlı yayını izlemek için adresiniz burası.

Etkinlik ajandası

18:00-18:15

Başlık: VIRTUAL EXCLUSIVE: An Interview with Congressman Mike Rogers

Konuşmacı: Mike Rogers

Eski istihbarat teşkilatı başkanı ve kongre üyesi Mike Rogers ile siber güvenlik konulu bir söyleşi.

18:15-19:00

Başlık: Reinventing your Business in a Mobile-First, Cloud-First World

Teknoloji ile iş ve oyun, kariyer ve kişisel yaşam arasındaki sınırlar bulanıklaşırken zirvenin bu oturumunda karşısındakine cevap veren ve müşteri odaklı bir girişimin nasıl oluşturulacağına değiniliyor.

19:00-20:00

Başlık: How to Ensure Cybersecurity in an Age of Multilateral Threats

Konuşmacı: Mike Rogers

Usama bin Laden operasyonu, kayıp Malaysia Air 370 uçağının aranması gibi işlerde görev almış kongre üyesi Mike Rogers, İstihbarat Teşkilatı Başkanı sıfatıyla pek çok siber saldırıyla mücadelede görev alırken siber casusluk alanında da politikalar geliştirmiş bir isim. Bu alanda lider bir isimden, farklı tehditlere karşı nasıl güvende kalınabileceğine dair bilgi almak isteyenler kaçırmasın.

20:00-20:30

Başlık: VIRTUAL EXCLUSIVE: How to Prepare for the IoT Revolution

Konuşmacı: Frank Gillett / Başkan Yardımcısı, Forrester

Nesnelerin İnterneti denilen (IoT) devrimi çoktan başladı. Bu yeni teknolojiye dair önemli satır başları için kulağınızı analist ve IoT uzmanı Frank Gillett’a verin.

20:30-21:15

Başlık: How to Revolutionize Business Processes and Customer Experiences with Windows 10

Konuşmacı: Kuleen Bharadwaj, Direktör, US Commercial Device, Microsoft

Windows 10’un niçin pazardaki en iyi girişim platformu olduğunu, son kullanıcıyı memnun etmek üzere kuruluşların nasıl ve neden Windows cihazlara yöneldiğini ve fazlasını bu oturumda işin uzmanından dinleyin. Bu arada daha önce hiçbir yerde gösterilmemiş heyecan verici demoları kaçırmak istemeyeceğinize eminiz!

21:15-22:00

Başlık: How to Empower your Workforce with Modern Productivity Tools

Konuşmacı: Jared Spataro, Genel Müdür, Apps & Services, Microsoft

Cihaz ve uygulama patlamasının yaşandığı günümüzde müşterilerimize gerçek değer katacak ortaklıkları nasıl etkin bir şekilde hayata geçiririz? Bu oturumla işlerin nasıl evrim geçirdiğini, araçların nasıl daha verimli, mobil, ortak çalışmaya dayalı, akıllı ve güvenliği feda etmeksizin doğal kalabildiğinin kodlarına iniyoruz.

22:00-22:15

Başlık: VIRTUAL EXCLUSIVE: The Newest Generation of Windows is here! Watch the Windows 10 Demo

Konuşmacı: Peter Gossin, Ürün Yöneticisi, Windows, Microsoft

Bu sanal gösteriyle Windows 10 uzmanı Peter Gossin, Windows 10’a dair tüm harika özellikleri özel bir demoyla meraklılarıyla paylaşıyor. Windows 10; cihazları, uygulamaları, kimlikleri yönetirken cihazlar arası tanıdık ve üretken bir deneyim vadediyor. İpuçları ve bilgileri kaçırmayın.

22:15-22:30

Başlık: VIRTUAL EXCLUSIVE: Cyberspace 2025: What will Cybersecurity Look Like in 10 Years?

Konuşmacı: Tim Rains, Güvenlik Danışmanı Başkanı, Microsoft

Bu oturumda siber geleceğe bakıyor ve bundan on yıl sonra sosyal, ekonomik ve demografik değişimlerin şekillendirmesiyle güvenlik alanında nasıl etkilerin yaşanabileceği konuşuluyor.

22:30-22:55

Başlık: VIRTUAL EXCLUSIVE: IT Leaders Panel: How to Successfully Move to the Cloud

Konuçmacılar: Tom Grounds, CIO, Dillon Gage // Andre Garcia, AVP, Küresel Altyapı Hizmetleri, ABM // Mark Masterson, CIO, Arizona Education Department

Bulut son zamanlarda en çok duyduğumuz kelimelerden biri. Bulutu faydalarıyla tanıyıp bu ortamına güvenli geçişle ilgili kuşkuları olanlar bu oturumda ödüllü BT liderlerinin farklı sektörlerden bulut deneyimlerine kulak verebilir. En iyi pratikler, başta güvenlik olmak üzere bu alanda akla gelen sorular ve başarılı bir göç deneyimi için bu oturum bire bir.

22:55-23:15

Başlık: VIRTUAL EXCLUSIVE: Introducing Office 2016

Konuşmacılar: Eric Hudson, Ürün Müdürü, Office, Microsoft // BJ Haberkorn, Direktör, Skype, Microsoft

Şimdi Office 2016 ile tanışma zamanı. Sizi ve işinizi her yerde daha fazlasını yaparak güçlendirecek Office 2016’ya dair detaylar için Microsoft ürün uzmanlarından Eric Hudson ve BJ Haberkorn’dan Office Suite’e dair en yeni özellikleri dinleyin.

23:15-00:00

Başlık: Why your Organization Needs to Move to the Cloud

Konuşmacı: Takeshi Numoto, Şirket Başkan Yardımcısı, Cloud & Enterprise, Microsoft

“Kuruluşunuz niçin buluta geçmeli?” başlıklı bu oturumda Microsoft’un üst düzey yönetiminden Takeshi Numoto, dijital parçalanmanın bulut ile iş ve teknik liderler için nasıl avantaja çevrildiğini anlatıyor.

00:00-00:40

Başlık: Security: It’s not “If”, but “When”

Konuşmacı: Bret Arsenault, Bilgi Güvenliği Başkanı, Microsoft

Siber güvenlik manşetlere daha fazla çıkmaya başladıkça kuruluşlar ve müşterileri için herhangi bir aksamanın nasıl ciddi bir etki gösterdiği daha da açığa kavuşuyor. Microsoft’un Bilgi Güvenliği Başkanı Bret Arsenault, güvenlik alanındakilerin saldırılara karşı daha sofistike bir anlayışla neden ve nasıl daha agresif olunması gerektiğinin yanı sıra tespit, koruma ve yanıt verme yöntemlerine de değiniyor.