Mac bilgisayarlar için Türkçe Office çıktı!

Mac kullanıcılarının merakla beklediği yeni versiyon Office, bugün Türkçe olarak kullanıma açılıyor!

Temmuz ayında yeni sürümüyle 16 dilde öncelikli olarak Office 365 kullanıcılarına sunulan Mac’ler için Office 2016, 1 Eylül’den itibaren ilk defa Türkçe dil seçeneğiyle kullanıma açıldı. İlk olarak Office 365 kurumsal ve son tüketici müşterileri, Office for Mac’in yeni sürümüne ücretsiz yükseltmeye başladı. Mac kullanıcılarının sağladığı geribildirimlerle önemli güncellemeler getirilen Office 2016 for Mac’in kutu sürümü de birkaç ay içerisinde perakende mağazalarında yerlerini alacak, Office 2016 for Mac toplu lisanslama üzerinden ise Eylül ayı içerisinde satın alınabilecek.

Office 2016 for Mac; Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve OneNote uygulamalarının yeni sürümleri, tanıdık Office deneyimi ve en iyi özellikleri bir araya getirilerek tasarlandı.

Fark yaratan özellikleriyle yepyeni bir sürüm

FullRetina görünüm desteğiyle Office belgelerini daha net ve canlı görme imkânı sunan yeni sürüm Office for Mac ile kullanıcılar, bulut bağlantılı diğer cihazlarında kullandığı belgelere de hızlıca erişebilecek. Kullanıcı çalışmaya kaldığı yerden devam edebilecek.

Yeni belge paylaşımlarıyla farklı kişiler aynı belge üzerinde çalışabilecek. PC, akıllı telefon ya da tabletteki Office deneyimi ile uyumlu çalıştığı için bir belgeyi paylaşırken formatı ya da içeriği kaybetme riskini de ortadan kaldıracak.

Office for Mac için yeni geliştirmeler yapmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, Office 365 müşterileri için yeni gelişmeleri ve güncellemeleri en azından her dört ayda bir piyasaya çıkarmak!

Office 365 hesabıyla erişim

İlk olarak Office 365 aboneleri en yeni Office for Mac sürümüne erişmeye başladı. Office uygulamalarını Mac, Windows, iOS ve Android cihazlarda kullanılabilecek Office 365 hesabı (Office 365 Ev, Office 365 Bireysel, Office 365 ProPlus, Office masaüstü uygulamalarını içeren Office 365 İş ve Office 365 Kurumsal paketleri) üzerinden giriş yapılabilecek.

Beş modern ve birinci sınıf uygulamayla tanışın!

Mac için Word

1_macicinword
Word’ün güçlü yazma ve inceleme araçları belgelerinize profesyonel bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olur. Yeni tasarım sekmesi belge içinde tasarımcı kalitesinde düzenleri, renkleri ve yazı tiplerini uygulamanızı sağlar. Takım arkadaşlarıyla birlikte aynı anda aynı belge üzerinde çalışabilir ve yorumlarınızı dile getirmek içinde yanında bulunan bölümde yazabilirsiniz.

Mac için Excel

1_macicinexcelMac için yenilenmiş olan Excel en iyi grafik önizlemeyle verileriniz için uygun grafikler tavsiye ederek bilgilerinizi en profesyonel şekilde görselleştirme konusunda yardımcı olur. Aşina olunan klavye kısaltmaları, otomatik tamamlama ve geliştirilmiş formül oluşturucular; elektronik tablo hazırlarken ve veri girerken zamandan kazanmanızı sağlar. Detaylı analiz için yeni PivotTable Dilimleyicileri verilerin büyük miktarda filtreleme ve analiz etmenize yardımcı olur.

Mac için PowerPoint

1_macicinpowerpoint
PowerPoint’in gelişmiş sunucu görüntüleme ekranıyla seyirci sadece büyük ekranda sunum görürken; sizse aktüel slayt, sonraki slayt, konuşmacı notları ve Mac ekranda bir zamanlayıcı göstererek tam anlamıyla kontrol sağlarsınız. Yeni animasyon bölmesi çeşitli animasyon seçenekleriyle slayt geçişlerini profesyonel hale getirir.

Mac için Outlook

1_macicinoutlookE-posta, takvim, kişiler ve görevleri yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Mac için Outlook’ta mail senkronizasyonu sayesinde gelen kutunuz her zaman güncel kalır. Gelişmiş görüntüleme özelliğiyle otomatik olarak gelen kutunuzdaki aynı başlık altındaki e-postaları organize eder, takip etmenizi kolaylaştırır. Ayrıca ilgili e-postaları aramak için zorluk çekmezsiniz. Yeni e-posta önizlemesi konu satırının altında gelen e-postanın ilk cümlesini gösterir ve böylece gelen e-postayı hemen ya da daha sonra okumanız konusunda hızlı karar vermenizi sağlar.

Mac için OneNote

1_macicinonenote
OneNote, Mac için Office’in en yeni sürümüdür. Fikirlerinizi dijital defterde tutabilir ve ihtiyacınız olduğu zaman herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz. OneNote etiketleri takip eder, yazdığınızı indeksler, resimlerdeki yazıları ve el yazılarını tanır ve böylece aranılan öğenin bulunmasında kolaylık sağlar. Yazılarınızı kalın, italik, altı çizili olarak düzenleyin ya da belge içine yerleştirilmiş dosyaları, resimleri ve tabloları istediğiniz gibi tasarlayın. OneNote dijital defterinizi ailenizle, arkadaşlarınızla ve iş arkadaşlarınızla paylaşabilir ve böylelikle seyahat planları, ev işlerinizi ya da iş projelerinizin üzerinde birlikte çalışabilirsiniz.

Office 2016 for Mac ürününü satın alma yolları

Halihazırda Office 365 müşterisi misiniz?
Mac cihazınızda kendi hesabınızın sayfasına (office.com/myaccount) girin ve yükleme bilgilerini takip edin. Eğer çalıştığınz şirket Office 365 müşterisiyse kurum portalına (portal.office.com/OLS/Mysoftware.aspx) gidebilirsiniz.
Öğrenci misiniz?
Office 2016 for Mac’i ücretsiz ya da büyük indirimle alabilirsiniz. office.com/student adresinden 30 saniyede bilgi edinin.
Aksi takdirde office.com/mac adresinden veya en yakından perakendeden Office 365 satın alabilirsiniz.