MSP Programı’na başvurular başladı

MicrosoftStudentPartner

Microsoft’un üniversite öğrencilerine yepyeni kariyer ve eğitim fırsatları sunduğu özel programı Microsoft Student Partner başlıyor; başvurular için geç kalmayın!

Bilişim sektörüne kalifiye insan gücü yetiştirmeyi ve yerel ekonomiye katkı sağlamayı amaçlayan program için başvurular 26 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında bu adres üzerinden yapılacak. Öğrenciler program sayesinde, teknolojinin dinamik dünyasını ve Microsoft’un yenilikçi kültürünü yakından tanıma fırsatını yakalarken girişimcilik hakkında da bilgi sahibi olacak.

Programın artıları

Eğitim sürecini deneyimlerle besleyerek iş hayatı pratiklerine de hakim olmaya ne dersiniz? İş dünyasının işleyişini gerçek hayatta görerek yakından tanıma ve kendi beceri ve yetkinliklerini fark ederek geliştirme olanağı sağlayan bir program Microsoft Student Partner.

Yarının teknoloji liderleri

Tüm dünyada becerilerini geliştirmek, topluluklara liderlik etmek, profesyonellerle ağ oluşturmak isteyen herkes için paha biçilmez bir fırsat Microsoft Student Partner.

Her gün dünya çapında 100’den fazla ülkede binlerce Microsoft Student Partner, teknolojiye ilişkin kapsamlı bilgilerini ve tutkularını diğer öğrencilerle paylaşmakta. Microsoft Imagine tarafından sağlanan en yeni teknik içerik üzerinde denetim sahibi olurken teknik uzmanlıkla birlikte liderlik ve iletişim becerilerini geliştirerek öğrendiklerini paylaştıkları eşsiz bir program.

Microsoft Store Üyeliği, Microsoft Coaching Program (Microsoft yöneticilerinden mentörlük), staj imkânı, yurtdışı MSP projelerinde yer alma gibi avantajlar sağlayan program, altı ayda bir düzenlenmekte. Türkiye’nin dört bir yanında eğitim veren üniversitelere açık olan programa katılım için Microsoft’ta çalışmak için heyecanlı ve istekli olmak ilk adım. Bununla birlikte, başvuru sayfasındaki sorulara yanıt vermek ve iki dakikalık bir kişisel tanıtım videosu paylaşmak gerekiyor.

Microsoft Student Partners inanılmaz şeyler yapar

  • Hackathon’lar düzenleme
  • Oyun ve uygulama geliştirme
  • Teknoloji etkinlikleri düzenleme ve kampüste demolar sunma
  • Teknoloji kulüplerinde ve kullanıcı gruplarında tartışmalara liderlik etme
  • Sektör uzmanlarıyla global ağ oluşturma
  • En son teknolojileri ve hizmetleri öğrenmek için özel Microsoft eğitim etkinliklerine katılma
  • Becerilerini ve kariyer fırsatlarını artırma
  • İnanılmaz mesleklere sahip olma

Öğrenciler ve sektörün duayenleri bir arada

MSP programına katılma şansını yakalayan öğrenciler, Microsoft üst yönetimiyle birlikte dinamik ve rekabetçi bir ortamda, teknolojinin heyecan verici dünyasını yakından tanıyor; global markalar üzerinde liderlerle birlikte çalışma imkanı yakalıyor.

Başlarken…

Microsoft Student Partner programına kabul edilen öğrenciler Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi’nde düzenlenen yaklaşık üç gün süreli bir oryantasyon sürecine giriyor. Bu süreçte uzman eğitmenlerden çeşitli konularda eğitim alırken birlikte çalışacağı MSP’lerle de tanışma fırsatını yakalıyor. MSP’likleri boyunca çeşitli Microsoft teknolojileriyle tanışan MSP’ler farklı uygulamalar geliştirerek okullarında eğitimler, seminerler ve etkinlikler düzenliyor. MSP’likleri boyunca çeşitli projelerde, farklı teknolojilerle çalışma şansı bulan öğrenciler, üst düzey yöneticilerle de tanışma fırsatı buluyor.

Microsoft Student Partner (MSP) Programı Başvuru Formu’nu buradan doldurabilirsiniz.