BizSpark Plus’tan yazılım girişimlerine özel fırsatlar

bizspark

120 bin dolarlık Azure kullanım hakkı, machine learning, streaming analytics, media services gibi servisler, Microsoft Software Developer Network üyeliğiyle Visual Studio; Office 365 gibi pek çok Microsoft teknolojisini ücretsiz kullanım hakkı ve fazlası… BizSpark Plus programının yazılım girişimlerine özel sunduğu fırsatlara biraz yakından bakalım.

Her platformda geliştirme yapan yazılım girişimcilerini destekleyen BizSpark Plus, henüz beş yaşını aşmamış ve cirosu 1 milyon doları geçmemiş olan girişimcilere yıllık 120 bin dolarlık ücretsiz Microsoft Azure platformu kullanım hakkı veriyor. Her platformu destekleyen bulut çözümü Azure, cross platform uygulama geliştirmeye destek olan Visual Studio versiyonları, Office 365 gibi üretkenlik çözümleri sunan BizSpark Plus programı yazılım girişimcilerine pek çok konuda teknolojinin kapılarını açıyor.

BizSpark Plus girişimci programımızı Türkiye’de; E-tohum, ITU Arı Teknokent, Girişim Fabrikası, TEB Girişim Evi ve Startershub aracılığıyla girişimcilere sunuyoruz. İş ortaklarımız olan hızlandırcı/kuluçka merkezlerine başvuran, onların bünyesine giren girişimciler BizSpark Plus programından yararlanabiliyorlar.

Bu programla girişimciler, Azure’un ileri düzey ve büyük şirketlerin kullandığı machine learning, streaming analytics, media services gibi özellik ve servislerine erişebiliyor. BizSpark Plus sayesinde girişimciler Türkiye ve dünyada Microsoft girişimci ağına katılmaya hak kazanıyor. Bu da geliştirdikleri projelerin Microsoft’un radarına girmesi, onlara ortak pazarlama ve satış desteği vermesi anlamına geliyor. Özellikle girişimcilerin müşteri ile buluşması noktasında destek veren Microsoft, girişimci ekosisteminin hızla büyümesini de destekliyor.

Özetle Microsoft’un açık kaynak özelliğiyle tüm platformlarda çalışan yazılım girişimcilerini destekleyen BizSpark programlarıyla yazılım girişimcileri Microsoft lisanslarını ücretsiz kullanma hakkına sahip oluyor. Programa üye şirketler, Microsoft’un altyapısını ücretsiz kullanarak maliyet avantajı sağlıyor.

Yani 120 bin dolara dek kullanılabilen destekle yazılım girişimcileri başlangıç maliyetlerini düşürüyor ve tüm dünyada yazılım girişimcilerini destekleyen BizSpark ve BizSpark Plus programıyla yazılımcı ekosistemi gelişiyor.

BizSpark Plus’a başvurmak için:

E-tohum, ITU Arı Teknokent, Girişim Fabrikası, TEB Girişim Evi ve Startershub

BizSpark nedir?

Beş yıldan küçük ve yıllık 250 bin doların altında ciroya sahip yazılım sektörü start-up’larının dahil olabileceği BizSpark programıyla, kuluçka aşaması veya başlangıç aşamasındaki girişimler, yalnızca maliyet avantajı elde etmekle kalmıyor Microsoft mentorluğunda büyüyor.

BizSpark programıyla uygun özellikteki start-up’lar, üç yıl boyunca Microsoft’un uygulama geliştirme platformu olan Visual Studio, Office 365  ve pek çok Microsoft teknolojisini ücretsiz kullanım hakkı sunan MSDN (Microsoft Software Developer Network) üyeliğini kullanabilecek. BizSpark üyeleri MSDN kapsamında ayrıca aylık 750 dolarlık (5 kullanıcıya kadar kullanıcı başına 150 dolar) Microsoft Azure Bulut Platformu’nu kullanma hakkına sahip oluyor.

Microsoft BizSpark programına www.microsoft.com/bizspark adresindeki formu doldurarak başvurabilirsiniz.