Microsoft’un Showcase Okulu olmaya var mısınız?

showcase_schools

Microsoft’un Showcase School’u olarak ülkemizde eğitim ve öğretimde yeniliğe öncülük etmeye var mısınız?

Microsoft ailesi olarak sizleri 2015-2016 akademik takviminde faaliyet gösterecek programlarımızdan biri olan Showcase School programımızla tanıştırmak istiyorum. Showcase School olmak nedir, programa dâhil olan kurumlara program kapsamında ne gibi ayrıcalıklar ve haklar tanınır ve programın kurumlardan ne gibi beklentileri var biraz bilgi vermek istiyorum.

Microsoft’un Showcase School’u olmak ne demek?

Showcase Okulu olmak Microsoft teknolojileri kullanarak 21. yüzyılda eğitim ve öğretim standartlarını yakalayabilmek demek. Bizler Showcase okullarımızı kişiselleştirilmiş, öğrenci odaklı, Windows cihazlarıyla öğrencilere 1:1 öğrenim olanağı sağlayan, 0365 ve Office Mix, OneNote ve Skype gibi eğitim ve öğretimde en yenilikçi Microsoft çözümlerini kullanarak eğitimde öncü ve lider kurumlar olarak görmekteyiz.

Microsoft’un Showcase okulları Microsoft’un eğitim ve öğretimde öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin ve de velilerimizin bütün akademik ihtiyaçlarını düzenli ve istikrarlı bir şekilde karşılayabilen ve Microsoft’un modern çağın gerektirdiği bütün senaryoların ihtiyaçları nasıl karşıladığının yaşayan örnekleridir. Microsoft’un eğitimdeki vizyonunu faaliyet gösterdikleri alanlardaki kardeş okullara da aktarabilme kapasitesini barındıran ve bu vizyon doğrultusunda imkanları olmayan kardeş kurumlara destek çıkma bilincine sahip örnek kurumlardır.

Microsoft’un Showcase Okul Programı’na kimler katılabilir?

Microsoft’un Showcase School grubu küresel bir ağa sahiptir. Dünyanın dört bir köşesinde 21. yüzyılın mobil, kapsamlı ve karmaşık ihtiyaçlara sahip öğrencilerine, teknolojiyle pedagojiyi başarılı ve etkin bir biçimde bütünleştirme çatısı altında buluşmuş eğitim grupları kardeşlik içinde faaliyet gösteriyor. Bu topluluk; devlet, özel, yerel ya da metropolitan bütün K12 kurumlarına kucak açıyor.

Peki, Showcase okullarımızın varoluş amacı nedir?

Showcase okullarımızın varoluş amacını üç ana başlıkta toplayabiliriz. Birincil olarak bu kurumlardan küresel ölçekte geçerliliği olabilecek, eğitim ve öğretimde en etkin sonuçlar doğurabilecek başarılı uygulamalar üreterek bu başarılı uygulamaları küresel ağlarıyla paylaşarak kutlamalarını istiyoruz. İkincil olarak eğitimde inovasyonun, büyük ölçekli bir dönüşümün gerçekleşebilmesi için hazırlanması gereken şartları anlayabilmelerini diliyoruz. Son olarak ise Showcase okullarımızın eğitim ve öğretimde yenilikçi yaklaşımı uzun soluklu ve ulusal bir ölçekte hayatta tutabilmek ve bu akımın devamlılığını sağlayabilmek için destekçi bir iş ortağı olduğunu görmeyi umuyoruz.

Showcase Okul tanımımıza yakından bakalım

Showcase okullarımızı haziran sonundan başlayıp ekim sonuna kadar devam eden bir süreçle belirliyoruz. 20 Kasım’da çıkacak küresel bir anonslas Microsoft dünyanın dört bir yanında faaliyet verecek Showcase okullarını belirlemiş olacak.

Showcase School adaylığında nasıl bir seçim süreci izleniyor?

Showcase okulları için direkt bir başvuru süreci olmamakla beraber belirli kriterleri karşılayan bütün kurumlarımızı programa katılmaya davet ediyoruz. Bu kriterlerle ilgili detaylı bilgi için ekeskin@microsoft.com’dan bana ulaşabilirsiniz.

Showcase Okulları ne gibi fırsatlar bekliyor?

Microsoft’un Showcase Okulları:

  • Microsoft’un eğitim ve öğretimde kurumlara sunduğu kilit akademik stratejik ve teknolojik çözüm ürünlerine erişim hakkı,
  • Microsoft çözümlerini genel paylaşımlarından önce uygulayabilme fırsatları,
  • Sosyal medya ve Microsoft kanalları üzerinden görünürlük kazanma,
  • Küresel bir çevrimiçi liderlik topluluğu üyeliğinden faydalanma,
  • Microsoft’un davet bazlı eğitim forumlarına katılabilme fırsatı,
  • Microsoft Eğitim ekosistemi çerçevesinde danışmanlık hizmetleri ve
  • Dünyanın eğitim alanında en öncü uzmanları ve eğitmenleriyle yenilikçi girişimlerini paylaşabilme gibi birçok fırsattan faydalanma şansı yakalıyor.

Peki, Showcase Okullarımızdan neler bekliyoruz?

Showcase okullarımızdan eğitimde Microsoft çözümlerini kullanma tutkusuna sahip olmalarını ve bu meraklarını diğer eğitmenler ve eğitimin karar mercileriyle sosyal medya, blog, videolar ve profesyonel girişimler üzerinden paylaşmalarını bekliyoruz. Ayrıca Microsoft’un eğitim görüşünü okulunuzu ziyaret eden yerel ve yabancı ziyaretçilerle paylaşmanızı, aynı zamanda okullarınızda hizmet veren eğitmenlerin educatornetwork.com‘da aktif kullanıcılar olmasını ve de pilsr.com’daki hazırlıkları tamamlamış olmanızı diliyoruz.

Neden Microsoft’un Showcase Okulu olmalısınız?

Microsoft ailemizin Showcase Okulu olduğunuz takdirde, her anlamda daha etkin bir eğitim ve öğretim kurumu olma fırsatına sahip olacaksınız. Öğrencilerinizi layık oldukları daha etkili ve etkin öğrenim tecrübeleriyle kavuşturma fırsatı yakalayabileceksiniz. Böyle bir eğitim veren kurum statüsü kazanarak kurumunuza daha saygı duyulan bir kimlik kazandırabileceksiniz. Aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki uzman eğitmenler ve vizyoner liderlerle bağlantı kurup tecrübelerinizi paylaşabilme fırsatınız olacak. Bu ağ üzerinden kurumunuzun eğitim ve öğretim kapasitesini katlayarak artırabilme imkânına ek olarak Microsoft’un en yeni akademik çözümlerine ilk erişebilme hakkı edinerek Microsoft’un küresel eğitim zirvelerine katılabilme şansı yakalayacaksınız.

Microsoft ailesi olarak ülkemizde eğitim ve öğretimde 21. yüzyılın gerektirdiği teknolojinin kurumlarımızda etkin bir şekilde kullanılıp pedagojiyle bütünleşmesi konusunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu değişim siz K12 okullarıyla başlıyor. Bir Microsoft Showcase Okulu olmaya ne dersiniz? Biz Microsoft çözümleriyle güçlendirebileceğimiz kurumlar arıyoruz. Siz de var mısınız?