Geleceğin Kuşakları, Microsoft Teknolojileri ile Yetişiyor!

PD - TwT

Microsoft ailesi olarak eğitmenlerimizin öğretimle teknolojiyi bütünleştirebilmeleri için çalışmalar yürütüyoruz. “Günümüzün en popüler eğitimde teknoloji kullanım başlıkları nelerdir?” dediğimizde ilk olarak karşımıza interneti kullanarak öğrenimi desteklemek geliyor.

Dijital teknolojileri ve elektronik araç gereçleri kullanarak sınıf içinde iş birliği ile öğrenmeyi teşvik ettirmek, teknolojik ekipmanları kullanarak zamandan tasarruf etmek ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) ile öğrencilerimize öğrenme deneyimlerinin farklı etaplarında geribildirimle akademik performanslarını geliştirmek de diğer başlıklar olarak karşımıza çıkıyor. Bu önemli başlıkları işleyen Microsoft eğitimlerini sadece 40’ar ya da 45’er dakikalık minik kurslar ile internet üzerinden alabilmeniz artık mümkün!

BİT kullanımı ve Teknoloji ile Öğretim (TwT) gibi zengin kişisel gelişim içerikleri ile öğretmenlerimiz, öğrencilerin bilgi dağarcığını optimum düzeye çıkarabilecek, internet üzerinden eriştikleri kaynakları etkin bir şekilde değerlendirerek müfredatlarına doğru ve güvenilir kaynakları dahil edebilecekler. Aynı zamanda öğrenimde ve öğretimde teknolojiyi kullanarak eğitmenlerimiz, öğrencilerini grup etkinliklerinde ortak çalışmaya teşvik edebilecek, onları ülkemizin çeşitli bölgelerindeki kardeş okullarımız ile kaynaştırabilecekler. Sınıf içinde Skype kullanımını öğrenme gibi son derece basit ve temel becerileri öğrencilerimize yalnızca birkaç saatlik bir eğitimle nasıl kolaylıkla aşılayacağınızı keşfedin!

Microsoft ailesi olarak eğitmenlerimizin, gelecek nesillerin yetişmesinde ne kadar büyük bir söz sahibi olduğunun farkındayız. Eğitmenlerimizin bu bağlamda sahip olması gereken en temel yetkinliklerden birinin eğitimi teknoloji ile bütünleştirme becerileri olduğuna inanıyoruz. Ücretsiz sunduğumuz BİT, Teknoloji ile Öğretim (TwT) Temel ve İleri seviye kurlarını tamamladıktan sonra yetkinliğinizi, aldığınız madalyalar ve sertifikalar ile tanıtabilirsiniz. Microsoft Eğitmen Ağımız (Microsoft Educator Network) üzerinden tamamladığınız eğitim müfredatlarının takibini yaparak, sizlere bu alanlarda kazandığınız yetkinlikleri küresel platformlar ve global mercilerce tasdikleme imkanı sunuyoruz. Giderek küreselleşen eğitim sektöründe, öğretmenlerimizin UNESCO gibi uluslararası kuruluşlarca tanınmış yetkinliklere sahip olmalarını önemsiyoruz ve sizleri de bu fırsatlardan faydalanmaya davet ediyoruz. Microsoft’un eğitmenlerimize sunduğu dünyaca tanınmış ve küresel geçerliliği olan zengin içerikli eğitimleriyle tanışın!

Daha fazla bilgi için: http://www.educatornetwork.com/Sites/PD/ProfessionalDevelopment/Educators/Courses/twt?lang=English