Microsoft, Mobil İş Zekası Lideri Datazen’i Satın Aldı

datazen

Microsoft olarak Windows, İOS ve Android cihazlar üzerinde veri sanallaştıran ve mobil iş zekasında endüstri lideri olan Datazen Yazılım‘ı satın aldığımızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu sayede; organizasyonlarda veri kültürü oluşturmakla beraber sağladığı kullanım kolaylığıyla birlikte PowerBI stratejimiz hız kazanırken, diğer yandan da herhangi bir cihaz üzerinde nerede olursanız olun verilerinizden maksimum değeri elde edeceksiniz.

Dünya genelindeki şirketler, iş geliştirmek için kullanabilecekleri verilere kolaylıkla ulaşmanın yollarını arıyorlar. Mobil cihazların yaygın kullanımı ile Mobil İş Zekası (BI) ise dönüm noktası haline geldi. Bu noktada Datazen Yazılım, dünya çapındaki kurumsal müşteri kitlesiyle bu teknolojiyi kullanan “ilk mobil firma”.

SQL Server müşterileri Datazen’i özellikle seviyorlar; çünkü SQL Server Analysis Services ve Microsoft’un genel platformu için optimize edilmiştir, bununla beraber Windows, IOS ve Android gibi bütün büyük mobil platformlarda zengin ve etkileşimli veri sanallaştırma ve KPI’ları sağlar. SQL Server Enterprise Edition 2008 sürümü ya da sonrası için yazılım güvencesi ile birlikte hiçbir ek ücret ödemeden Datazen Server yazılımını indirebilirsiniz. Böylece dünyadaki milyonlarca insan için sanallaştırma ve mobil cihazlarda veri etkileşimini mümkün kılıp, yerli mobil uygulamaları ilgili uygulama mağazalarından ücretsiz olarak elde edebilirsiniz.

Datazen teknoloji ve çözümleri, bulut tabanlı iş analitik hizmetiyle beraber kurum içi uygulanan ve SQL Server için optimize edilmiş bir MobilBI çözümü tamamlayacaktır. Zaman içerisinde, Datazen teknolojisini PowerBI hizmetiyle entegre ederek müşterilerimizin on-premises bulut yatırımlarına farklı bir hibrit köprü sağlamış olacağız.z

Bu teknolojinin ötesinde, bu satın alma Microsoft’a yeni farklı yetenekler de katmış oluyor. Bu yeni yetenekler hizmetlerimizi geniş bir yelpazede sunmamıza yardımcı olarak dünya çapındaki kuruluşların veri fırsatlarından yararlanmasını da sağlıyor.