SQL Server Öncülerinden Seminer Serisi!

sql

SQL Server Öncüleri sizler için veri platformu konusunda kapsamlı bir web semineri serisi hazırladı. Gerek SQL Server’ın kurum içi kullanımı, gerek hibrit bulut senaryoları, gerekse de Azure üzerinde konumlanan veri servislerine odaklanan web seminerlerimiz zengin içeriği ile Haziran sonuna kadar devam edecek!

 

Aşağıda programını bulabileceğiniz SQL Server web seminerlerimize kayıt olmak için, ilgili web seminerin başlığına tıklayabilirsiniz. Hepinizi bekliyoruz…

ssg

SQL Server 2014 ile Buluta Yedekleme

Bu web seminerinde SQL Server 2014 yenilikleri kapsamında lokal sistemlerdeki veritabanlarının Azure platformu üzerine backup alınması işlemleri ele alınacak.

29 Nisan 2015 – Çarşamba, 10:00

Abdullah Altıntaş

AlwaysOn Availabilty Group Problemleri ile Başa Çıkmak

Bu web seminerinde SQL Server 2012 ile hayatımıza giren AlwaysOn mimarisinin kurulumundan sonra gerçek hayatta yaşanılan problemler ve çözüm yöntemleri üzerinde konuşulacak.

6 Mayıs 2015 – Çarşamba, 10:00

Yiğit Aktan

Web Intelligence & Microsoft İş Zekası

İnternet gerek kişisel olarak gerekse şirketler tarafından hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Fakat işletmeler için en önemli değerlerin ölçümlenmesi için çeşitli 3. parti ürünler ile entegrasyon yapılması ve sonrasında bu yapılar ile şirket verilerinin birleştirilerek anlamlı ölçümler üretilmesi gerekmektedir. Bu oturumda web analytics ürünleri ile SQL Server yapılarında entegrasyon sürecine bakılacak ve sonrasında şirket kullanımına açık raporlar nasıl oluşturulur inceleyeceğiz.

13 Mayıs 2015 – Çarşamba, 10:00

Koray Kocabaş

Microsoft Azure Üzerinde SQL Server 2014 Performans Ayarları

Bu web seminerinde Azure depolama sisteminde SQL Server 2014 disk performansının maksimize edilmesi ve azure virtual network bağlantısı örnek aktarımlarla gösterilecek.

20 Mayıs 2015 – Çarşamba, 10:00

Ali Batuhan Karaçoban

HD Insight ile Microsoft Büyük Veri Çözümü

Bu web seminerinde; Microsoft’un Big Data çözümü olan HDInsıght platformu üzerinde büyük veri ile kullanıcı dostu yöntemlerden faydalanarak, C#, .NET LINQ, Power Query vs. kullanın. Bu oturumda HDInsıght kullanımına odaklanıyor olacağız.

27 Mayıs 2015 – Çarşamba, 10:00

Abdullah Kise

 

SharePoint Server için SQL Server Konfigürasyonuna Derinlemesine Bakış

SQL Server, SharePoint’in beyni. Bu oturumda, Gökan Özçifci (SharePoint MVP) size SharePoint Server ile SQL Server’e kısa bir genel bakıştan sonra iş sürekliliği ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi anlatacak. SharePoint Server için SQL Server önemli bir rol oynadığı için, bu oturumu animasyonlu & canlı demolar ile gerçekleştireceğiz. İşlenecek konular: İş sürekliliği kavramları, SharePoint ve İş Sürekliliği, Always-On grupları, HA ve DR.

3 Haziran 2015 – Çarşamba, 10:00

Gökan Özçifci

SQL Server 2014 Çevirimiçi Operasyonlar

Bu web seminerinde SQL Server 2014 ile geliştirilen çevirimiçi operasyonlar ile DBA’lerin rutin işlerinin nasıl kolaylaştırılabileceği konusu işlenecek.

10 Haziran 2015 – Çarşamba, 10:00

Yiğit Aktan

Azure Machine Learning ile Tahminleme Modelleri

SQL Server’da tutulan veriler şirketler için hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple bu verilere yetkisiz kişilerin erişmemesi gerekir. Bu web seminerinde, SQL Server’ın güvenlik mekanizmasının nasıl çalıştığı, hem SQL Server hem veritabanı seviyesinde güvenliği sağlamak adına neler yapabileceğimizi konuşacağız.

17 Haziran 2015 – Çarşamba, 10:00

Koray Kocabaş

SSAS DMX ile Kurum içi Verilerin İşlenmesi

Sahip olduğumuz verileri işleyerek anlamlandırmak şirketlerimiz için dolaylı ve direk fayda sağlamaktadır. Günümüzde veritabanı sistemlerinin gelişmesi ve donanım maliyetlerinin azalması ile birlikte şirketler ihtiyaç duyulan tüm verileri toplamaya başlamıştır. Fakat günün sonunda bu verileri işleyerek işletmelerimiz için fayda oluşturmamız gerekmektedir. Bu web seminerinde, şirketin temel ihtiyaçlarının SQL Server Analysis Services altında bulunan DMX (Data Mining Expressions) ile nasıl yapılacağını göreceğiz.

24 Haziran 2015 – Çarşamba, 10:00

Koray Kocabaş