Skype for Business Hoş geldi!

skpebiz

Birkaç hafta önce sizlerle, Skype for Business’ın Teknik Önizleme sürümünü kullanıma açtığımızı paylaşmıştık. Ve bugün, büyük bir haberi daha sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluyuz. Yeni Skype for Business istemcisini, Office 2013’ün Nisan ayı güncellemesi kapsamında kullanıma açıyoruz.

Buna ek olarak Skype for Business Online, dünya genelindeki tüm Office 365 kullanıcılarının kullanımına açılıyor ve Mayıs sonunda tüm Office 365 kullanıcıların Skype for Business Online sürümüne geçeceğini öngörüyoruz.

Hali hazırda Office 365 kapsamında Lync Online kullanıyorsanız, yeni Skype for Business son kullanıcı deneyimi birkaç hafta içerisinde karşınıza çıkıyor olacak. Skype for Business’a hazır olmak için biraz daha zamana ihtiyacı olan müşterilerimiz için, hesap yöneticilerine Skype for Business’tan geleneksel Lync kullanıcı arayüzüne geçme hakkını da sağlıyoruz. Lync Online hakkında daha fazla bilgiyi buradan ya da Lync Server ile istemci deneyimi detaylarını buradan edinebilirsiniz.

Skype for Business, 300 milyondan fazla kişinin her ay arkadaşları ya da ailesi ile kullandığı tanıdık Skype deneyimi baz alınarak geliştirildi. Tamamen Office uygulamaları ile entegre çalışıyor, anlık ileti, sesli ya da görüntülü aramalar ve çevrimiçi toplantılar Office deneyiminin entegre bir parçası. Ve Skype for Business ile Skype ağındaki herhangi bir kişiyi arayabilir ve iletişim kurabilirsiniz – şirketiçi veya dışında olursa olsun.

Skype for Business hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça sorulan sorular

S. Skype for Business nedir?
CSkype for Business (önceden Microsoft Lync), sevilen Skype deneyimini kurumsa seviye güvenlik, uyumluluk ve kontrol ile birleştiren iletişim ve birlikte çalışma platformudur. Durum görüntüleme, anlık ileti, sesli ve görüntülü arama, çevrimiçi toplantılar gibi özellikleri sunmaktadır.

 

S. Skype for Business, Office 365 müşterilerinde otomatik olarak Lync Online’ın yerini mi alacak?
C. Evet. Lync Online servisini otomatik olarak Skype for Business Online servisine güncelleyeceğiz ve tüm müşterilerin Mayıs sonuna kadar geçişlerini tamamlamayı hedefliyoruz.

 

S. Skype for Business’a yükselmeden önce hazırlık için zamana ihtiyacım varsa Lync’i kullanmaya devam edebilir miyim?
C. Evet. Hali hazırdaki Lync Online ya da Lync server müşterileri, kullanıcılarına yeni deneyimi yaygınlaştırma konusunda kontrole sahiptir. Skype for Business istemci deneyimini nasıl konfigure edeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

 

S: Yeni istemci ile gelen özellikler hakkında detaylı bilgiye nereden alabilirim?
C. Detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.