Microsoft Student Partners Yeni Dönem Kayıtları İçin Başvurular Başladı!

MSP

Geçtiğimiz dönem Türkiye’nin dört bir yanındaki lise ve üniversitelerde 50’nin üzerinde etkinlik düzenleyen Microsoft Student Partner (MSP)’lardan biri olmak ister misiniz? Yeni dönem kayıtları başladı!

Microsoft Store Üyeliği, Microsoft Coaching Program (Microsoft yöneticilerinden mentörlük), staj imkanı, yurtdışı MSP projelerinde yer alma gibi birçok avantaj sağlayan Microsoft Student Partners programına 9 Şubat 2015 saat 23:59 ‘a kadar başvuru yapabilirsiniz.*

Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

Microsoft olarak 6 ayda bir gerçekleştirdiğimiz başvuru dönemlerinde, Türkiye’nin dört bir yanındaki farklı üniversitelerin, farklı bölümlerinden (Bilgisayar Mühendisliği olmak zorunda değil) gelen başvurular değerlendirme sürecine alınır. Değerlendirme süreci öğrencilerin MSP Programının başvuru sayfasındaki sorulara vermiş oldukları yanıtlar ve göndermiş oldukları 2’şer dakikalık kişisel tanıtım videoları dikkate alınarak gerçekleşir. Gerektiğinde başvuru sahipleri ile ek değerlendirme görüşmeleri yapılabilmektedir. Programa seçilmeye hak kazanan belirli sayıdaki üniversite öğrencisi için bir dönemlik MSP’lik süreci başlamış olur. Seçilen öğrenci sayısı her dönem yaklaşık olarak 50 kişidir.

MSP Seçildikten Sonra Sizi Neler Bekliyor?

MSP’lik ünvanını alan öğrenciler Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi’nde düzenlenen ve yaklaşık 3 tam gün süren oryantasyon sürecine davet edilir. Bu süreçte uzman eğitmenlerden çeşitli konularda eğitim alma şansı yakalayan öğrenciler birlikte çalışacağı MSP’lerle de tanışma şansı bulur. MSP’likleri boyunca çeşitli Microsoft teknolojileriyle tanışan MSP’ler farklı uygulamalar geliştirip, okullarında eğitimler, seminerler ve etkinlikler düzenler. MSP’likleri boyunca çeşitli projelerde, farklı teknolojiler ile çalışma şansı bulan MSP’ler, üst düzey yöneticiler ve MVP’ler ile tanışma birlikte fırsatı bulurlar.

Sizler de bütün bu ayrıcalıklara sahip olmak ve birçok etkinlikte aktif olarak rol almak istiyorsanız tek yapmanız MSP başvuru formunu doldurmak ve 2 dakikalık bir video ile kendinizden bahsetmek. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Unutmayın; 9 Şubat 2015 saat 23:59 ‘a kadar yapılan başvurular değerlendirmeye alınacak olup, kabul edilen öğrencilerin 20, 21, 22 Şubat 2015 tarihlerinde Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde gerçekleştirilecek oryantasyon programına eksiksiz katılımı şarttır. Konaklama ve ulaşım vs. masrafları tarafımızca karşılanacaktır.

Başvuru formu için tıklayınız.

 

* Belirtilen ayrıcalıklar imkanlar dahilinde sağlanabilmektedir. Program kural ve koşullarında değişiklik hakkı saklıdır.