Windows 8.1 İle Kullanıcıya Özel Tablet Çözümleri

WIN14_Dell_03

Çoğumuza “Bir tabletten beklentin nedir?” diye sorulsa, muhtemelen vereceğimiz cevaplar oldukça benzer olacak ve ince, hafif, hızlı gibi klişeleşmiş cevaplar vereceğiz. Ancak mühim olan asıl neye ihtiyacımız olduğu. Tableti hayatınızın bir parçası haline getirdiğinizde aslında incelik ve hafiflik haricinde, kullanımınıza özel başka çok önemli ihtiyaçların da olduğunu göreceksiniz.

Farklı ihtiyaçlar farklı çözüm gereksinimlerini beraberinde getirir ve bu gereksinimleri karşılamak için de geniş bir ürün yelpazesi gerekir. Windows 8.1 yüklü tabletlerdeki çeşitlilik sayesinde, her kullanıcının kendini rahat hissedeceği bir tablet bulması hedeflenmiş durumda. Bu hedefe ulaşılıp ulaşılmadığına, kullanıcıların bakış açısından gelin birikte bakalım:

Pazardaki ihtiyaçları anlamaya çalışırken, cihazları sınıflandırmayı oldukça faydalı buluyorum. Bu sınıflandırma sayesinde, hangi çözümün hangi kullanıcıyı adreslediği daha rahat anlaşılıyor ve pazardaki cihaz sayısının çokluğunun getirdiği “Hangi ürün benim için?” karmaşası da ortadan kalkmış oluyor.

Tabletleri kullanım amaçlarına göre aşağıdaki gibi sınıflandırabiliriz:

1)      Gündelik kullanım için tabletler

2)      İş Hayatı için tabletler

3)      Masaüstü bilgisayar yerine kullanılabilecek tabletler

4)      Zorlu saha ve endüstri şartlarına dayanıklı tabletler

 

Gündelik Kullanım İçin Tabletler:

Eğer sabah kalkıp Türkiye’de ve dünyada neler olduğunu öğrenmek için tabletinizi açıyorsanız, yanınızda bir yığın kitapla dolaşmak yerine bütün arşivinizi tablette taşımayı seçiyorsanız veya boş zamanlarınızı internette gezinerek, video veya dizi izleyerek geçirmeyi seviyorsanız, aradığınız tableti hemen aşağıdaki listeden seçebilirsiniz.

Müzik dinlemek, gazete okumak, internette gezinmek isteyen bir kullanıcının başlıca beklentisi uzun pil ömrü olacaktır. Bir diğer beklenti ise fiyat olacaktır ki doğru donanım kullanımı ile aşağıdaki liste oldukça cazip seçenekler sunmaktadır.

DellAcerAsusasus_2

İş Hayatı İçin Tabletler:

Ofis hayatı artık bildiğimiz düzeninde değil. Yeni ofisimiz artık bulut. Bulut üzerinden verilerimize ulaşıyor, daha verimli ve hızlı çalışabiliyoruz.

Ofis dışından çalışıp, işlerimi ofisdeymiş gibi hızlı halletmek istiyorum diyorsanız veya dilediğim yerden dilediğim zamanda dilediğim veriyle çalışmak istiyorum diyorsanız, esnek çalışma stilinize uygun aşağıdaki tabletlere göz atabilirsiniz.

hpdell venue 11lenovo thinkpadlenovo_2

Masaüstü Bilgisayar Yerine Kullanılabilecek Tabletler:

Dokunmatik ekranların hüküm sürdüğü bir dönemdeyiz. Artık bilekliklerimizden tutun, televizyon kumandasını bile dokunarak kullanabiliyoruz. Ancak bazı durumlarda klavyeyi özlememek de açıkçası zor. Sayfalar dolusu rapor yazarken dokunmatik ekran ile verimli olabilmek, bizim gibi geçmişinin çoğunu klavyeyle geçirenler için oldukça güç.

Eğer dokunmatiğin getirdiği eğlenceli ve kolay kullanımı arıyorsanız aynı zamanda yazı işleri için klavyeden vazgeçemiyorsanız, aradığınız cihaz muhtemelen hemen aşağıda.  Windows 8.1 yüklü ikisi bir arada tabletler ile yazı işlerini klavye ile hızlıca halledip, dokunmatik ekranın renkli ve eğlenceli dünyasına hemen dönebilirsiniz.

toscibalenovo helixdell latitude

Zorlu Saha ve Endüstri Şartlarına Dayanıklı Tabletler

Çoğumuz iş hayatının ofiste geçen kısmına aşinadır, ancak çalışma hayatında “saha” olarak tabir edilen oldukça zorlu ve direnç gerektiren bir alanı da mevcut, üreticiler bu zorlu alanı da es geçmiş değil. Zorlu şartlar altında sizin kadar, belki de sizden daha dirençli olan bu tabletler, teknoloji hassastır algısını yerle bir etmek için dizayn edilmiş sanki.

Darbeye ve her türlü çevre zorluğuna göğüs geren aşağıdaki tabletlerden biri ile zorlu şartları hafifletemeseniz de çalışma keyfinizi arttıracağınız kesin.

panasonicpanasonic_2