"Kinect For Windows V2 Sensörü" Çocukların Yılbaşı Oyuncaklarına Hayat Veriyor

[youtube=”http://www.youtube.com/watch?v=iccscUFY860″]

 

İngiltere’deki John Lewis mağazasının Microsoft ile yaptığı ortaklık sayesinde çocuklar, sevdikleri pelüş oyuncakları “Kinect for Windows v2 sensörü” ile interaktif 3D modele dönüştürüp, canlandırabiliyorlar. John Lewis’in yukarıda gösterilen televizyon reklamından yola çıkan deneyimi, bir erkek çocuğun pelüş hayvanını hayalinde canlandırmasıyla görselleştirildi.

Londra’nın Oxford caddesinde bulunan en büyük John Lewis mağazasında sunulan “Monty’s Magical Toy Machine” deneyimi, mağaza için yenilikçi, teknoloji tabanlı bir deneyim fikri bulma talebi üzerine Microsoft Reklam tarafından geliştirildi. Yılbaşı için hazırlanan reklam filminden yola çıkılan bu deneyimle çocuklar, “Kinect for Windows v2 sensörü” ile oyuncaklarını interaktif 3D modele dönüştürüp, canlandırabiliyorlar.

Kinect for Windows Ekibi blog sayfasında belirtildiğine göre, çocuklar için eğlence şöyle başlıyor: Önce, çocuklar oyuncaklarını Monty’nin “yardımcılarından” birine veriyor. Yardımcı oyuncağı bir kabine alıyor ve çocukların göremediği bu alanda kablolarla asılan oyuncağı üç tane dijital SLR kamerayla fotoğraflıyor. “Kameralar oyuncağın çevresinde dönerek tamamını her açıdan kaydediyor. Çıkan fotoğraflar Windows 8.1 çalıştıran özelleştirilmiş bir bilgisayara veriliyor; bilgisayar fotoğrafları 3D görüntü olarak birleştirip, ekranın önünde bekleyen genç oyuncak sahibinin beğenisi için büyük bir ekrana yansıtıyor.” Tüm süreç iki dakikadan kısa bir zamanda tamamlanıyor.