Yerli Geliştiricilerden İki Süper Windows Phone Uygulaması: 1010! ve Flick Shoot 2

 

1010! genel

Merhabalar, bu yazıda sizlere Windows Phone mağazasının en yeni üyelerinden iki tanesini tanıtacağım. Her ikisi de yerli geliştiriciler tarafından sunulan 1010! ve Flick Shoot 2, bağımlılık yaratabilecek düzeyde başarılı ve eğlenceli oyunlar. Sizin de en kısa sürede indirip oylarınızla bu yerli uygulamalara destek vereceğinize olan inancımız tam. Neden mi?

Modern tetris olarak adlandırabileceğimiz bu oyunda 10*10’luk bir alanımız var ve gelen blokları  buraya yerleştiriyoruz. Klasik tetristen farklı olarak bloklar yukarıdan aşağıya doğru gelmiyor. Üçerli olarak aşağıda beliren blokları istediğiniz şekilde yerleştirebiliyorsunuz. Klasik tetristen bir diğer önemli fark da blokların yatay bir sıra yapıldığında yok olmasına ek olarak dikey olarak da yok edilebilmesi (yukarıdaki iki resimde örneğini görebilirsiniz). Yani strateji anlamında çok daha farklı bir oyun ve iddialı tetrisçileri bile zorlayabilecek bir yapıya sahip. Ayrıca bloklar yukarıdan düşmediği için hızlı düşünmek yerine stratejik düşünmek ön plana çıkıyor.

Aşağıdaki blokları yerleştirebileceğiniz boş alan kalmadığında ise oyun bitiyor. Facebook hesabınız ile giriş yaparak arkadaşlarınıza kıyasla ne durumda olduğunuzu da görebiliyor ve onlarla yarışabiliyorsunuz.

Bu eğlenceli oyunu telefonunuza indirmek için bu adrese tıklamanız yeterli. Oyunu indirmek ve oynamak tamamen ücretsiz. Dilerseniz 4.99 TL karşılığında reklamları da kaldırabiliyorsunuz.

FlickKüçükken “frikik oyunu oyna” diye aratıp flash oyun sitelerinde saatlerimizi harcadığımız oyun artık telefonumuzda! Ayrıca klasik frikik oyununu çeşitli oyun modları ve multiplayer özelliği sayesinde çok daha keyifli bir hale taşımayı başarıyor Flick Shoot 2.

Freemium kategorisine giren bu oyunu indirmek ve oynamak ücretsiz. Oyun içi bazı modları açmak veya bazı özellikleri, formaları, top çeşitlerini almak ise para karşılığında oluyor.

Baştaki açıklamadan da anlayabileceğiniz gibi oyunda amaç belirli mesafelerden ve açılardan kaleciye gol atmaya çalışmak. Puanınız arttıkça kalecinin zorluğu artıyor, baraj kuran oyuncular geliyor ancak buna karşılık alabileceğiniz 6x puan, ekstra süre gibi bonuslar da geliyor. Oyun hakkında size naçizane tavsiyem kolay gol atmak yerine 30-60-90 puanlık direğe yakın bölgelerden gol atmaya çalışmanız. Başlarda toplar dışarı çıkacak, direkten dönecek ama oyun mekaniğine alıştığınızda aldığınız puanlar ve keyif de katlanmaya başlayacak.

Ana ekranda gördüğümüz 4 farklı oyun modu var: Tekli oyun, çoklu oyun, mini oyun ve görevler. Tekli oyun modunda ücretsiz olarak oynayabileceğiniz 4 tane mod ve 9.99 TL karşılığında satın alabileceğiniz 2 oyun modu var. İsterseniz belirli bir zamanda maksimum puana ulaşmaya, dilerseniz de belirli bir sayıda top ile en yüksek puana ulaşmaya çalışabilirsiniz. Meydan okuma modunda, verilen zamanda hedef puana ulaşmaya çalışarak bir sonraki aşamaya geçmeye çalışabilirsiniz.

of

Çoklu oyun (multiplayer) modunda ise farklı zorluk seviyelerinen birini seçiyorsunuz ve online olarak rastgele bir kişi ile eşleşiyorsunuz. Giriş ücreti ve ödül zorluk seviyesine göre değişiyor. Verilen süre sonunda en yüksek puanı yapan oyuncu ödülü alıyor. Facebook hesabınızla giriş yaparak arkadaşlarınız ile denk gelme şansınız da var bu modda.
Mini oyun modunda ekrandaki soru işaretli kutulara gol attıkça ödüller açılıyor ve en sonunda vurduğunuz kutunun değeri kadar oyun altını kazanıyorsunuz.Ayrıca, verilen çeşitli görevleri yaparak da ödüller kazanabiliyorsunuz. Görevler ilerledikçe zorluğu ve ödülün büyüklüğü de artıyor.Bu keyifli oyunu bu adresten indirerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz. İyi eğlenceler!