Office 365 ile Gelen Yenilikler: Kasım 2014

Office for ipaf

Kasım ayı, müşterilerden aldığımız geri beslemelere göre hazırlanan güncellemelerle geçen bir ay oldu. Office for iPad, iPhone ve Android için Dropbox desteği, Office for Android tabletlerinin önizlemesi ve daha birçok yenilik için sizi yazının devamına alalım.

Kasım 2014’te e-posta deneyiminizi artıracak, reklam amaçlı ve posta filtrelerinde iyileştirmeler gerçekleştirildi. Oturum açma konusunda SAML ve çok faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri dahil olmak üzere Yammer ve Office 365 için kolaylıklar getirildi. Office 365 Video, şirketlerde videoların yüklenmesini ve paylaşılmasını daha basit hale getiren yepyeni bir video portali olarak Office 365 iş kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

Office 365 Bireysel, Office 365 Ev ve Office 365 Üniversite güncellemeleri:

Office for iPad ve iPhone artık Dropbox desteğine sahip – iPad ve iPhone için gelecek bir sonraki Word, Excel ve PowerPoint güncellemeleri sayesinde Dropbox hesaplarına ve bu sayede Dropbox belgelerine direkt olarak Office uygulamalarınız içerisinden erişebilecek, düzenleyebilecek ve paylaşabileceksiniz. Dropbox hesabınızı Word, Excel veya PowerPoint’e ekledikten sonra içerisindeki belge ve dosyalarınızı Office uygulamalarınız ile inceleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Word, PowerPoint ve Excel’e Dropbox uygulamanızdan erişmek de son derece kolay. İstediğiniz belgeye ulaştıktan sonra Dropbox uygulaması ihtiyaç duyduğunuz Office uygulamasını açacaktır.

Office for iPhone ve Office for Android tablet Önizlemesi Word, Excel ve PowerPoint için hazırlanan yeni Office for iPhone uygulamaları, aynı uyumlulukta iPad deneyimini iPhone için en iyi hale getirilmiş bir şekilde sunuyor. Word, Excel ve PowerPoint’in üretkenliğini Office for Android tablet Önizlemesi ile Android tablet müşterilerine sunuyoruz. Müşteriler, iPad üzerinde Office belgeleri üzerinde yapacakları temel düzenleme eylemlerini (yazı silme, yazı ekleme, resim ekleme, dosya yaratma) ücretsiz olarak yapabilecek.

Office Mobile for Android güncellemesi – Bu güncelleme OneDrive belgelerinin paylaşılmasını kolaylaştırıyor ve Dropbox üzerindeki Office belgelerinizi görmek, düzenlemek ve paylaşmak için destek sunuyor.

 android_icon

Office 365 Kurumsal Müşteriler için Yenilikler*:

–  iPad ve iPhone üzerindeki yeni Word, Excel ve PowerPoint güncellemeleri ile Dropbox hesabınıza bağlanarak Dropbox’taki belgelerinize direkt olarak Office uygulamalarını kullanarak erişebilecek, düzenleyebilecek ve paylaşabileceksiniz. Word, Excel veya PowerPoint’e Dropbox hesabınızı ekledikten sonra Office uygulamaları üzerinden görmek ve düzenlemek için Dropbox üzerindeki belge ve klasörleriniz içerisinde gezinebileceksiniz. Word, PowerPoint ve Excel’e Dropbox uygulaması içerisinden erişmek de aynı şekilde çok kolay. İstediğiniz belgeye ulaştığınızda ihtiyaç duyduğunuz Office uygulamasını Dropbox uygulaması açıyor.

–  Office for iPhone ve Android tablet – Word, Excel ve PowerPoint için yeni Office for iPhone uygulamaları iPhone için en iyi hale getirilmiş olarak iPad deneyimini sunuyor. Word, Excel ve PowerPoint’in üretkenliğini Office for Android tablet Önizlemesi ile Android tablet müşterilerine sunuyoruz.

–  Skype for Business – Ticari müşterilerimiz için Skype’ın alışılmış deneyimi ve kullanıcılar arasındaki popülerliğini, Lync’in kurumsal güvenlik, uyumluluk ve kontrolü ile birleştiriyor ve her ikisini de yapabilen çok sevilecek ve güvenilecek bir iletişim platformunu oluşturuyoruz.

–  Clutter – Clutter, Office Graph’in gücünü gelen kutunuza getiriyor. Clutter, gelen kutunuzdaki en önemli mesajlara odaklanmanıza yardımcı olmak için tasarlandı. Gelen kutunuzdaki karmaşıklığı ortadan kaldırmak için yapay zeka ile öğrenmeden yararlanıyor ve düşük öncelikli mesajları yeni bir Clutter klasörüne taşıyor.

–  Çok faktörlü kimlik doğrulama ve SAML desteği – Office 2013 Windows istemci uygulamaları için Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama (MFA) dahil olmak üzere yeni doğrulama akışlarına imkan veren bir güncelleme yayınlayacağız. Bu yeni doğrulama akışlarına imkân veren ise Active Directory Doğrulama Kütüphanesi (ADAL).

–  Yammer’a giriş yapmak için Office 365 kimlik bilgilerinin kullanılması – Kullanıcılar Yammer’a giriş yaptığında şirketin Office 365 giriş sayfasına yönlendirilecekler. E-posta adreslerini ve parolalarını girdikten sonra, Yammer ağlarının üzerinde Office 365 navigasyon çubuğunun bulunduğunu görecekler. Kullanıcılar tek bir tıklama ile Yammer, Outlook, OneDrive, SharePoint ve daha da fazlası arasında geçiş yaparak işlerini tamamlayabilecekler.

–  Office 365 Video – Office 365 Video şirketlere video içeriği yayınlamak, paylaşmak ve keşfetmek için güvenli ve şirket çapında bir alan sunuyor. Gücünü Azure Media Services’dan alan Office 365 Video hizmeti uyarlamalı düzgün akış teknolojisinden yararlanarak videoların izlenmekte olduğu cihaz üzerinde gösterimi en iyi hale getiriyor.

–  Office Mix + Office 365 Video – Yakında O365 Video Üzerinde Yayınla düğmesini PowerPoint şeridindeki Mix sekmesinde göreceksiniz. Tıkladığınızda Office Mix sihirbazı görünerek yayınlama süreci konusunda size yardımcı olacak.

–  IRM ile Yönetilen Belgeleri OneDrive for Business ile Eşitleyin – IRM tarafından korunan belgeleri OneDrive for Business üzerinde eşitleyebilirsiniz. Belgenizi ister Office Online ister yerel bir klasörde açın IRM koruması kalır ve belge üzerinde her iki konumda da değişiklikler yapsanız bile geçerliliği sürer.

–  Office 365, FedRAMP Çalışma Yetkisi aldı – Microsoft Office 365’in Genel Müfettişlik Sağlık ve İnsani Hizmetler Ofisi Departmanı (HHS OIG) tarafından FedRAMP Çalışma Yetkisi (ATO) almış olduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

–  Office Mobile for Android güncellemesi – Bu güncelleme OneDrive belgelerinin paylaşılmasını kolaylaştırıyor ve Dropbox üzerindeki Office belgelerinizi görmek, düzenlemek ve paylaşmak için destek sunuyor.

 

Güncellemeler tüm dünyadaki müşterilere dağıtılmakta olduğundan bazı güncellemelerin Office 365 hesabında görüntülenmesi zaman alabilir.

*Her güncelleme tüm Office 365 paketlerinde yer almaz; lütfen spesifik detaylar için ilgili bildirimleri inceleyin.

Aralık ayında da Office 365 ile gelen yenilikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Office ve Office 365 ile ilgili tüm gelişmelerden anında ve doğru bir şekilde haberdar olmak için Office Türkiye Facebook Sayfasını takip edebilirsiniz.