Office 365’e yatırım yapan yeni müşterilerimiz için yaygınlaştırma avantajları

Office 365 işletmelere çalışanlarının birlikte çalışmalarına, değerli iş görüşleri kazanmalarına ve sonuç olarak işleri yoluna koymalarına yardımcı olacak yeni yolları bulutta en iyi üretkenlik deneyimiyle sunuyor. Müşteriler bulut tabanlı bir hizmet olan Office 365’e herhangi bir geleneksel kurum içi çözümden daha hızlı geçiş yapabiliyorlar.

Bizler de bu buluta geçişin olabildiğince hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlamaya odaklanmış durumdayız. Detayları sizlerle paylaşalım istedik. 

Office 365 yaygınlaştırma deneyiminde sürekli gelişim

Geçen sene taahhüdümüzün parçası olarak yaygınlaştırma sürecini kolaylaştırmak için hazırlanma (onboarding) metodolojimizi, araçlarımızı ve sürecimizi kapsayan FastTrack adındaki programımızı duyurmuştuk. FasrTrack iş ortaklarımızla birlikte proje yapan binlerce müşterimize Office 365’e geçişlerinde yardımcı oldu. Program hakkındaki geri bildirimler oldukça olumlu olduğu için, en iyi uygulamaları belirlemeye devam ediyor, ve hazırlanma (onboarding) sürecinin kritik fazları sırasında doğrudan Office 365 Hizmet ekibinden sağlayacağımız desteğin yaygınlaştırma süresini kısaltacağına inanıyoruz. Bu düşüncenin sonucu olarak Office 365 FastTrack Hazırlanma (OnBoarding) Merkezini faaliyete aldık.

Office 365 FastTrack Hazırlanma (Onboarding) Merkezi

Office 365 FastTrack Hazırlanma (Onboarding) Merkezi, Office 365’i kurumunuzda yaygınlaştırıp çalışmaya başlamak için hızlı ve öngörülebilir bir yol sunar. Hazırlanma (Onboarding) Merkezi tüm müşterilerin ve tercih ettikleri iş ortaklarının erişimine açıktır. Bu yeni olanak geçerli Office 365 hizmet paketlerinden 150 ya da daha fazla kullanıcı için satın alan tüm müşterilere ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Microsoft Office 365 Hazırlanma (Onboarding) Merkezi, hizmetin bir parçasıdır, Exchange, SharePoint, Lync ve Yammer’ı içine alan Office 365 iş yüklerinin hazırlanması ve yapılandırılmasını destekler. Bu şekilde Office 365 hizmetinin kurumunuzda kullanılmak üzere hazır hale gelmesini garanti altına alıyoruz.

Office 365 FastTrack Hazırlama (Onboarding) Merkezi’nin Kritik Özellikleri:

  • Müşteriler ve iş ortaklarıyla çalışarak kritik hazırlanma (onboarding) aktiviteleri konusunda destek olacak Office 365 onboarding uzmanı tarafından sunulacak doğrudan uzaktan destek.
  • Mevcut durum değerlendirmesi, kimlik yönetimi ve etki alanı yapılandırılması gibi görevleri yerine getiren güçlü bir otomatik kontrol ve yapılandırma araçları paketi.
  • Hazırlanma (Onboarding) desteği şu dillerde geçerli olacak: İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Brazilya’da konuşulan Portekizce, ve İspanyolca.
  • Hizmet dünya çapında 1 Eylül 2014 itibariyle verilmeye başlandı.

Kurumunuz hazırlık sürecini tamamladığında kullanıcılarınızın en hızlı şekilde kullanıma başlamasını istiyor olacaksınız. Office 365 iş yüküne bağlı olarak geçiş projesi kapsamında e-posta ya da belge geçişi gibi ek aktivitelere ihtiyaç duyulabilir. Bu faz boyunca müşterilerimize destek olabilmek için de Office 365 Adoption (Benimseme) Teklifi’ni oluşturduk.

Sınırlı süreli Office 365 Benimseme (Adoption) Teklifini kaçırmayın!

1 Eylül 2014’ten 31 Mart 2015’e kadar geçerli olan bu teklif, bu süre zarfında en az 150 kullanıcılı uygun Office 365 hizmet paketi satın alan tüm yeni Office 365 müşterilerimiz için geçerli. Bu teklif ile müşterilerimize aşağıdaki avantajlardan bir tanesini seçme olanağı sunuyoruz:

1. Tercih ettiğiniz Office 365 Bulut Yaygınlaştırma (Cloud Deployment) ya da Bulut Üretkenliği (Cloud Productivity) yetkinliğine sahip iş ortağı tarafından sağlanacak benimseme (adoption) aktiviteleri.

Microsoft tercih ettiğiniz iş ortağına kurumunuzda Office 365’in benimsenmesini sağlamada sizlere yardımcı olması için belirli seviyede fon desteği sağlıyor olacak. Bu fonları iş ortağınızın kullanıcılarınızı hazır ve çalışır hale getirmesi için belirli benimseme (adoption) aktiviteleri gerçekleştirmeleri için kullanabilirsiniz.

Office 365 Benimseme (Adoption) Teklifi koşulları ve kurallarının detayları için lütfen Office 365 Benimseme (Adoption) Teklifi web sitesine göz atın.

2. Microsoft tarafından sağlanan uzaktan E-Posta Geçişi teklifi.

Microsoft aşağıdaki ortamlarında sahip olduğunuz posta kutularının tamamını Office 365’e taşıma konusunda sizinle uzaktan çalışıyor olacak:

  • Exchange Server 2003 ya da daha üstü sürüm
  • Lotus Domino 7.0.3 ya da daha üstü sürüm
  • Google Gmail
  • IMAP erişilebilir ortamlar

E-posta geçişi teklifi benimseme (adoption) teklifinin bir parçası olarak tüm müşteri ve iş ortaklarımıza açıktır. Microsoft geçiş hizmetini sizinle çalışıp kullanıcılarınızın e-postalarını sorunsuz şekilde geçişinin yapılmasını sağlayacak olan kadrolu uzmanlarıyla sağlamaktadır. E-posta geçişi teklifi detayları ve koşulları için lütfen E-posta Geçişi Teklifi web sitesine göz atınız.

Müşterilerimizin kurumlarında Office 365’in değerini kullanıcılarına sundukları akıcı ve sorunsuz bir hazırlık deneyimiyle anlamalarını sağlamak Office 365 ekibinin en önemli önceliklerinden biri. 1 Eylül 2014’ten itibaren Office 365 Hazırlama (Onboarding) Merkezi ve Office 365 Benimseme (Adoption) teklifini uygun paketleri satın alacak olan tüm yeni müşterilere açık olduğunun müjdesini vermekten dolayı heyecanlıyız. Daha fazla detay için Office 365 Yaygınlaştırma Merkezi’ne göz atabilirsiniz. Türkiye’de 5 milyondan fazla kullanıcının tercihi olan bulutta lider üretkenlik hizmetimiz Office 365 ile henüz tanışmadıysanız hemen buradan başlayabilirsiniz.

Bu makalede tanıttığımız önemli programlarla hepinize kolay, sorunsuz ve hızlı bulut geçişleri dileriz.