Pahalı eklentiler içermeyen kanıtlanmış bellek içi teknolojisi için, Oracle veritabanlarınızı SQL Server 2014’e taşıyın

Müşterilerin mevcut Oracle veritabanlarını SQL Server 2014’e taşımalarına yardımcı olacak ücretsiz bir araç olan SQL Server Geçiş Yardımcısının (SSMA) yeni sürümünü tanıttık.

Microsoft, aylar süren müşteri testlerinden sonra, bu yılın başlarında, işlem performansını artıran Bellek İçi OLTP, sorgu performansını hızlandıran Bellek İçi Columnstore gibi özelliklerle beraber ve SQL Server Management Studio ile doğrudan buluta yedekleme ve SQL Server 2014 AlwaysOn’dan faydalanarak Azure’u bir felaket kurtarma sitesi olarak kullanma yeteneği gibi diğer birçok hibrit bulut özelliklerini içeren SQL Server 2014‘ü piyasaya sürdü.

Kullanıma hazır olan, Oracle veritabanları için SQL Server Geçiş Yardımcısı sürüm 6.0, Oracle veritabanlarından SQL Server’a olan veritabanı geçiş sürecini büyük ölçüde kolaylaştırır. SSMA, maliyetleri düşürmek ve veritabanı geçiş projelerinin riskini azaltmak için geçiş testinin yanı sıra geçiş değerlendirme analizi, şema ve SQL deyimi dönüştürme ve veri geçişi dahil olmak üzere, geçişin tüm aşamalarını otomatize eder. Oracle veritabanları için SSMA sürüm 6.0, ayrıca, Oracle tablolarını otomatik olarak SQL Server 2014 bellek içi tablolara taşıma özelliği, 10.000 Oracle nesnesini tek bir geçişte işleme yeteneği ve veritabanı geçişinde artan performans ve rapor üretme gibi ilave özellikler de getirir.

SSMA’nın önceki sürümlerini kullanan birçok müşteri, veritabanlarını SQL Server’a taşımanın faydalarını fark etti. Örneğin:

–          Dollar Thrifty Automotive Group, araba kiralama ücreti hesaplama motorunu taşımıştır ve yıllık olarak 135.000 $ tasarruf etmektedir.

–          Sumitomo Rubber Industries, 21 adet iş kritik sistemini Oracle veritabanından SQL Server’a taşıyarak yazılım lisanslama maliyetlerini yarıya yarıya azaltmıştır.

–          G&T Conveyor, ERP yazılımını Oracle veritabanından SQL Server’a taşıyarak yüzde 83 oranında tasarruf sağlamaktadır.

Oracle için SSMA, Oracle 9i veya sonraki bir sürümden SQL Server 2005, SQL Server 2008, SQL Server 2008 R2’nin tüm sürümlerine ve SQL Server 2012 ve SQL Server 2014’e geçiş yapmayı destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Sorularınızı cevaplamak ve teknik destek sağlamak için ayrıca bir SSMA ürün ekibi de mevcuttur: ssmahelp@microsoft.com

Oracle için SSMA’yı indirmek için, burayı tıklatın. SQL Server 2014’ü değerlendirmek için, burayı tıklatın.