Nesnelerin İnterneti için Windows Geliştirici Programını Sunuyoruz

Son dönemde Microsoft olarak Windows’u Nesnelerin İnterneti de dahil daha fazla cihazda konumlandırma stratejimize ağırlık veriyoruz. Bu kararlılığımızın bir sonucu olarak Nesnelerin İnterneti için Windows Geliştirici Programı’nı sunmaya başladığımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

InternetOfThings

Bu program kapsamında Windows Developer for IoT portalını hizmete açtık. Bu portalda küçük gruplar halinde yayınlamaya başladığımız geliştirici kitlerini desteklemek için belgeler ve örnekler sunacağız. Geliştirici kitlerimiz arasında Galileo paneli ve standart Arduino Wiring API seti ve Win32 API subset destekleyen önizleme Windows imajı bulunuyor. Bu Windows imajı programımız dışındaki Galileo panellerini henüz desteklemiyor.

Geliştirici kitimizi geri bildirimlerinizi öğrenmek için yayınlıyoruz. Kullandığımız Windows imajı konsept provası olarak değerlendirilmeli, diğer deyişle sadece deneme amaçlı kullanılmalı. Bu araç kiti ile Windows’un Nesnelerin İnterneti cihazlarında nasıl daha iyi performans göstereceğini görecek ve ilginç uygulamalara imza atabileceksiniz. İşinizi daha da kolaylaştırmak için Microsoft Open Technologies bu araç kitinin büyük kısmını açık kaynak olarak olarak kullanıma sundu. Önümüzdeki günlerde Github’da bu kite erişebilirsiniz.

Yeni programımızda herşeyin yolunda gittiğinden ve doğru desteği sağlayabileceğimizden emin olduktan sonra bir sonraki aşamaya geçmek istiyoruz. Bu yaz her hafta birkaç yüz kit yayınlamayı ve Developer Portal’a daha fazla şablon ve rehber eklemeyi planlıyoruz. Nesnelerin İnterneti için Windows’a gittikçe artan bir ilgi var. O yüzden kaydolan herkese bu ilk geliştirici kitini sağlayamayacağız. Bununla birlikte tüm program katılımcılarımıza yeni kaynaklar ve güncellemeler sunmaya devam edeceğiz. Bu esnada portalda ve Github’da ilginizi çekecek bir çok harika içerik bulacağınızdan eminiz. Sizin Nesnelerin İnternet’inize daha çok hizmet sunabilmek için geliştiricilerin Nesnelerin İnterneti için Windows ile daha fazla deneyim kazanmalarını sağlamaya çalışıyoruz.