Lumia için Imaging ve Sensorcore SDK’ları Yayınlandı

Yazılım geliştiriciler! Fotoğraf uygulamaları geliştirmekle ya da telefonunuzun sizin uygulama kullanıcı hareketlerinizi tanımasıyla ilgileniyorsanız sizi heyecanlandıracak bir haberimiz var: Lumia için yeni yazılım geliştirme kitleri Imaging SDK 1.2 ve SensorCore SDK Beta yayınlandı! Artık potansiyelinizi açığa çıkarmak ve Windows Phone için en son araçlarla harika uygulamalar yaratmak için iki nedeniniz daha var.

Imaging-SDK

Nokia Imaging SDK 1.2 ile harika fotoğraf uygulamaları geliştirmeye hazırsınız

Build 2014 konferansımızda Beta sürümü kullanıma sunulan ve Creative Studio, Storyteller ve Cinemagraph gibi uygulamalarla aynı altyapıya sahip, tam donanımlı Imaging SDK 1.2’yi artık indirilmeye hazır. Bu SDK her Lumia akıllı telefon dış donanım gelişmesinde size doğru araçları sağlayacak.

Bu son sürüm sadece Windows Phone 8.1 ile çalışan Lumia akıllı telefonları değil, aynı zamanda Windows Phone 8 ve tabletlerden masaüstü bilgisayarlarına kadar tüm Windows 8.1 araçlarını destekliyor. Evrensel uygulamalar sayesinde geliştiriciler artık tek bir proje ile platformlar arası kodları tekrar kullanarak Windows ailesinin her üyesi için uygulama geliştirebilirler.

Nokia Imaging SDK 1.2’nin evrensel uygulamalarla ve Windows Runtime dilleriyle tamamıyla uyumlu olması geliştiricilere istedikleri dili kullanma rahatlığı sağlıyor. Anime GIF ve Image Aligner desteği ile artık hareketli görüntülü uygulamalar yaratmanız da mümkün.

Ayrıca, yeni Local Blending API farklı boyutlardaki fotoğrafları birbirinin üstünde birleştirmeyi ve yerleştirmeyi kolaylaştırarak daha ilgi çekici yaratımlar yapmanızı sağlıyor. Bu konuda ayrıntılı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Lumia SensorCore SDK Beta ile harekete geçin

Yeni Lumia 630Lumia 635 ve Lumia 930, SensorCore adı verilen yeni bir özellikle donatılmış olarak geliyor. Bu teknoloji Lumia Cyan yazılım güncellemesi aracılığıyla da Lumia 1520 ve Lumia Icon’da aktive edilecek.

Gerçek zamanlı hareket algılayıcı donanımı SensorCore yürümek ya da koşmak gibi hareketleri kaydetmek için kullanılabilecek ve bu bilgi Bing Health & Fitness gibi uygulamalara aktarılabilecek.

SensorCore-SDK

Bing Health & Fitness, SensorCore kullanan ilk uygulama. Ancak yenilenen SensorCore SDK Beta sürümü ile diğer uygulama geliştiricilerin de bu konuda çalışma fırsatı elde etmesinin önünü açıyor. SensorCore GPS ile birleşerek, ne zaman koşmaya başladığınızı anlaması gibi özelliklerle mükemmel antrenman partneriniz olacak.

Pil ömrü için mi endişeleniyorsunuz? Merak etmeyin. SensorCore neredeyse hiç enerji tüketmemek üzere özel olarak tasarlandı ve diğer geleneksel algılayıcı teknolojilerinin aksine pilinizi tüketmez.

Windows Phone 8.1 Lumia cihazları için farklı içerikler geliştirmekle ilgileniyorsanız daha fazla bilgi edinmek ve SensorCore SDK Beta sürümünü indirmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Yeni yazılım geliştirici kitleri hakkındaki fikirlerinizi bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz.